bolhairtó

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: livelygolden » szomb. aug. 16, 2008 11:03 am

Szia Gabi!

Csak annyit tennék hozzá, hogy a bolhákra mindegyik készítmény jó!
Mindegyiknek el kell tüntetnie õket, amiatt nem kell aggódni, hogyha \"csak\" spot on van rajta;-)

Ami gondot jelent, az a kullancs. Ugyanis sok kullancs rezisztens már egyes szerek ellen. Ezért szokták egyszerre használni a 2-t. Persze csak áo.-i vélemény kikérése mellett. Nálunk ugye van, hogy valamelyik goldennel aktívan járunk ki terepre, ráadásul sok ott a kullancs, akkor a spot-on (ProMeris) mellé még kap Kiltix nyakörvet is.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: maryg » szomb. aug. 16, 2008 5:27 pm

Szia DÓri!
Köszi a véleményt neked is! Már hazajöttünk az ominózus helyrõl, és háát vakarózik Marci :))) Most várom a hatását a spot-on-nak, remélem tényleg kipusztul, ami belemegy ... de asszem este fürdésnek is alávetem az ebet :)))
Egyébként hetente többször megyünk Zagyvára, erdõbe stb. Nem volt még túl sok kullancsunk, de azért minden hónapban összeszedünk egyet. Ilyenkor rátegyem a nyakörvet is? Bár amilyen lökött kutya, egybõl vízbe menne :))) Akkor viszont a nyakörvnek lõttek ...
A jó Isten igazán kihagyhatta volna a teremtésbõl az élõsködõket! :DDD
Avatar
maryg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: ps_hugi » pén. aug. 22, 2008 9:39 pm

Sziasztok!

Hát az én lányaim a nyakra csepegtetõs óta is vakaróznak sajnos, nem tudom miért nem használhatott vajon. Vízbe sem voltak és próbáltam rendesen a bõrükre csepegtetni. Azt hiszem Eukanuba márkájú volt, vkinek van vele tapasztalata?
Avatar
ps_hugi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Spot-on + bolhanyakörv?

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. aug. 23, 2008 3:31 pm

Zsuzsa, szerintem akkor nem bolha okozza a vakarózást. Eukanubás spot ont nem ismerek.
Ételallergia? Próbáld ki a tápváltást.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Bolhás spani megint...

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » szer. szept. 03, 2008 8:07 pm

Sziasztok!

Lilike ismét bolhás (nem voltam elég figyelmes, egyszer belement a vízbe a nyakörvvel), így döntöttem, holnap veszek Spot on bolhairtót. Melyiket ajánljátok? A Frontline jó? ÉS mi a véleményetek az ultrahangos kullancsriasztóról?

Köszönöm
Dóra
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Bolhás spani megint...

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. szept. 04, 2008 7:42 am

A frontline nekem nagyon bevált, évek óta csak azt használom minden kutyámra. Az ultrahangost nem ismerem.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Bolhás spani megint...

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. szept. 04, 2008 1:58 pm

Szia!

Elég sok jó szer van. Amiket mostanában hallok az egyetemen dicsérni: Frontline combo, ProMeris, PracTic, Ex-spot. Ki kell próbálni, remélhetõleg beválik vmelyik;-)

Uh-os riasztóval kicsit szkeptikus vagyok. Akik mondták, hogy használják, õk mind úgy, hogy Kiltix/Spot on és pluszba az ultrahangos.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Bolhás spani megint...

HozzászólásSzerző: Dorcy04 » csüt. szept. 04, 2008 7:46 pm

Sziasztok!
Akkor Frontline combo. Az ultrahangosat nekem is úgy mondták, hogy spot-on-nal együtt használják. Akkor végülis az felesleges?
2-3 havonta rakjak rá Frontline-t, ha úszik néha?

Köszönöm
Dóra
Avatar
Dorcy04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Re: bolhairtó

HozzászólásSzerző: kajoedua » pén. nov. 25, 2011 3:19 pm

Sziasztok:) Az én kiskutyám most 2 hónapos és bolhás. Már megfürdettem,de még maradt benne és azt szeretném kérdezni,hogy a csöpögtetős bolhairtót milyen idő kortól lehet használni?
Avatar
kajoedua
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: vas. okt. 23, 2011 6:15 pm

Re: bolhairtó

HozzászólásSzerző: livelygolden » vas. nov. 27, 2011 10:41 am

kajoedua írta:Sziasztok:) Az én kiskutyám most 2 hónapos és bolhás. Már megfürdettem,de még maradt benne és azt szeretném kérdezni,hogy a csöpögtetős bolhairtót milyen idő kortól lehet használni?


Advantix, Frontline mehet rá ;)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég