KUTYASÉTÁLTATÁS

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

KUTYASÉTÁLTATÁS

HozzászólásSzerző: B17 » vas. okt. 24, 2010 7:27 pm

(Nem tudom, van-e már ilyen téma, ha igen, bocsánat, nem tudtam végignézni az összes oldalt)

Sziasztok!
Nemrég kaptam goldi kutyusomat, és még nem vagyok túl jártas a kutyás dolgokban. Egyik ilyen téma a sétáltatás.
Amilyen szerencsétlen vagyok, mikor második alkalommal vittük kutyusomat az állatorvoshoz, a rendelővel szomszédos kert kapuja tárva nyitva állt, és kirohant rajta egy kaukázusi juhászkutya. Goldim a karomban volt, így nekünk jött a kutya, és meg is harapott engem. (Kutyámnak semmi baja nem lett :lol: )
Azt tudom, hogy a juhászkutya nem rám volt kíváncsi, és valószínűleg a kutyámat sem bántotta volna, mivel goldim még kölyök. Viszont mostanában sokszor megfordul a fejemben, vihetem-e nyugodt szívvel sétálni. Ugyanakkor szinte minden nap látok embereket kutyát sétáltatni...
Akik tapasztalnak/-tak valamit ennek az esetnek (vagy akár hasonlónak) a gyakoriságáról, írjanak!
Avatar
B17
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: vas. okt. 17, 2010 9:16 am

Re: KUTYASÉTÁLTATÁS

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd okt. 26, 2010 8:50 pm

B17 írta:(Nem tudom, van-e már ilyen téma, ha igen, bocsánat, nem tudtam végignézni az összes oldalt)

Sziasztok!
Nemrég kaptam goldi kutyusomat, és még nem vagyok túl jártas a kutyás dolgokban. Egyik ilyen téma a sétáltatás.
Amilyen szerencsétlen vagyok, mikor második alkalommal vittük kutyusomat az állatorvoshoz, a rendelővel szomszédos kert kapuja tárva nyitva állt, és kirohant rajta egy kaukázusi juhászkutya. Goldim a karomban volt, így nekünk jött a kutya, és meg is harapott engem. (Kutyámnak semmi baja nem lett :lol: )
Azt tudom, hogy a juhászkutya nem rám volt kíváncsi, és valószínűleg a kutyámat sem bántotta volna, mivel goldim még kölyök. Viszont mostanában sokszor megfordul a fejemben, vihetem-e nyugodt szívvel sétálni. Ugyanakkor szinte minden nap látok embereket kutyát sétáltatni...
Akik tapasztalnak/-tak valamit ennek az esetnek (vagy akár hasonlónak) a gyakoriságáról, írjanak!


SZia!

Amint megvan a kisgolden 4 alapoltása, MIELŐBB és MINÉL TÖBBET vidd sétálni, minél "színesebb" környezetbe, hogy megismerje a később rá váró helyeket.
Érdemes előbb feltérképezni a környéket, merre lehet sétáltatni és hol kényelmes.
Ha teheted, akkor időnként menjetek ki erdőbe/mezőre, és sétáljatok póráz nélkül, mielőbb tanulja meg a behívást.
Keress meg normális kutyásokat, akikkel tudtok esetleg együtt sétálni, ha lehetőség van, akkor korabeli fiatalokat, hagyjátszanak.
Szocializáció nagyon fontos ebben a korban, nehhogy kimaradjon nála.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég