Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: agica60 » pén. jún. 04, 2010 5:18 pm

A kislányom meglátott a yorki hirdetések között egy félszemmel született kiskutyát. Két napig könyörgött, mire megengedtük neki, hogy felhívja a tulajdonost, aki nagy kegyesen 30.000,- Ft-ról 25.000,-Ft-ért oda is adta neki a szegény kis ártatlant. Elmentünk Ceglédre -közel 150 km tőlünk- és amikor odaértünk közölte a "hölgy" fia, hogy a Lidl parkolójában egy sárga öreg Cordobából fogjuk a kölyköt megkapni, mert náluk sár van. Ezzel még nem is volt baj, de véletlenül az oltási könyvecske is otthon maradt, ugyan megigérték, hogy jön postán, de a ennek már három hete. A kölyök teste tele volt sebekkel, ezért elvittük állatorvoshoz, ahol kiderült, hogy idült középfültőgyulladása és bőrfertőzése van. Felhívtam a hölgyet, aki bírósággal fenyegetett meg, hitelrontásért ha ezt valakinek elmesélem.
Amálka azóta jól van, boldog kölyök, akit imád a gazdija, aki a szülinapi pénzét költötte rá, azért mert úgy gondolta, hogy senki nem fogja úgy szeretni mint Ő.
Ezt a történetet azért írtam le, hogyha valaki Cegléden sárga Cordobából vesz yorki kölyköt nagyon vigyázzon a "kedves hölggyel"!
Avatar
agica60
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2010 3:02 pm

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: rita37 » szomb. júl. 10, 2010 8:48 am

CSAK ANYIT SZERETNÉ MONDANI ,HOGY 2010.07.09 ÉN VETTEM EGY YORSHIRE TERRIERNEK HIRDETET 9 HETES FIU KUTYUST 30.000FT ÉRT.DE SAJNOS NEM YORKI HANEM VALAMI KEVERÉK KUTYUS IGAZ TÜNDÉRI ÉS SZERETNI VALÓ,DE UGY ÉRZEM HOGY ENYI PÉNZT BIZTOS NEM ADTAM VOLNA KI ÉRTE HA TUDOM HOGY KEVERÉK.TEHÁT AKI ETTÖL A GYÁLI EMERKÉTÖL AKAR KUTYUST VENNI AKINEK A TELEFONSZÁMÁT TUDOM ÉS MOST LE IS IROM 0670/5001675 AZ JÓL GONDOLJA MEG MERT VALOSZINÜLEG A MARADÉK KUTYUSAI IS KEVERÉKEK.
ÜDV:RITA
Avatar
rita37
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. júl. 10, 2010 8:24 am

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: nikoll » vas. aug. 08, 2010 3:00 pm

Sziasztok!!!Sajnos én is így jártam:( Interneten találtam egy hirdetést miszerint yorki kölyök kutyák eladók 25ezer ftért...Elmentünk érte Budapestre( illetve nem én mentem hanem ismerősőm) Már akkor elég érdekes volt, mert nem a hirdetésben szereplő helyre kellett menni hanem egy másik kerületbe, ahol egy kb 11 éves gyerek várt rájuk kiskutyával!!! A hirdetésben az is szerepelt hogy az első oltást megkapta és féregtelenítve van....Hazahozták a kutyust, kérdeztem ismerősömtől h az oltási könyv??Az volt a válasz h azt nem adtak.....szerencsétlen kutyát sztem éheztették is....ugy evett mintha még soha nem kapott volna enni....eg yhéttel késöbb megfürdettük..és mit ad Isten...észrevettük a kutya be van festve fekete illetve barna hajfestékkel:S Gondolom azért festették be h ug ynézzn ki mint egy yorki:S Próbáltuk hívni az illetőt akitől vettük, de mikor felvette és megismerte ahangunkat kinyomta a telefont...azóta be sincs neki kapcsolva...azon gondolkoztam h feljelentést kellene tenni ellene!!mit gondoltok????

Üdv. Niki
Avatar
nikoll
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: vas. aug. 08, 2010 2:53 pm

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: livelygolden » vas. aug. 08, 2010 3:47 pm

nikoll írta:Sziasztok!!!Sajnos én is így jártam:( Interneten találtam egy hirdetést miszerint yorki kölyök kutyák eladók 25ezer ftért...Elmentünk érte Budapestre( illetve nem én mentem hanem ismerősőm) Már akkor elég érdekes volt, mert nem a hirdetésben szereplő helyre kellett menni hanem egy másik kerületbe, ahol egy kb 11 éves gyerek várt rájuk kiskutyával!!! A hirdetésben az is szerepelt hogy az első oltást megkapta és féregtelenítve van....Hazahozták a kutyust, kérdeztem ismerősömtől h az oltási könyv??Az volt a válasz h azt nem adtak.....szerencsétlen kutyát sztem éheztették is....ugy evett mintha még soha nem kapott volna enni....eg yhéttel késöbb megfürdettük..és mit ad Isten...észrevettük a kutya be van festve fekete illetve barna hajfestékkel:S Gondolom azért festették be h ug ynézzn ki mint egy yorki:S Próbáltuk hívni az illetőt akitől vettük, de mikor felvette és megismerte ahangunkat kinyomta a telefont...azóta be sincs neki kapcsolva...azon gondolkoztam h feljelentést kellene tenni ellene!!mit gondoltok????

Üdv. Niki


Sajnos ez az a helyzet, amikor nem tudsz mit tenni.
Ha nincs a kezedben: 1. oltási könyv, 2. törzskönyv+egyedi megjelölés, ami igazolja a kutya származását 3. adás-vételi, ami igazolja hogy kitől vetted.
HIába találod meg személyesen, ezek nélkül le tudja tagadni, hogy tőle származik a kölyök.
http://olcsokutya.uw.hu/
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: nikoll » vas. aug. 08, 2010 5:14 pm

hát törzskönyv eleve nincs mert keverék kutya....oltsi könyve már van, de ugye nem attól akitöl vettük....nem is azért jelenteném fel mert átvertek, hanem mert képesek voltak befesteni a szőrét hajfestékkel, amitől szegénykém több napig beteg volt...Ha jol tudom ez már állatkínzásnak mondható..elég lenne csak kiküldeni az illetőhöz az állatvédőket, akkor tuti annyi lenne neki!!!!
Avatar
nikoll
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: vas. aug. 08, 2010 2:53 pm

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: livelygolden » vas. aug. 08, 2010 5:28 pm

nikoll írta:hát törzskönyv eleve nincs mert keverék kutya....oltsi könyve már van, de ugye nem attól akitöl vettük....nem is azért jelenteném fel mert átvertek, hanem mert képesek voltak befesteni a szőrét hajfestékkel, amitől szegénykém több napig beteg volt...Ha jol tudom ez már állatkínzásnak mondható..elég lenne csak kiküldeni az illetőhöz az állatvédőket, akkor tuti annyi lenne neki!!!!


Tudom nem könnyű elfogadni, de ma Mo.-on sokkal súlyosabb esetek is vannak, ez a legkisebb gond. És azokkal se tudnak semmit se tenni... Lsd a tv-s németjuhász szaporító.

Itt a fórumon is volt már régebben ilyen befestéses eset.

Utólag könnyű okosnak lenni, de nemhiába mondják, hogy csak tenyésztőtől szabad venni, ellenőrzött körülmények közül, egyedi azonosítóval. Különben semmi nem garantálja, hogy nem futsz bele ilyenekbe :(
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. aug. 08, 2010 5:37 pm

Mindezzel a saját dühödet vezetheted le, de az eladóval semmit sem kezdhetsz.

Egyébként nem a festéktől lehetett beteg, a festést sajnos ilyen-olyan okokból sokan csinálják és ettől nincs bajuk a kutyáknak. Úgy értem, komoly kutyásoknál is megesik.

Felesleges mondanom, meg kellene már tanulni mindenkinek kiskutyát vásárolni.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: wkriszta » csüt. aug. 26, 2010 4:07 pm

Sziasztok!
Mi Tata-Környéről vásároltunk Zsóka nevű regisztrálótól labrador kölyköt. A hirdetésben az állt hogy a kutya oltva féregtelenítve gyönyörű egészséges.
Persze a lányommal voltam aki nyilván nem tudta otthagyni a kutyát. Elvittük még aznap állatorvoshoz aki megállapította, hogy a kiskutya bolhás, hiányzik az utolsó oltása, chip nélküli és baktérium fertőzés van a beleiben amitől hányt és hasmenése volt. Ez még plusz 15.000 ft állatorvosi költség volt.
Nyilván a kutyát nem visszük vissza mert hagyná elpusztulni.
Hát ennyit az egészséges kiskutyáról.
Csak innét ne vegyetek labradort.
Ja és még nem is vagyunk benne biztosak hogy fajtiszta!!!
Avatar
wkriszta
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. aug. 26, 2010 3:42 pm

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: Beus1988 » csüt. szept. 02, 2010 10:17 am

nikoll írta:Sziasztok!!!Sajnos én is így jártam:( Interneten találtam egy hirdetést miszerint yorki kölyök kutyák eladók 25ezer ftért...Elmentünk érte Budapestre( illetve nem én mentem hanem ismerősőm) Már akkor elég érdekes volt, mert nem a hirdetésben szereplő helyre kellett menni hanem egy másik kerületbe, ahol egy kb 11 éves gyerek várt rájuk kiskutyával!!! A hirdetésben az is szerepelt hogy az első oltást megkapta és féregtelenítve van....Hazahozták a kutyust, kérdeztem ismerősömtől h az oltási könyv??Az volt a válasz h azt nem adtak.....szerencsétlen kutyát sztem éheztették is....ugy evett mintha még soha nem kapott volna enni....eg yhéttel késöbb megfürdettük..és mit ad Isten...észrevettük a kutya be van festve fekete illetve barna hajfestékkel:S Gondolom azért festették be h ug ynézzn ki mint egy yorki:S Próbáltuk hívni az illetőt akitől vettük, de mikor felvette és megismerte ahangunkat kinyomta a telefont...azóta be sincs neki kapcsolva...azon gondolkoztam h feljelentést kellene tenni ellene!!mit gondoltok????

Üdv. Niki


Szia!

Pont így jártam én is. Pestre kellett a 21 kerületbe mennem érte! És össze vissza hazudott a srác,de már nem volt szívem ott hagyni a kicsit. A barna festék már lenőtt róla. Így lett belőle egy korom fekete spánielhez hasonlító kiskutya aki nagyon tündéri lenne és imádni való. De sajnos szerintem valami nincs rendbe vele ugyanis harap morog ugat az emberekre. :? Már engem is többször megharapott, a mamámat is és a gyerekek is félnek tőle. El ajándékozni sem tudnám. És nem tudunk mit kezdeni vele! :? Félek,h később is ilyen lesz. Esetleg telefonszámot nem tudsz már? Mert én a google-ban rákerestem arra a számra akitől vettem a kutyust és több mint 5-6 féle kutyust hirdetett a nyáron. :? Szerintem ha többen fogunk össze esetleg ha még járt így valaki yorkinak hirdetett kutyussal amit ezzel a számmal hirdettek lehet tudnak kezdeni valami. A pénz nem is érdekelne mert 25 ezerért vettem és már annyit rá is költöttem mivel 1 oltása sem volt és bolhás is volt. Hanem engem az,h a kiskutya idegroncs olyan 3,5 hónapos körül van és harap morog az emberekre mintha bántották volna. :?

Én ezt a számot hívtam amikor találtam a hirdetést:06-70-546-7148.
Jelezzen ha még valaki tőle vett kutyát. Mert szerintem ezt ő rendszeresen csinálhatja. Az nem létezik,h 5-6 féle kutyafajt tudna egyszerre eladni mindegyik májusi születéssel van hírdetve.
Avatar
Beus1988
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. szept. 02, 2010 10:05 am

Re: Milyen embertől nem szabad kutyakölyköt venni!

HozzászólásSzerző: nikoll » csüt. szept. 16, 2010 3:22 pm

szija!Hát a telefonszáma már szerintem nem az, mert mi 30as számot hívtunk...de szerintem azóta már megváltoztatta mert mikor hívtuk volna akkor egyszer felvette, de mikor kérdeztünk a kiskutyáról hogy milen oltása van, meg h mit evett nála akkor kinyomta, és azóta nem tudjuk elérni, ki van kapcsolva a telefonja...szóval szerintem ő telefonszámot váltott....hát halllod a történet az nagyon megegyezik....a mi kiskutyánk is állítólag májusban született....csak nekünk fekete volt a festék...és fehér színű lett a kutya, illetve zsemleszínű foltok vannak rajta...és nagyon rossz:) sokat ugat és harap...harapsni valószínű a foga miatt, de van olyan amikor a kezemet is harapja, csak már annyira hogy fáj és nem tusom leszoktatni róla....:S
Melyik honlapról rendelted??mi az expresszen találtuk a hirdetést, de le is töröltettük mikor megtudtuk h átvertek:S
Avatar
nikoll
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: vas. aug. 08, 2010 2:53 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég