Sürgős!

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Sürgős!

HozzászólásSzerző: yokobaba » hétf. máj. 16, 2011 12:04 pm

Sziasztok!

Szeretnék sürgősbe valami tanácsot, tapasztalatot vagy segítséget kérni!

Döme a 2 éves Boxerem ma reggel még csak sántikált az egyik lábára.
Úgy gondoltuk semmi különösebb baj, csak megütötte vagy megharapta neki a másik kutyus. Külsőleg semmi nem látszott rajta, a viselkedésében sem.
pár óra elteltével azonban azt vettük észre, hogy a lábai úgy remegnek mint a kocsonya, később már alig bírt lábra állni.
Felhívtuk a dokinkat aki nem elérhető, ezért egy másik helyi állatorvos segítségét kértük. 4 szurit is kapott, görcs oldót, anti biotikumot, fájdalom csillapítót és még valamit.
Azt mondta, hogy adjunk neki valami olajos ételt, mert lehet hogy a beleivel van probléma, és a fájdalom miatt nem tud lábraállni.

Most úgy néz ki a helyzet, hogy a kutyi feláll, de nagyon nehezen...
botladozik, elesik, a lábai merevek. még pisiléskor sem emeli fel.

a hasa most ment egy picit. de a másik furi dolog hogy folyamatosan pisil.. és rengeteget. komolyan 2-3 percig folyamatosan vizel.

Elég nagy levegőket vesz, próbál aludni de nem tud elfeküdni. Az arca teljesen eltorzult. látszik rajta hogy baj van. a hasa kicsit pufók de nem vészes.
Picit mintha dög szaga lenne. de ezt lehet hogy már csak beképzelem.

az orvos nemtudja mi a baja. nem lázas, nincs kiszáradva.
tehát a mérgezés kizárva. Aztmondta várjunk, és később hívjuk.
Bár én nem szeretem ezt az állatorvost, de a másikat egyszerűen képtelenség elérni.

de nem adjuk fel!

Csak kérlek írjatok valamit, ha láttatok, tapasztaltatok már ilyet!


Köszönöm!
Avatar
yokobaba
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Re: Sürgős!

HozzászólásSzerző: tothnecsingi » kedd máj. 24, 2011 12:49 pm

Szia. Én nem értek a kutyabetegségekhez, de biztos utána olvasnék a boxer fajta-betegségeinek. Hátha az segít.
Avatar
tothnecsingi
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: pén. jan. 21, 2011 9:02 am


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég