Elveszett kutya

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: Semi » pén. dec. 17, 2010 10:26 am

Azt megértem, hogy valaki lát vagy talál egy nagytestű kutyát nem viszi haza, de hogy látok egy pici kutyát és nem fogom be, hát azt elképzelni sem tudom. Pedig, ha az emberek bátrabbak, vagy odafigyelőbbek lennének, több kutya kerülne haza. Na persze már az is eredmény, hogy bejelenti, hogy hol látta a kutyát. Dekönyörgöm PÓRÁZ NÉLKÜL NE SÉTÁLTASSUNK KUTYÁT ezt miért olyan nehéz felfogni.
Avatar
Semi
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: pén. dec. 17, 2010 10:20 am

Re: Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: Semi » pén. dec. 17, 2010 10:32 am

Csak egy ötlet, ha az adott város és a menhelyek összefognának és elkerítenének egy-két helyen kutyafuttatókat, akkor ugye már legtöbben nem engednék szabadon kutyusukat, hogy had fusson, és ólcsobb is lenne mint eltartani a sok elveszett állatot.
Avatar
Semi
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: pén. dec. 17, 2010 10:20 am

Re: Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: Niki.Beni » szomb. jan. 08, 2011 11:08 am

Semi írta:Azt megértem, hogy valaki lát vagy talál egy nagytestű kutyát nem viszi haza, de hogy látok egy pici kutyát és nem fogom be, hát azt elképzelni sem tudom. Pedig, ha az emberek bátrabbak, vagy odafigyelőbbek lennének, több kutya kerülne haza. Na persze már az is eredmény, hogy bejelenti, hogy hol látta a kutyát. Dekönyörgöm PÓRÁZ NÉLKÜL NE SÉTÁLTASSUNK KUTYÁT ezt miért olyan nehéz felfogni.


Ezzel kapcsolatban pár gondolat...
Szilveszter éjjelén elkóborolt a kutyánk, 15 éves Tacskó keverék lány, megbolondult a petárdáktól (tudtommal ez illegális) 4napon keresztül egész délután/este/hajnalban kerestük ahol a "szemtanúk" utoljára látták, plakátokat készítettünk,és szinte minden ismerősnek szóltunk,hogy keressük ..egy kb 10kg kutyáról beszélünk, aki szelíd és emberszerető, a kutyánk nem került elő...de legalább 5 ember jelezte, hogy látta...Ugy gondolom nem ez a helyes hozzáállás.Engem ez az eset felháborít,dühít és csalódást is okoz.Többet vártam az emberektől.!

Köszi h olvastál:)
Avatar
Niki.Beni
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: szomb. jan. 08, 2011 10:42 am

Re: Elveszett kutya

HozzászólásSzerző: peva » hétf. jan. 24, 2011 5:15 pm

Semi írta:Azt megértem, hogy valaki lát vagy talál egy nagytestű kutyát nem viszi haza, de hogy látok egy pici kutyát és nem fogom be, hát azt elképzelni sem tudom. Pedig, ha az emberek bátrabbak, vagy odafigyelőbbek lennének, több kutya kerülne haza. Na persze már az is eredmény, hogy bejelenti, hogy hol látta a kutyát. Dekönyörgöm PÓRÁZ NÉLKÜL NE SÉTÁLTASSUNK KUTYÁT ezt miért olyan nehéz felfogni.

Kedves Semi!

Eloszor is felelos kutyatartokent a kutyankba chip-et kell rakatni, igy ha barki megtalaja vagy befogja konnyen meglehet talalni a gazdat. A kutya nyakorvere cimet es telefonszamot kell rakni, hogy konnyitsuk a megtalalo dolgat!
Ami a legfontosabb, ha a kutyad falkavezerkent tekint rad, barmilyen veszelyhelyzetben hozzad szalad, mert te vagy a viszonyitasi pont akire tekint ha olyan helyzetbe kerul amit nem tud megoldani stb! Erre a legjobb pelda a Fennel konyvben levo mehek tamadasa. Es ami a legfontosabb hogy a kutyank mar kiskoratol fogva 100%osan behivhato legyen, azaz mindig elsoszora odajojjon hozzank. Ezt aztan igazan nem nehez megtanitani neki. Aki erre sem kepes.. a kutyajat sajnalom ot nem!!!!!!!!!!
Igenis lehet kutyat poraz nelkul setaltatni csak az alapveto dolgokkal kell tisztaban lenni!

Udv

P.Eva&Csoki
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Elveszett nagy svájci havasi juhászkutya!

HozzászólásSzerző: Kriszta8 » vas. máj. 15, 2011 11:14 am

Arnold 2011.04.28-án tünt el a III. kerületi Királylaki útról, a déli órákban. Trikolor szinű, barátságos, 11 hónapos kan. Chipje van, de nyakörve nem volt. Barni pásztorra hasonlitó, de rövid szörű. Ha eladó kutyát látsz a fajtában, akkor is hivd a gazdikat, mert sajnos nálunk is müködik a kutyamaffia.

JUTALOM a megtalálónak!

tel.0630/9026065
Avatar
Kriszta8
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: vas. máj. 15, 2011 11:07 am

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég