szobatisztaság

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Alfi2010 » szer. márc. 03, 2010 9:18 pm

Sziasztok!
Pénteken gyarapszik kis családom egy westy fiú kannal!Tudnátok nekem segiteni abban hogy a szobatisztaság egy fiú kutyánál nehezebb mint egy lánynál?Fog jelölgetni fiú kutyaként a lakásban?Vagy meg lehet tanitani a dolgokra?A tenyésztö lebeszélt a lány kutyárol mert szerinte velük több gond van,viszont a fiú kutyákról miután lefoglaltuk csak lebeszélnek az ismerösök:-(Mi lesz most????
Avatar
Alfi2010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:szobatisztaság

HozzászólásSzerző: liligerda » csüt. márc. 04, 2010 9:24 am

Szerintem mindegy milyen nemû a kutyus, mindkettõnek van elõnye, hátránya is. Gondolom a kutyus még kölyök, így ivarérettség eléréséig teljesen olyan lesz, mint egy szuka, úgy is pisil, guggolva, nem jelölget. Ivarérettség elérése után, ami még jó néhány hónap, elkezd majd emelt lábbal pisilni és jelölgetni. Jól nevelt és a dominanciaviszonyokkal tisztában lévõ kan nem jelölget a lakásban, csak kint, de az nem okoz nyilván problémát. Hallani olyan esetekrõl amikor a kan jelölget a lakásban, esetleg még a gazdáját is, de ez mindig rangsorproblémára utal, amit neveléssel meg lehet elõzni ill. szüntetni. Jó ötlet lehet még a kutyus ivartalanítása is, akkor lesz vele a legkevesebb gondotok. Tehát ne aggódjatok!
Avatar
liligerda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Alfi2010 » csüt. márc. 04, 2010 12:39 pm

Köszönöm Zuszsi,hogy válaszoltál!Megnyugtattál!Hány hónapos korában lesz egy kutya ivarérett????Neked is iú kutyád van amúgy lakásban????
Avatar
Alfi2010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:szobatisztaság

HozzászólásSzerző: liligerda » csüt. márc. 04, 2010 12:53 pm

Nekem két szuka vizslám van. Kertes házban élünk, de természetesen a kutyák bejárnak a házba, bent alszanak, mindig ott vannak ahol mi. Tökéletesen szobatiszták.Tüzeléskor elég macerás, de azt is megoldottuk tüzelőnadrággal, ill. az egyik már ivartalanítva van, hamarosan a másik is lesz valószínűleg, ez a legjobb megoldás. Több ismerősömnek is van benti kan kutyusa és semmi gond velük, gyorsan szobatiszták lettek kölyökként is, azóta sincs gond.A tőlünk elkerült kölykök gazdijaival is tartjuk a kapcsolatot, mindig kérnek tanácsot és az összes kölyök benti kutyus lett, nincs gond velük ilyen téren, inkább a gazdi ügyességén és tapasztalatán múlik hogy milyen gyorsan lesz a kölyök szobatiszta. Általában 6-10 hónapos koruk körül válnak a kanok ivaréretté. Ha eddigre egy kutyus már szobatiszta és ismeri a szabályokat, hierarchia rendben, akkor nem szabad gondnak lenni. De nagyon ajánlom az ivartalanítást is, ha csak hobby célra lett vásárolva a kutyus,sok kellemetlenség megelőzhető vele, pl.nem gond a későbbiekben ha tüzelő szuka van a közeletekben, a kutyus nyugodt marad.Ivartalanítással érdemes megvárni az ivarérettséget.
Avatar
liligerda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Alfi2010 » csüt. márc. 04, 2010 5:24 pm

Köszi Zsuzsi válaszodat!Van egy jo nehéz kérdésem!Egy fiú kutyának hogy tanitom meg hogy a fönök én vagyok???
Avatar
Alfi2010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:szobatisztaság

HozzászólásSzerző: liligerda » csüt. márc. 04, 2010 7:24 pm

Ugyanúgy mint egy szukának:)
A lényeg, hogy mindig legyél:egyértelmû, nyugodt, határozott, türelmes és következetes! Ne hagyj rá olyat, ami neked nem tetszik. Neveld és foglalkozz vele sokat, ne kényeztesd el! Attól hogy Õ picurka, még ugyanolyan mint a többi kutya, ugyanolyan igényei vannak és nincs cukorból sem. Konkrét tippek, mielõbb olvasd el: Jan Fennel: Kutyapszichológia
Kezdõ gazdiknak nagyon jó kiindulópont, iránymutatás.
Én 2 délután alatt olvastam ki! Tetszeni fog!
Avatar
liligerda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:szobatisztaság

HozzászólásSzerző: toyfoxterrier » szomb. márc. 06, 2010 5:49 pm

Kedves Zsuzsa!
Szerintem en elrontottam..es sokmindent rahagytam a kutyamra...most o a fonok 4 honaposan...szerinted orvosolhato meg a problema?Torpe foxterrier a kis gazember...
Avatar
toyfoxterrier
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:szobatisztaság

HozzászólásSzerző: liligerda » szomb. márc. 06, 2010 8:18 pm

Fanni!
Dehogy van késõ!!!!! Sosincs késõ! Még csak 4 hónapos, a legfogékonyabb korban van. De a foxi egyébként is elég erõs jellem, ráfér a nevelés!!!!
Avatar
liligerda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:szobatisztaság

HozzászólásSzerző: KEDVENC » hétf. márc. 08, 2010 11:14 am

Kutyapelenkák, helyhez szoktató cseppek,és egyéb kellékek, felszerelések kedvezõ áron kaphatók!
Minden vásárló szaktanácsot kap!
1171 Budapest,Császárfa u.12.
Tel:06/1-258-42-44
www.rottiallateledel.5mp.eu
Avatar
KEDVENC
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég