8ból egy maradt meg.. miért??

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Bichonok » szer. márc. 10, 2010 12:08 pm

SZIA!

SAJNÁLATTAL OLVASOM, HOGY JÁRTÁL. FOGADD ÕSZINTE RÉSZVÉTEM. A kiskutyák herpesvírusban haltak meg. Általában egy htes korra legkésõbb meghal az összes kiskutya, annak az egynek nagy szerencséje van, ha felnõ. Ez a betegség általában fedezéskor fertõzi meg a kan illetve szuka kutyát. A kan is elkaphatja szukától, a szuka is kantól. Alattomos betegség, mert a legtöbb esetben a felnõtt kutyákon semmi jele a fertõzésnek. Talán létezik gyógymód, de nagyon költséges, és én nem vagyok benne biztos, hogy a kutya kigyógyul belõle (a szuka). Én inkább azt javasolnám, hogy a szukát vonjátok ki a tenyésztésbõl, sõt ivartalanítsátok. A szuka kutyátokkal ti is megfertõzhettek a jövõben kankutyákat fedeztetés alkalmával. Sõt a kiskutya, ha életben marad, õ is hordozni fogja a HERPESVÍRUST egy életen át. Tehát humánusabb, más kutyásokra és a te kutyádra nézve is a legjobb, legkorrektebb döntés az ivartalanítás. Sajnálom, hogy így jártál. Ezt egy jól megválasztott kannal, illetve mesterséges fedezéssel el lehet kerülni, mármint hogy a kutyád fertõzõdjön.

Borzasztó végignézni, ahogynan a kiskutyák elmennek.

Mégegyszer fogadd õszinte részvétem. Remélem hogy nem haragszol meg, amiért õszinte voltam veled!

Sok sikert és kitartást kívánok! Fel a fejjel!

Ani
Avatar
Bichonok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Bichonok » szer. márc. 10, 2010 12:18 pm

Egyébként érdemes lenne egy vizsgálatnak alávetni a szukát... de annyira minden jel arra mutat, hogy Herpesvírust kapott a kutyátok! Vérvizsgálatból meg tudják mondani 100% pontossággal. Aki kutyázik, vagy kutyázott, az életében találkozott már ezzel a jelenséggel, hogy a kölykök egy héten keresztül kínlódnak, nem tudnak szopni, állandóan sírnak, olyan, mint ha nem kapnának levegõt, kemény a hasuk és végül vér kezd el csorogni a szájukból vagy orrukból... ez mind a herpesvírus tünetei és az is, hogy általában egy adott alomból minden kölyök elpusztul.

Érdemes lenne felvenni a kantulajdonossal is a kapcsolatot, tudjon róla, hogy a kankutyája fertõzött! Lehet, hogy éppen az õ kanja fertõzte meg a te kutyádat... sõt, ha elõtte nem volt gond, akkor 100 %. Nem szabad ezt a betegséget figyelmen kívül hagyni. Sajnos nem csak egy-két alom bébi kutyust, hanem egész kutya tenyészetek, tenyészállományok fertõzõdhetenek meg vele!
Avatar
Bichonok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Bichonok » szer. márc. 10, 2010 12:35 pm

Sziasztok!

Olvassatok itt utána a herpesvírusnak.. érdemes!
http://www.tappancsvilag.hu/?oldal=gene ... actual=327
Avatar
Bichonok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: btbs » szer. márc. 10, 2010 1:05 pm

Én is a herpesz vírusra tippelek sajnos...

Nálunk szerencsére még nem fordult elõ, az eddig született 3 alomnál mindig vakcináztuk a szukákat a vemhesség alatt 2x. (1 oltás ára 9000 ft körül mozog), azon kívül mi csak mesterségesen termékenyítjük meg a kutyákat steril katéterrel, duplafalú pohárral stb.

Itt is van egy cikk:
http://franciabulldog.net/index.php?opt ... &Itemid=59

Igaz hogy nagyon sokaknál nem fordul elõ, nem is hallott róla esetleg szerencséje volt. Én nem merek kockáztatni.
Avatar
btbs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: livelygolden » szer. márc. 10, 2010 1:57 pm

Légyszi ne jelentsetek már ki ilyen egyértelmûen semmit se!
Vannak esetek, amikor herpesz okozza. Viszont minél többet lát és tanul az ember, annál inkább tudja, hogy kb. 20féle vírus van, ami okozhat ilyet. Egyáltalán nem biztos a herpesz...
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:8ból egy maradt meg.. miért??

HozzászólásSzerző: Ördög » szomb. márc. 13, 2010 12:26 am

A herpesz vírus olyan mint egy fantom!Elõjön-elbúvik!Csak abban az esetben tudják ki mutatni jelenlétét ha ténylegesen aktív!Ami általában tüzeléskor és szüléskor bukkan fel és apró hólyagok formályában mutatkozik a nemi szerveken és a száj nyálkahártyáin.Tehát nyál utján is terjedhet megfertõzve az egész állományt.Ezért kell a kétszeri oltás ami csak átmeneti védelem és minden fedeztetésnél megkell ismételni.
Én speciál az elletõláda belsõ hõmérsékletével tartom távol a vírust.Ezidáig sikerrel.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég