A kiskutyák etetése

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. júl. 28, 2006 7:25 am

Krisszel egyetértünk, pontosan igy van!
A kutyák nem unják meg a tápot, mert ha ebben is az állandóságot kapják, az biztonságot ad nekik, mint minden más ami rendszeres idõben és módon van jelen az életükben. Ha valami ezekbõl változik, az bizonytalanságot okoz.

Edit, mivel a Te kutyád nagyon picike, talán az lehet a baj, hogy a méretéhez-súlyához viszonyitva nagy a mennyiség.Ezért túlette magát, nem éhes.
Én õt is kiéheztetném. Semmi baja nem lenne, igaz még 10 dk-t fogyna, de ha ujra megtanul kutyamódra enni, ezt 1 hét alatt visszaszedi.
Igaz, nem értékeli az ételt! Õ most ugy gondolja, hogy neki jár az, hogy te azon agyalj, hogy mit egyen. Persze ez igy van, de az a baj, hogy ezt õ is tudja!

Éva
.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Edith » pén. júl. 28, 2006 8:19 am

Éva, Krisz!

Én teljesen egyet értek veletek. De sokszor nehéz a jót cselekedni. Nekem is az lenne a célom, hogy megegye a szárazat. Hiszen nem azért veszem a méregdrága minõségi tápokat, hogy aztán a végén egy gagyi konzervvel etessem meg. Ez neki se jó, és nekem se. Pláne anyagilag!

Csak éppen most szedte vissza, azt mit leadott 1 hónapja egy betegség miatt.

De megfogadom a tanácsotokat és ha kell akkor éheztetem! Kárt biztos nem teszek benne...
Itt nekem az a legfõbb gondom, hogy finnyás lett. És ezen változtatni szeretnék.

Köszönöm a tanácsaitokat!!
Avatar
Edith
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: gabriella_herold » hétf. aug. 28, 2006 9:40 am

Sziasztok,

érdekelne a véleményetek etetésügyben. Az én kis Husim (aki még nem ismerné, kan magyar vizsla) pénteken (09.01.) lesz négy hónapos, és a tegnap mértek szerint 16 kg. Háromszor etetjük, reggel fél hétkor van a reggeli, és hétközben sajnos eltolódva délután fél ötkor és este hétkor az ebéd és a vacsi. Hétvégeken, és amikor otthon vagyunk egész nap, akkor normálisan elosztjuk három felé, reggel, délben este.

Az én dilemmám az, hogy Husi már nem \"fal\" úgy, mint az elején, néha könyörögni kell neki, hogy végre egyen. Pedig mikor hazamegyünk, elõször mindig játszunk, mert észrevettük, hogy elõször ezt igényli, de utána se akar nagyon enni, egyedül kell hagyni, és aztán valamikor eszébe jut, hogy éhes. Ez normális? Gondoltam már arra is, hogy talán nem igényli a háromszori kaját, át kellene térnem a kétszerire? Lehet, hogy megzavartuk ezzel az eltolt ebéddel is, de már az elejétõl így volt szoktatva nálunk. Ami fura, hogy bár a saját kajájára nem kíváncsi, amikor a cicáknak adok, majdnem feldönt, hogy azt kéri.

Egyébként semmi baja, életvidám, nagyon kedves kutyus, ja és száraz tápot kap, néha kaukázusi kefírrel.

Végül is, áttérjek elõbb kétszeri etetésre, mint hat hónapos kor?

Elõre is köszi:
Avatar
gabriella_herold
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. aug. 28, 2006 2:23 pm

A kérdés, hogy mikor nem akar rendesen enni? Ez amit leirtál, biztosan jelez valamit.
Amikor hazaértek, játszotok és utána nem eszik, vagy a vacsorát nem eszi?
Ha a hazaérés és játék után nem eszik, akkor az egyedüllét után a találkozástól lehet annyira izgatott, hogy ezért nincs étvágya.
Ha a vacsit nem eszi akkor azért mert olyankor nem éhes az addig felcsipegetett kaja miatt. Tehát igy nem jó.
Ha nincs más időbeosztásra lehetőség, akkor térlj át a kétszeri etetésre. Reggel és este kapjon annyit, hogy mindkét adagot egy lendülettel megegye. Semmi könyörgés, kinálgatás!!
Igy sokkal jobb lesz mindkettőtöknek.

A macskakajának nyilván más illata van, egyszerűen kiváncsi, ne egye meg.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: gabriella_herold » szer. aug. 30, 2006 8:13 am

Szia,

nekem is úgy tûnik, hogy az izgalomtól nem eszik semmit. Ezért próbálok játszani vele, utána etetni. Próbáltam úgy is, hogy reggel többet adtam neki, az eltolt ebéd és vacsora pedig kevesbb adag volt. Tudom, hogy mindig azt írjátok, hogy egy kutya nem unja meg a kajáját, de nekem mégis úgy tûnik. Most azt csináljuk, hogy egy nagyon kevés konzervet keverünk a szárazba - csak az illata miatt, és azt megint falja. A cicakajával kapcsolatban azt hiszem, inkább az \"irigy kutya\" szindróma érezhetõ, még ha meg is ette a sajátját, akkor is akarja tudni, mit kaptak a cicák. (Nagyon vicces ám olyankor!)
A kétszeri etetést hogyan kell megoldani? Hány grammot kapjon enni? Most a 16 kilójához hogyan kell igazítani?
Avatar
gabriella_herold
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. aug. 30, 2006 2:00 pm

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy egy ennyi idõs vizslának milyen súlyúnak kell lennie, de a tápos zsákon van etetési táblázat. Az egyik sorban a kölyök életkora, a másik oszlopban meg a grammok. A kölyök suly változó lehet, inkább az életkor a fontos. Ott 1 napra szóló gramm van irva. Elvileg ezt kell kétfelé osztani, de ez biztosan kevés. Azt tudod, hogy ugy átlagosan egész nap mennyit eszik meg, ezt a mennyiséget egy kevéssel növeld és reggel-este add oda.
Ha már muszály rá tenni valamit, akkor én inkább egy merõkanálnyi levest öntenék rá a langyosnál kissé melegebben

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: gabriella_herold » szer. szept. 06, 2006 1:51 pm

Szia Éva,

köszönöm a tanácsokat, két napja át is tértünk a kétszeri etetésre, most úgy fal, mint egy farkas. Jóízûen, lendületesen. Reggel már nyüszögött a kajáért, jó látni, ahogy eszik. Nincs könyörgés, nincs tartigálás! Remélem, azért most nem kevés neki.

Gabi
Avatar
gabriella_herold
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Katus80 » szer. ápr. 20, 2011 10:00 am

Sziasztok!

Nekem van egy 13 hetes boxerem. Jól eszik, iszik. Féreghajtót is kap rendszeren, mégis vékonyka (kiátszanak a bordái). Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan tudom egy kicsit felhízlalni?
Avatar
Katus80
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd jan. 18, 2011 11:35 am

Előző

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron