1 naposkutyus életveszély!

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: rei-chan » szomb. feb. 12, 2011 9:25 pm

Sziasztok!Született 1napja egy kiskutyám!anyja eltaszította, mert szegény gyenge!Nagyon szeretném meg menteni,mert már most a szívemhez nőt!Ő a legszebb és legaranyosabb a 3 közül!!
Mit csináljak?Segítsetek létszi megmenteni!Előre is köszönöm!
Avatar
rei-chan
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szomb. feb. 12, 2011 9:16 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: Nelogabi » hétf. feb. 14, 2011 1:18 pm

Én pár órás kiskutyákat találtam, sikerült őket megmentenem. Kecsketejet kell beszerezni, és azzal etetni. Nem egyszerű feladat, csak piacon lehet kapni, ha egyáltalán... Vannak tápszerek is, nagyobb állatpatikákban lehet venni tejpótló tápszert kiskutyának. De érdemesebb előbb felhívni őket, van-e, mert nem mindenhol tartanak.
Az ém kutyusaimnak a kecsketej volt a favorit, most már három hetesek. :P
Avatar
Nelogabi
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. feb. 14, 2011 12:35 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: livelygolden » hétf. feb. 14, 2011 6:57 pm

Nelogabi írta:Én pár órás kiskutyákat találtam, sikerült őket megmentenem. Kecsketejet kell beszerezni, és azzal etetni. Nem egyszerű feladat, csak piacon lehet kapni, ha egyáltalán... Vannak tápszerek is, nagyobb állatpatikákban lehet venni tejpótló tápszert kiskutyának. De érdemesebb előbb felhívni őket, van-e, mert nem mindenhol tartanak.
Az ém kutyusaimnak a kecsketej volt a favorit, most már három hetesek. :P


Szia,

ha elfogadsz egy tanácsot:
kecsketej életmentőnek jó, de nem megfelelő a kölyökkutya felneveléséhez! Ha gondolod van "receptem", amivel otthon is lehet tápszert készíteni nekik. De a legegyszerűbbek a boltban kapható tejporok.
Kecsketejben nincsenek meg a kellő összetevők.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: Nelogabi » kedd feb. 15, 2011 5:45 pm

Jótanácsot elfogadok, természetesen. Életmentőnek a kecsketej jutott, aztán mikor vettünk tápszert, (egy hét múlva) nem akarták megenni. Állatorvorst megkérdeztünk, azt mondta, maradhat a kecsketej, a benne oldott "A", "D", "E", "K" vitamin és egyebek miatt. Remekül fejlődtek, folyamatosan mértem a súlyukat. Ma töltötték be a harmadik hetüket. :D
Ma már elfogadták a kölyökkutyáknak készült husit is.
Egyik tesvérük anyakutyánál nevelkedik, folyamatosan tartom a kapcsolatot vele is. Az anyakutyával nevelt kiskutya pontosan ott tart mindenben, mint a mi cumisüveggel, kecsketejjel neveltjeink.
Egyébként itt lehet olvasni róluk: www.marcipankutyakozmetika.blogspot.com
Már "csak" gazdát kell találnom nekik.
Avatar
Nelogabi
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. feb. 14, 2011 12:35 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd feb. 15, 2011 7:14 pm

Nelogabi írta:Jótanácsot elfogadok, természetesen. Életmentőnek a kecsketej jutott, aztán mikor vettünk tápszert, (egy hét múlva) nem akarták megenni. Állatorvorst megkérdeztünk, azt mondta, maradhat a kecsketej, a benne oldott "A", "D", "E", "K" vitamin és egyebek miatt. Remekül fejlődtek, folyamatosan mértem a súlyukat. Ma töltötték be a harmadik hetüket. :D
Ma már elfogadták a kölyökkutyáknak készült husit is.
Egyik tesvérük anyakutyánál nevelkedik, folyamatosan tartom a kapcsolatot vele is. Az anyakutyával nevelt kiskutya pontosan ott tart mindenben, mint a mi cumisüveggel, kecsketejjel neveltjeink.
Egyébként itt lehet olvasni róluk: http://www.marcipankutyakozmetika.blogspot.com
Már "csak" gazdát kell találnom nekik.


Ha hozzászoktak egy ízhez, akkor nehéz váltani.
Most szigorlatoztam le takarmányozástanból (állatorvosin) most a legújabb szerint azt tanítják, hogy azt is "fel kell javítani".
Bár jó, ha már esznek "szilárdat", így könnyebb a dolgod velük.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: Nelogabi » kedd feb. 15, 2011 10:13 pm

Szerencsére ők nem "úri kutyák", megisszák amit kapnak. Kész csoda, hogy nem lett semmi bajuk abban a fagyban, amiben találtam őket. Kis túlélőbrigád.
Eddig nem ették a husit, ma kezdték el először. Ill. csak az egyik, de gondolom belejönnek majd mindannyian.
Avatar
Nelogabi
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. feb. 14, 2011 12:35 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd feb. 15, 2011 10:22 pm

Nelogabi írta:Szerencsére ők nem "úri kutyák", megisszák amit kapnak. Kész csoda, hogy nem lett semmi bajuk abban a fagyban, amiben találtam őket. Kis túlélőbrigád.
Eddig nem ették a husit, ma kezdték el először. Ill. csak az egyik, de gondolom belejönnek majd mindannyian.


Húst nem adnék ilyen pici kutyáknak.
Inkább valami kölyöktápot, langyos vízbe beáztatva, majd mikor beitta magát, pépessé morzsolni. Legjobb, ha ezt eleve tejbe áztatod. És akkor egyből rácuppannak ;)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: Nelogabi » szer. feb. 16, 2011 1:00 pm

Animonda ennivalót kapnak, abból is a kölyöknek valót. Langyos tejjel leöntve. Most olvastam utána, hogy a harmadik hét végére "kell" elkezdeniük enni. Tegnap kezdték meg a harmadik hetüket, úgy hogy bizakodó vagyok, hogy a másik két lemaradó is hozzáfog addigra.
Avatar
Nelogabi
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. feb. 14, 2011 12:35 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: livelygolden » szer. feb. 16, 2011 5:38 pm

Nelogabi írta:Animonda ennivalót kapnak, abból is a kölyöknek valót. Langyos tejjel leöntve. Most olvastam utána, hogy a harmadik hét végére "kell" elkezdeniük enni. Tegnap kezdték meg a harmadik hetüket, úgy hogy bizakodó vagyok, hogy a másik két lemaradó is hozzáfog addigra.


Akkor nem szóltam :D Csak a húst nem tudtam hova tenni :) Mondjuk az a tapasztalat, hogy ilyenkor már nem szokott gond lenni, ha eddig túlélték az apróságok ;)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: 1 naposkutyus életveszély!

HozzászólásSzerző: Nelogabi » pén. feb. 18, 2011 1:36 pm

Ja igen. Hús, hús. Nem vagyok szárazeledel párti. Van bárányos, meg mindenféle ízű ebből a márkából juniorban . Az csipegetik a pirinyók.
:D
Avatar
Nelogabi
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. feb. 14, 2011 12:35 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég