Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Enix » kedd márc. 17, 2009 10:42 am

Szia!

Honnan való a kis lurkó? Egyébként a \"tiszta\" tk-nak nem csak az a feltétele, hogy a szülõk tk-sek... Kell tenyésszemle és képességvizsga is, meg a tenyésztõdnél a kennelnév... Alombejelntõ, stb... Ezek megvannak? Egészségügyi szûrések? (PRA, HD, ED)
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Detty16 » kedd márc. 17, 2009 3:48 pm

Kedves Mónika!!
Szép,aranyos kutyus,gyermekek mellé s igen ajánlott fajta,de a törzskönyvezés nem a te dolgod,hanem a tenyésztõé aki lehozta az almot,akié a szuka!!
Ehez az elõttem Szóló Enix,nagyon jól leírta mik kellenek!!

Vedd fel vele a kapcsolatot,van- e kennelnevük,vannak-e eredmények a kutyáknak,és nekik kell elinditani a meoe-nél!!!
De egy kutya papír nélkül is kutyamarad és rengeteg szeretetet tud adni:)
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: adam8311 » kedd márc. 24, 2009 7:36 pm

Helló segítségre lenne szügségem szeretnék venni egy komondor kis kutyát a szülei törzskönyvesek de a kölyöknek nincs. lehet törzskönyveztetni ha igen kb menyibe kerül ja és hogy kell elinditani 11 hetesek.
Avatar
adam8311
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd márc. 24, 2009 8:00 pm

A másik topicban leírtam, csak a tenyésztõ tehetné meg, te nem.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: btbs » szer. márc. 25, 2009 8:18 am

Szia Ádám!
Miért nem veszel törzskönyves kölyköt?
Avatar
btbs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: KISSNERB » szer. márc. 25, 2009 8:43 am

Szia! a másik témához írtam Neked, de most mivel llátom hogy komondort szeretnél, nézd meg a Baliházi kennel kiskutyáit az õk is a mieink topikon.
Aki két törzskönyves kutyával tenyészt de nem fordít pént és energiát arra, hogy kennelnevet váltson és saját nevet adjon a kiskutyáknak az két törzskönyves kutyát selejtez ki a tenyészállományból,miatta elõzõ nemzedékek sok-sok fáradságos munkája veszik igy kárba, nyomon követték az õsöket, formálták, javították, vigyázták a génállományt, most pedig nagy fehér bundás kutyákat csinál az új tulaj a kicsinyeikbõl. Amik már nem komondorok csak komondor jellegû nagy kutyák. Szerintem.
Avatar
KISSNERB
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Re: Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: szyrup » csüt. jún. 24, 2010 1:57 pm

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Szeretnék egy kiskutyát kiállításokra vinni de a szülők nem törzskönyvezettek. Van e esetleg valamilyen módja annak, hogy akár egy B s törzskönnyvel rendelkezzen?
köszönettel ANdrea
Avatar
szyrup
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re: Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. jún. 25, 2010 1:35 pm

szyrup írta:Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Szeretnék egy kiskutyát kiállításokra vinni de a szülők nem törzskönyvezettek. Van e esetleg valamilyen módja annak, hogy akár egy B s törzskönnyvel rendelkezzen?
köszönettel ANdrea


Magyar fajta esetén talán. (ennek utána kéne nézni, nem tudom nem szűnt-e meg náluk is)
Más fajta esetén nincs mód B tkv-re.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Matagi inu » szomb. júl. 17, 2010 4:11 pm

Szia! Nekem olyan segítség kéne, hogy külföldön lehet e úgy törzskönyvet szerezni a kutyámnak, hogy egy bíró megnézi? Mert régebben lehetett itthon is ilyet, ha a kutya betöltötte az 1 éves kort de sajnos ez már nem megoldható. Most mindenhol annak próbálok utána járni, hogy melyik országba lenne erre lehetőség. A kutyám egy japán akita inu (2és fél éves). Nem szépségversenyre szeretném vinni, hanem vadászkutya munkaversenyekre. De sajnos ehhez is kell a származási lap. Mert abba jegyeznék fel az eredményeit Őt meg az alapján jegyeznék be. Előre is köszönöm a segítséget
Avatar
Matagi inu
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. júl. 17, 2010 3:21 pm

Re: Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Blodwolf » kedd szept. 21, 2010 9:18 am

Matagi inu írta:Szia! Nekem olyan segítség kéne, hogy külföldön lehet e úgy törzskönyvet szerezni a kutyámnak, hogy egy bíró megnézi? ...

én sajnos ilyenről nem halottam :S,de remélem sikerrel jársz. részemről egyenlőre a lányaimnak keresek gazdit :3...örzskönyvesek meg minden de senki :S
Avatar
Blodwolf
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég