Betegen vásárolt kiskutya tenyésztőtől!

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Betegen vásárolt kiskutya tenyésztőtől!

HozzászólásSzerző: Niki.Beni » kedd jún. 28, 2011 6:26 pm

Sziasztok!
Kb. 3hónapja vásároltam egy Német juhász szuka kiskutyát..a kölyök 2,5hónapos volt amikor elhoztam, jó erőben szeleburdi makk egészségesnek tűnt és azt is állították, hogy az! Miután hazaérkeztünk Vele, feltűnővé vállt,hogy csámpás és korához képest elég ügyetlen. Két nap múlva elvittük az állatorvosunkhoz Kinek jeleztük is mit tapasztaltunk.(Az orvosi látogatást a 3. oltása miatt ettük meg és nem -e miatt) A doki irt neki csonterősítőt majd 10 nap múlva vissza rendelt.De dysplasiára gyanakodott. Időközben felhívtam a tenyésztőt, természetesen megnyugtatott, hogy minden a kutya gyors növése miatt valószínű, elmagyarázott mindent majd a beszélgetés végére már Ő sem volt biztos abban amit mond. Megröntgenezték a kutyámat és megállapították, hogy dysplasia.
Mivel nem írtunk adás vételi szerződést, sem garancia lapot, igy nem tudok mit tenni az ügyben.
Szeretném ezzel a sajnálatos történettel felhívni a figyelmet arra, mindenki aki kutyát vásárol nagyon járjon utána a dolgoknak, és mint kiderül egy törzskönyv sem biztosítás arra, hogy a megvásárolt kutya egészséges.
Sajnos hosszútávú terveink is voltak vele, tovább tenyésztés, kiállítás, munka vonal.Ez mind elveszett.
Óvatosságra intek Mindenkit aki kutya vásárlás előtt áll.
Avatar
Niki.Beni
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: szomb. jan. 08, 2011 10:42 am

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron