Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd aug. 26, 2008 9:23 am

Viki,
én is azt javaslom, hogy felnõtt tápot adj.
A tápot szárazan, nedvesen vagy áztatva adtad neki? Meg lehetne próbálni, hogy átmenetileg áztatva add, igy már evés közben egy, az edényben nagyobb térfogatu ételt eszik. Ettõl kevesebb mennyiséggel megelégszik. A szárazon adott táptól abban a pillanatban sose laknak jól a kutyák, azért keresik hogy van e még. Majd késõbb érzi magát jóllakottnak ha ivott többször rá. Ezért van mindig rajta a zsákokon hogy legyen a kutya elõtt elég víz.
Én nem hiszem hogy szárazeledeltõl veszélyesen hízik egy kölyök, és szerintem nem is kövér.
Ha most rászoktatod a fõtt ételre, nem biztos hogy mégegyszer hajlandó lesz tápot enni és az mindenkinek rossz lesz.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » kedd aug. 26, 2008 9:35 am

Na ismételten egyetértünk Évivel, milyen meglepõ... :-))

Ráadásul hozzateszem, hogy egy jó minõségû táppal és megfelelõ mozgatással kizárt az elhízás. Mondjuk a retriever hízékony fajta, tehát nagyobb odafigyelésre van szükség. A nagy súlygyarapodás amúgy kölyökkorban megfigyelhetõ, és a képeket elnézve nem látom kövérnek. Most ha jól tudom õ 3 hónapos kb, még olyan 1 hónap és elkezdõdik a zsiráfosodás... :-)
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Matróz és a Kapitányok » kedd aug. 26, 2008 9:47 am

Sziasztok?
Mit értesz azon, hogy Balu kövér? Hány kiló most?
Matróz is kicsit túl jól táplált. Egy vele épp egyidõs goldihoz képest legalábbis. Most közel 9 kiló és én is kicsit kevesebbet próbálok adni neki. Azt tanácsolták, hogy hétvégén ha nagy séták és birkózások vannak akkkor kaphat többet, de hétköznap amikor egyedül van otthon és csak esti séta van akkor érdemes kevesebbet adni neki.
Avatar
Matróz és a Kapitányok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » kedd aug. 26, 2008 9:51 am

A kutya tápadagját nem kell változtatni a napi mozgásához. Van egy elõírt mennyiség, azt kell adni neki. Ha kevesebbet mozog, vagy hízást érzékelsz (Ami ebben a korban elég nehezen megállapítható) akkor érdemes vagy többet mozgatni vagy kevesebbet adni neki, de nem naponta változtatva.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » kedd aug. 26, 2008 9:53 am

Ráadásul a nagyfokú növekedés a magas fehérjetartalmú tápnak köszönhetõ, ezért azonnal vegyetek vissza, ha más nem akkor 50-50%-ban keverve a régi táppal amíg el nem fogy. Ettõl nõnek nagyon és túlzottan.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » kedd aug. 26, 2008 9:57 am

Csak tapasztalat, nekem Kyra 30 kg-os volt, mert nem volt nagyon idõm tréningezni vele. A dokink persze jól lecseszett, így nekiálltunk a fogyinak, most 26 kg a kutya, sosem volt ilyen jó kondiba, sokkal gyorsabb és dinamikusabb mint valaha. Most már csak tartsuk a versenysúlyt. A kutya kg-ja amúgy függ a felépítésétõl is, meg a magassághoz mért viszonyától.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » kedd aug. 26, 2008 10:01 am

Fano remekül vannak, megy az egymás gyilkolása:-)

Carlos baba már nagyon szép, meg egyre okosabb is. Voltunk Ediéknél 2 napot, állati jó volt tettem fel korábban pár képet is ha láttad. :-)))
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » kedd aug. 26, 2008 10:07 am

Fano jaja, nincs nete otthon, ezért telefonon beszélünk heti 2-3X kb. :-)))

Hát alig várom h majd megint mehessünk, ha minden jól megy november körül megyünk vadászni is együtt. :-))))
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » kedd aug. 26, 2008 10:23 am

Fano hát jah, de nem tudom mikor és hol még. Ezt így jobban átgondolva egy kiránduláson lehetne megszervezni a legjobban, mert végiggondolva az sem megoldás, h Edihez megyünk le mindannyian, mivel neki is négy kutyája van, és így is h mi csak kettõt vittünk kellett technika az összeszoktatásra, mert más a saját terület mint a semleges. A két nap alatt volt kb 3 morgás, na de a kutyáink ismerik egymást elég jól.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Ingyen kutya + szaporító vs. Tenyésztő

HozzászólásSzerző: Enix » kedd aug. 26, 2008 10:26 am

Nálam meg nem tom mennyire tudjuk különzárni õket ha arra kerül a sor meg amit tudnod kell, hogy mind edi kutyái miond az enyimek \"vadállatok\" ha belemelegednek. :-))))))
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég