Hasmenés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Hasmenés

HozzászólásSzerző: tibor10 » vas. dec. 27, 2009 12:41 pm

Tud valaki segíteni?

Valószínû hülyeséget csináltam,9-hetes angol bulldogomnak tegnap a levesbõl adtam marhahúst.Jó ízûen meg edte de este
meg ma igen megy a hasa sárgás-zöld és folyik.
Sajna állatorvosom csak holnap rendel mit tegyek diéta akkor mit lehet adni,vagy koplaljon holnapig,de olyan pici
és úgy sajnálom.Lehet csak túl reagálom mert nem lázas de féltjük.várok minden segítséget illetve tanácsot.
Avatar
tibor10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. dec. 27, 2009 1:23 pm

Szia Tibor

Ez az ünnep nagyon ártalmas a kiskutyáitoknak.. olvasd végig a Tanács topikot okulásul.
Ha semmi más tünet nincs, cak amit írtál, akkor koplaltasd!!! Nem olyan pici, az elhúzódó hasmenés többet fog ártani mintha most 2 napig csak folyadékot kap.
Ma semmi csak víz, vagy a langyosnál is hûvösebb kamillatea. Holnap kamillába áztatott 1 szem háztartási keksz. Nem més mert csak ez nem zsiros. Ezt holnap 3x.
Ha megáll a hasmenés, akkor holnap után kásásra szétfõzött rizs a szokásos szárazeledellel keverve.

Egyébként mivel etetitek?
Ha ezt szigorúan végigcsinálod, akkor szerintem nem kell orvoshoz futkosni, mert olvashatod odaát, hogy milyen remek hülyeségeket tudnak tanácsolni.
Ha a diéta közben nem javul, akkor vidd el majd.

Sajnos minden ujdonsült kiskutyás gazdi beleesik abba a hibába, hogy ami nekem finom az biztosan neki is jó, de hát ez nem egészen így van,
utána meg jön a kétségbeesés, hogy nem meri koplaltatni mert olyan pici.
Csak egyre vigyázz! Kamilla vagy víz, de azt sokat.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: tibor10 » vas. dec. 27, 2009 10:21 pm

Köszönöm a tanácsot robálom betartani mert a kutya számunkra igen fontos és az egészsége nem vicc.
Purinával etetem tudom nem a legjobb,de igyekszem
váltani acanára szeretnék de igen borsos az ára,sajna most nem futja.A hasmenésre visszatérve,mintha javulna
bár nem akarom elkiabálni adtam neki bolus apstringens
has fogó.A kedvehibátlan egésznap pörög nincs leverve hál
isten.
De holnap többet tudok.
ÜDV.:Tibor
Avatar
tibor10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Ördög » hétf. dec. 28, 2009 4:13 am

Tibor!
Egy kölyköd van ami nem eszik meg 5-6 nap alatt egy zsák tápot ami 15 kg!
Tehát nekem ne mond,hogy drága!Vegyél egyszerre 1-2 kilót és nem vág a földhöz!
Egy angol bulldogról van szó!Aminek a normális ára 100-120 ezernél kezdődik!Ez nem volt drága?Ne a tápon spórolj mert a kutyád látja majd kárát és többszörösét hagyod a dokinál!Senkit nem akarok rábeszélni milyen táppal etessen!De helyezze előnybe a MINŐSÉGÍ SZÁRAZTÁPOKAT!Ez csak egy tanács,aki megfogadja annak bíztosan könnyebb lesz,aki nem az meg magára vessen!
Nekem hetente kell vennem a kölyöktápot zsákszámra,főleg most,egy 6.hetes,9-es alomnál akiket napi 4 alkalommal etetek,de még közben az anyjukat is letámadják.

I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Ördög » hétf. dec. 28, 2009 4:24 am

Mégvalami.
A TÁPVÁLTÁS:minimun 4-5 nap,de ha egy hét az mégjobb!Egyébként én ennyit javaslok,a tõlem kiskutyát vásárlóknak is,sõt mindegyikõjük kap a kölyök mellé abból a tápból amit nálam ettek,3-4 napra valót!Így ha nem is avval akar etetni amivel én,de kellõ mennyiség áll a rendelkezésére(persze ha megfogadja a tanácsom)ahhoz hogy zökkenõmentesen átálljanak másik fajta tápra.
Lassan/fokozatosan kell az új eledelre átállítani a kölyköt!Ami a következõ a régi eledelhez napról-napra egyre többet adunk az új tápból,maj az arány megfordul és már az új tápból lesz nagyobb mennyiség!

I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. dec. 28, 2009 10:40 am

Igaz, fogadj szót Lacinak.

És vigyázz mert sokféle táp zsákjára van ráírva a PURINA márkanév, de a valódi a ProPlan nevû. A purinások közül csak ezt érdemes adni.És ne épp most akard átállítani, elõször tökéletes legyen a széklete, utána kezd meg az átállítást.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: tibor10 » hétf. dec. 28, 2009 12:22 pm

Köszönöm

Nem kételkedek a Laci tanácsában de alaposan megmondta.
Persze ezt én is tudtam,de ez van a kutyus jól van bár még mindíg laza a széklete de legalább nem folyik.
Most épp egy nála háromszor nagyobb macit próbál legyõzni.
De este megyünk a dokihoz,egy kérdés mivan ojankor ha nemjól teszik be a chipet a kutyába,mert mikor egy másik orvosnál voltunk a kutyusér ill a teyésztõ,akkor kétszer rakta bele a chippet mert elsõre nem sikerült kijõtt a tüvel.Itthon meg nem érzem a kutyában?
Ráadásúl MEOE-s volt +törzskönyv??????????
Ma kiderûl,hogy benne van mert irtam megyünk a dokihoz.

Üdv.Tibor
Avatar
tibor10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. dec. 28, 2009 3:36 pm

Azt neked nem is kell érezned. Ha ma mentek úgyis dokihoz akkor kérd meg hogy olvassa le mert nem vagy biztos chip-ügyben. Az oltási könyvében és a törzskönyvön is kell lennie egy cimkének a chipszámmal, ellenõriztesd le.

Igen ritkán fordul elõ hogy ilyen ügyetlenül rakják be, de nem értem hogy ki hova ment és mi van a tenyésztõvel?
A chip és a tk megérkezik egy orvoshoz, a tenyésztõ odaviszi a kutyát vagy az orvos megy ki. Berakja az orvos a chipet, cimkéket ragaszt a megfelelõ helyekre, leolvassa a kutya nyakán hogy tényleg ott van és kész.

Viszont ha már ezzel foglalkozni kell, akkor beszéld meg ezzel az orvosotokkal hogy nézze meg a központi adatbázisban hogy be van-e regisztrálva a kutyád. Ha nincs akkor csináltasd meg vele, mert különben nem ér a chip semmit.

Ha netalán tényleg nincs a kutyában semmi akkor cshipeztesd vele újra és regisztráltasd.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. dec. 28, 2009 3:41 pm

Talán már értem! A tenyésztõ orvosához kellett menned a kutyáért és akkor ott volt a chipezés? És láttad hogy kétszer kellett szúrni? Akkor annak az orvosnak le kellett ellenõriznie azonnal, hogy a második szúrással bekerült -e a chip, és akkor azt is láttad, nem?
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hasmenés

HozzászólásSzerző: livelygolden » hétf. dec. 28, 2009 10:48 pm

Éva csak egy megjegyzés:
Sajnos a MEOE-s chipek ilyenek. Áo.-okkal beszélgettem, ezzel õk is tisztában vannak. ÍGy eleve figyelni kell berakásnál, hogy mielõtt kihúzd a tût, szorítsd össze a bõrt, különben kijön. Sajnos ez van, így pl. Marának is azt csinálta tenyésztõje, hogy tetkot kért, és még mellette vett jobb minõségû chipet és pluszba belerakatta.

Tibor: amit írtam Évának az neked is szól, mindenképp így legyen a chip berakva, ha 2.szor se sikerült. Mindenképp ellenõrizni kell rögtön berakás után a leolvasóval.
AMúgy sokszor van - fõleg erõsebb bõrû kutyáknál - hogy utána nem érzed kézzel a kapszulát. De attól még nincs baj.
Akármilyen chip megy a kölyökbe, azt kell a petvetdatába regisztrálni, meg azt kell a törzskönyvre ragasztani, hiába nem azt adta a meoe. Ha változás van, utána azt nekik is illik lejelenteni.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég