Kinéztem a kiskutyát, de....

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Kinéztem a kiskutyát, de....

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. jan. 17, 2010 11:04 am

Hát...én mindkét Éva írasaiban találok igazságot,de ezt tudja a két Éva is ezért húztátok föl a fehér zázlót.
Azt csöndesen megjegyezném,hogy nem mindegy milyen fajta kutyáról van szó.A roti \"egy gazdás\"míg a beagle 7-8 évesen is alkalmazkodik és igényli az ember közelségét,nem fordul be...A munkakutyák kiképzés után alkalmazkodnak a \"fönökhöz\" és robotként teljesítik a parancsát...persze minden tenyésztõ azt szeretné ha olyan helyre adná el a kutyáját ahol végleges helye lesz és boldog életet élhet.
Tavaly 3 kutyám került vissza kettõt hoztak,egyet én hoztam vissza mert nem megfelelõen tartották.
Bár nem egy leány álom visszavenni egyévesen vagy 5-6 hónaposan kutyát de valahol a szívem mélyén örülök annak,hogy ha már megbízik bennem valaki és tõlem visz kölyköt akkor engem hív elõször akkor is ha baj van...nem a fórumra írogat...
I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Kinéztem a kiskutyát, de....

HozzászólásSzerző: Mátay Brigi » hétf. jan. 18, 2010 5:56 pm

Sziasztok!
Köszönöm a jó tanácsokat. Mindet elolvastam és fontolóra vettem.
Igazából szerintem itt volt egy kis félreértés. Én nem azért akartam \"kis\"kutyát mer jajjdecukimegari, hanem pont azért hogy ne viselje meg annyira a költözés.
Végülis találtam egy kiskutyát, amelyikbe beleszerettem. Összes oltással, többször féregtelenítve megvettem. Igaz, 10 hónapos, de úgy érzem, jól döntöttem, hogy elhoztam. Nagyon szeret engem is meg a páromat is, teljesen odavan, mikor meglát minket hazaérkezéskor. Állandóan bújik és csóválja a farkát. A gazdája azért adta el, mert külföldre költöznek, és nem tudták magukkal vinni. Azt mondták, hogy az utolsó pillanatban jelentkeztem érte, különben menhelyre adták volna, hogy mégse kerüljön szegény az utcára.
Mellékeltem képet Drazsé-ról. Nagyon okos kis kutya, tudja mji az hogy nem, hallgat a nevére és szobatiszta is. Barátságos az emberekkel, úgy érzem jól lett szocializálva egy apróságot kivéve, ogy picit fél más kutyáktól. Biztosan azért, mert olyan helyen lakott, ahol szinte egyáltalán nem találkozott más kutyákkal. DE már kezdi megszokni a szomsazéd kutyust is, és már barátnője is van:) Ő is törpetacsi. EGész jól kezd beilleszkedni. EGy pici gondom viszont van. Szobatiszta. Nappal jelez is. Oda megy az ajtóhoz, nyüszög és kaparja mikor ki akar menni.
Ügyesen csinálja. De éjszaka... Éjszaka mindig bekakil. Pisi általában nem de egy kupac kis szeretetcsomag mindig ott figyel reggel a padlón. Már csak reggel adok neki enni, hogy ne maradjon estére benne úgymond semmi. Nappal kakil is, de akkor is betojik éjszaka. Nem tudom mit tegyek. Pedig mindig este hosszú sétákat csinálunk, és napközben is többször levisszük.
Mit tehetnék? Előre is köszönöm a szakértő válaszokat :)Kép Kép
Avatar
Mátay Brigi
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:Kinéztem a kiskutyát, de....

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd jan. 19, 2010 2:09 pm

Akkor Õ egy 10 hónapos törpetacsi? Örülök, hogy megoldottad a kérdést, és reméljük hogy nálad jobban fogja érezni magát mint eddigi gazdájánál. Akkor van ugyanis esély arra hogy végleg elfogadja az új családját.
Hogy más kutyáktól fél az az elégtelen szocializáció miatt van. Jól gondolod, nem találkozott más kutyákkal, ezért nagyon óvatosan pótold ezt. Ne erõltesd, de vidd olyan helyekre ahol láthat idegen kutyákat. Pl. érdemes elsétálni egy kutyasuliba, vagy egy futtatóba ahol nem kötelezõ neki barátkozni, de van rá alkalom. Egyszerûen nem tanulhatta meg a kutyatársadalomban szükséges viselkedési formákat. Ez elég nehéz lesz, mert amúgy ezt is kb 10 hetesen kell elkezdeni, de próbálkozz.

Nem tudom elég -e az egyszeri etetés. 10 hónapos korban még 2x kellene. A lefekvés elõtt úgy 2 órával ha eszik, akkor még lenne ideje elvégezni a dolgát. Ha meg vacsora nélkül is rendszeresen bekakál, nem vonnám meg tõle a kaját.
Egyenlõre az jut eszembe, hogy az alvóhelynek olyan kicsi és jól körbekeríthetõ helynek kellene lennie, ahol csak az ágy és a víz fér el. A kutya ugyanis a vackába nem piszkít, tehát beválhat hogy ha nem tud kijönni, mozogni akkor már nem is kell annyira kakálni.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kinéztem a kiskutyát, de....

HozzászólásSzerző: Ördög » pén. jan. 22, 2010 10:26 pm

Évánknál a PONT.
Nem tudom kiegészíteni,csak úgy írtam...
I the devilJuhász Györgyné írta::
Akkor Õ egy 10 hónapos törpetacsi? Örülök, hogy megoldottad a kérdést, és reméljük hogy nálad jobban fogja érezni magát mint eddigi gazdájánál. Akkor van ugyanis esély arra hogy végleg elfogadja az új családját.
Hogy más kutyáktól fél az az elégtelen szocializáció miatt van. Jól gondolod, nem találkozott más kutyákkal, ezért nagyon óvatosan pótold ezt. Ne erõltesd, de vidd olyan helyekre ahol láthat idegen kutyákat. Pl. érdemes elsétálni egy kutyasuliba, vagy egy futtatóba ahol nem kötelezõ neki barátkozni, de van rá alkalom. Egyszerûen nem tanulhatta meg a kutyatársadalomban szükséges viselkedési formákat. Ez elég nehéz lesz, mert amúgy ezt is kb 10 hetesen kell elkezdeni, de próbálkozz.

Nem tudom elég -e az egyszeri etetés. 10 hónapos korban még 2x kellene. A lefekvés elõtt úgy 2 órával ha eszik, akkor még lenne ideje elvégezni a dolgát. Ha meg vacsora nélkül is rendszeresen bekakál, nem vonnám meg tõle a kaját.
Egyenlõre az jut eszembe, hogy az alvóhelynek olyan kicsi és jól körbekeríthetõ helynek kellene lennie, ahol csak az ágy és a víz fér el. A kutya ugyanis a vackába nem piszkít, tehát beválhat hogy ha nem tud kijönni, mozogni akkor már nem is kell annyira kakálni.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Kinéztem a kiskutyát, de....

HozzászólásSzerző: Mátay Brigi » csüt. feb. 18, 2010 8:35 pm

Sziaszok ismét.
Bocsássatok meg h megint kérdezõsködök, de jó ha az ember olyanoktól kap tanácsot akik már mindent megélt veteránok a témában:)
hogyan tudnám a kiskutyámat leszoktatni az ugrálásról? Mikor megérkezünk általában egy-két perces örömugrabugrával köszönt minket.
A másik a papucslopás. Gondolom engem akar ezzel játékra bírni. de hogyan értessem meg vele, hogy nem most van a játék ideje?
És a drágám elég kunyerálós is. Eszünk és nyüszi. Direkt nem adok neki, mert akkor biztos vagyok benne, hogy rosszabb lenne a helyzet, ha észreveszi h nyüszögéssel megkapja amit akar. De mégis. Hogy szoktassam le róla?
Ezeken az apróságokon kívül jól viselkedik, okos, értelmes aranyos, és végülis ezek sem olyan problémák, amik elviselhetetlenek, de szeretnék jó gazdivá válni, és szeretném ha õ meg jólnvelet kis Drazsé lenne:) Lehet buták a kérdéseim, de bizonytalan vagyok, nem szeretnék semmit elrontani.
Köszönettel: Brigi
Avatar
Mátay Brigi
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:Kinéztem a kiskutyát, de....

HozzászólásSzerző: Detty16 » csüt. feb. 18, 2010 8:47 pm

Szia!!
Hu hát én másik tapasztalatait tudod veled megosztani,ha esetleg réd is ugrál,azt más úgy csinálta hogy rálépett a hátsó lábára amire rögtön négy lábra állt,berögzõdött a kutyának,ha két lábra áll az fájdalmas!ha csak ugrál pattog,én olyankor rákiáltok h fujj,és lehúzom kicsit a nyakörvét és úgy tartom.papucs lopás,hát csak az erõs fujj nem szabad vagy mondod neki h hagyds és akkor juti fali,megtanulhatja ha békén hagyja dicséred.
Kunyerálás:
Nem szabad még ránézni sem oda se szólni hogy fejezze be. ha észreveszi hogy nem érdekli a nyüszögése sem,talán felfogja.
Sok sikert
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég