szőrtüszőatka

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: erika0000 » kedd ápr. 05, 2011 7:12 am

Szia ! Atka ellen nagyon jó a strongold cseppek,(a nyakára kell csepegtetni)börgombára és korpásságra is nagyon jó!Kevés állatorvos ismeri a strongold cseppnek ezt a tulajdonságát.Vakaródzik is a kutyus?Meglátod 1 nap múlva befejezi a vakaródzást!Ha befejezte nehogy fürdesd 1 darabig!Mert lemosod a strongold cseppet.Szörre való vitamint is adj neki,én LAVET Börtápláló tablettát ajánlok,Ha nem eszi a tablettát daráld össze és a kedvenc kajájába keverd bele(májkrém ,rántott husiba stb) nincs bolhája?mert azok is terjesztenek egy csomó börbetegséget,azokat is meg kell szüntetni.(bolha nyakörv semmit nem ér)az imélcimem erika0000@t-online.hu irj nyugodtan segitek szivesen és kiváncsi vagyok a fejleményekre.Üdv Erika.
Avatar
erika0000
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Mieme » vas. ápr. 10, 2011 11:34 am

Sziasztok!

Mi is ezzel a problémával küszködünk. Egy két éves német dogom van 4 hónapos korába jött először elő az szőrtüszőatka, akkor 2 orvos is azt mondta, hogy fehérje alergiás és amire rájöttek, hogy nem az addigra már nagyon elszaporodtak az atkák. Amikor elkezdtük atkára kezelni (Tak-Tik, advocate, imminerősitő, luposan, biomecitin injekció) helyre jött, de a szőre sosem volt az igazi és 3-4 havonta újra jelentkezett az atka, pedig immunerősítőt szinte folyamatosan kap. Decemberbe újra jött az atka, már majdnem helyre jött belőle de erre február végére újra kezdődött. 3 hete elmentünk egy másik állatorvoshoz aki homeopátiás kezelést javasolt. 1 hét után nagyon szépen helyre jött a szőre, az elmúlt 1,5 évbe nem volt ilyen szép mint most. Aki ezzel a problámával küzd csak ajánlani tudom, hogy próbálja meg. Én már össze sem tudom számolni mennyit költöttem erre a betegségre, pl. advocate -nek a hatása csak 1 hónap és nekünk nem is elég belőle 1 mert csak 40-kg-ig van. A homeopátiás gyógyszerek ára pedig megfizethető, és eddig ez hatott a legrövidebb időn belül.
Avatar
Mieme
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: vas. ápr. 10, 2011 10:39 am

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Nagy Mónika » kedd máj. 10, 2011 10:36 pm

:oops: Sziasztok, Valaki segítsen, örökbefogadtam egy édes Westy kislányt, Aki sajnos altatásra várt a menhelyen, súlyos allergiás, plusz szőrtüszőatkája van, a mellkasán már fekete volt a bőr,nemvolt szőre, rengeteg immunerősítőt kapott, meg injekciót, amitől jobban lett, meghízott, a szőre is kinőtt,de abbahagyták a szteroidot, és homeopátiás gyógyszereket kapott, plussz a nyakába a cseppet, havonta.Most megint vakarózik, piros a kis bőre, és félünk megint visszaesett, mi pl, nem kaptunk Tactikot, semmi fürdetőt , csak krémet,ide írom az email címem, ha netán tudtok segíteni,amiért nagyon hálás lennék, mert megszakad a szívünk,Mónika
Avatar
Nagy Mónika
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd máj. 10, 2011 10:22 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Szotyiskata » pén. aug. 19, 2011 10:10 am

Sziasztok,

Egy fél éves simaszőrű foxim van, Tactic és Neostomosan fürdővel váltva kezelem+Immunovet, Plerasan, halolaj stb. Ami nekem még bevált mikor már úgyahogy lementek az atkák, az a Dermonorm tabletta, egyedül ettől kezdett kinőni a szőre, és kb 2 hét alatt visszaálltunk elfogadható szintre. Az atkák most megint jönnek,hiába fürdetem megelőzésképpen hetente a neóval...most olvasom a Neocidolt, erről majd megkérdezem az orvosom. Ami nem használt egyátalán: Advocate csepp.Olyan volt mintha rá sem tettem volna,semmi változás.
A kérdésem az lenne hozzátok, hogy a kuytusnak van egy tesója, és az ő gazdija már nagyon unja a kezelést, ezért el akarja altatni a kicsit. Én ezt nem bírom még meghallani sem és gondoltam örökbe fogadom, úgyis ugyanaz a bajuk, mind1 hogy 1 vagy 2 kutyát fürdetek, és az enyémnek legalább lesz egy haverja:)
Van ilyen tapasztalatotok esetleg? Viszontfertőzik egymást?
Több orvos is monta hogy az atkának is van rengeteg alfaja, és lehet hogy az egyiket kiírtod de elszapaorodik a másik...illetve hogy mutálódnak a Tacticcal, Neoval szemben egy idő után. Egyébként én is úgy látom hogy a Neo eddig nagyon jó volt,most meg mint sem ér.
Illetve azt kérdezném még hogy ki lehet ebből gyógyítani őket legalább a tünetmentes szintre? Ha idősebbek lesznek megszünnek a tünetek? Vagy egész végig ez lesz? Nálunk kb. 2 ht volt eddig tünetmentes, mindig visszaesünk:(
Avatar
Szotyiskata
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: pén. aug. 19, 2011 9:57 am

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Szotyiskata » pén. aug. 19, 2011 10:20 am

Szia Mieme!

Tudnál konkrétumokat mondani erre a homeopátiás kezelésre? Mi a készítmények neve és hol lehet beszerezni őket?

Az utánad szólónak: Lavet nagyon kevés vitamint tartalmaz,nálunk olyan mint a halottnak a csók. Egyébként is úgy tudom egészséges kutyák szőrének jobb kondíciójához szokák használni, az atkás károkat nekem még nem enyhítette, csak akkor adom ha épp elfogyott a Dermonorm.
A cseppentőt eddig egyszer használtam, sajnos az atkán ez sem segített,ugyanúgy ahogy az Advocate sem,neked kiírtotta őket? Lehet akkor veszek mégegyszer. Fürdetni max 1 hétig nem lehet nálam legalábbis, utána muszáj mert pár nap alatt pusztítást végeznek ezek a szemét atkák..
Avatar
Szotyiskata
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: pén. aug. 19, 2011 9:57 am

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. aug. 19, 2011 12:12 pm

Szotyiskata írta:Szia Mieme!

Tudnál konkrétumokat mondani erre a homeopátiás kezelésre? Mi a készítmények neve és hol lehet beszerezni őket?

Az utánad szólónak: Lavet nagyon kevés vitamint tartalmaz,nálunk olyan mint a halottnak a csók. Egyébként is úgy tudom egészséges kutyák szőrének jobb kondíciójához szokák használni, az atkás károkat nekem még nem enyhítette, csak akkor adom ha épp elfogyott a Dermonorm.
A cseppentőt eddig egyszer használtam, sajnos az atkán ez sem segített,ugyanúgy ahogy az Advocate sem,neked kiírtotta őket? Lehet akkor veszek mégegyszer. Fürdetni max 1 hétig nem lehet nálam legalábbis, utána muszáj mert pár nap alatt pusztítást végeznek ezek a szemét atkák..


Spot on-ok csak megelőzésre jók, kiirtani nem fogja
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: tincy66 » csüt. szept. 22, 2011 1:13 pm

nekem egy másfél éves Mopsz kutyosom van. kb 3 hónapja a jobb füle mellett kihullott a szőre, akkor az állatorvos azt mondta, hogy fül atkája van, kapott cseppeket a füle belül már szép, azonban a szőre nem nőtt ki, sőt most már sebesre vakarta. a testén több helyen is kihullott a szőre, a bőre elfeketedett, véresre vakarja és már gennyesedik is neki. most kaptunk sampont és gyógyszert gombásodásra, de én szőrtüszőatkára gyanakszom, mivel nem múlik a viszketés és a combja tele van kis búbokkal. megalapozott lehet a gyanúm és más kezelésre lenne szüksége a kutyusomnak?
Avatar
tincy66
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. szept. 22, 2011 1:06 pm

szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Tzipporah » szer. dec. 28, 2011 8:12 am

Sziasztok, 7 hónapos mops kiskutyánkat több mint 2 hónapja kezelik ezzel a problémával. Kapott antibiotikumot, folyamatosan 10 naponta szed egy MILBEMAx nevű tablettát. Többször volt fürdetve Neostomosan-nal, minőségi Pro Plan bárányos tápot kap + vitamin+ szőr/bőr vitamint. 2 naponta paraKill nevű embereknek szánt táplálékkiegészítőt. Sajnos tegnap az állatorvosnál kiderült, hogy gombásodás is társult az atkához. Új dokinál voltunk és javasolt egy injekciót ami halálos is lehet. (gondolom az ivomactin-ra gondolt) Olvastam, hogy van itt már olyan aki beadatta a kutyájának. Tőle kérdezném, hogy azóta előjött a kutyusnak ez a problémája?
A mi kutyánk hobbikutya és iszonyatos összegeket elvisz a kezelése, nem tudom meddig tudom még finanszírozni, ezért szeretném megpróbálni ezt az oltást. De félek is. Ugyanakkor a kutya is szenved, lassan 2 hónapja gallért visel, mert a pofáján központosul, és a szeme miatt ott nem nagyon lehet lefújni, ecsetelni semmivel. A shar-pei gazdáját kérdezem, hogy ők a redőket hogyan-mivel tisztították?? Előre is köszönöm a válaszokat.
Avatar
Tzipporah
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szer. dec. 28, 2011 8:03 am

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: tiszabo » hétf. ápr. 16, 2012 5:46 pm

Sziasztok!

Hallott valaki a "Mieme" által említett homeopátiás szerről/szerekről?
Jó lenne a pontos nevüket tudni..
(Sajnos nem értem el a fórumon keresztül.)
Másnak is pozitív a tapasztalata ezekkel?
"3 hete elmentünk egy másik állatorvoshoz aki homeopátiás kezelést javasolt. 1 hét után nagyon szépen helyre jött a szőre, az elmúlt 1,5 évbe nem volt ilyen szép mint most. "

Köszönettel:
Tibor.
Avatar
tiszabo
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. ápr. 18, 2011 7:42 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég