A Beagle

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: sabrinamarika » szomb. ápr. 25, 2009 10:27 pm

Szia!

Nagyon köszönöm hogy irtál, most már nyugodtabb vagyok,
olvastam már a kutyusokrol nagyon sokat, de nem hittem volna hogy ök is szegénykék igy meg kell szendvedjenek
én késöbbre vártam a már megtörténteket.
Az biztos hogy nagyon fogunk rá vigyázni, külömben a lakásban tartozkodik, nem volt soha sem elkülönitve tölünk.
Imádni valo kis kutyus, mindent meg teszek az érdekében, azért is kérdeztem fordulyak e orvoshoz vele, nagyon nehezemre esik látni amikor szenvednek és nem tudják el mondani sem a fájdalmaikat.
Számomra olyan mint egy gyerek, hiszem tulságosan is féltem és aggodom érte.
Mégegyszer hálás köszönet.
Avatar
sabrinamarika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: sabrinamarika » szomb. ápr. 25, 2009 10:28 pm

Szia!

Nagyon köszönöm hogy irtál, most már nyugodtabb vagyok,
olvastam már a kutyusokrol nagyon sokat, de nem hittem volna hogy ök is szegénykék igy meg kell szendvedjenek
én késöbbre vártam a már megtörténteket.
Az biztos hogy nagyon fogunk rá vigyázni, külömben a lakásban tartozkodik, nem volt soha sem elkülönitve tölünk.
Imádni valo kis kutyus, mindent meg teszek az érdekében, azért is kérdeztem fordulyak e orvoshoz vele, nagyon nehezemre esik látni amikor szenvednek és nem tudják el mondani sem a fájdalmaikat.
Számomra olyan mint egy gyerek, hiszem tulságosan is féltem és aggodom érte.
Mégegyszer hálás köszönet.
Avatar
sabrinamarika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

A Beagle

HozzászólásSzerző: Impala » kedd máj. 05, 2009 5:58 pm

Szeretettel meghívunk minden kedves beagle tulajdonost és rajongót az I. Gyõri Beagle találkozóra!

Idõpontja: 2009. május 23. (szombat) reggel 9 órától
Helyszín: Gyõri kutyaiskola (Kiskút liget, az ETO Stadion mögött)
Belépõ: 300Ft/fõ


Programok:
9 órától várjuk az érkezõket
10:00 - Állatorvosi elõadás
10:45 – Agility bemutató
11:15 - Vadászkutya bemutató
12:00 – 13:00 - Ebéd
13:00 - Dog Dancing bemutató
16:00 - Ügyességi versenyek


Az agilitypálya egész nap a vendégek rendelkezésére áll, aki szeretné, bátran kipróbálhatja!

Ügyességi versenyekre a helyszínen lehet jelentkezni, a gazdiknak és a kutyusoknak is lesz lehetõségük versengeni! A nyerteseket ajándékcsomagokkal díjazzuk.

A tápbemutató során megismerkedhetnek a gazdik a kutyusuk számára legoptimálisabb tápokkal, tanácsokat kaphatnak a kutyák etetését illetõen.

Ebédre grillételek, pörkölt és frissítõ italok várják az éhezõket - elsõsorban a gazdikat :-)


Érdeklõdés, útbaigazítás a szervezõknél az alábbi elérhetõségeken:

Szebik Veronika: 70/ 323-3874; vszebik@gmail.com
Németh Anna: 20/ 966-0005; luppy_00@hotmail.com
Avatar
Impala
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: kisdalmus » pén. máj. 22, 2009 5:17 pm

Sziasztok!

Nekem sajnos még nincs lehetõségem Beaglet tartani (albérlet, stb), de ami késik, az nem múlik. Nagyon szeretem. A szembeszomszédnak van, nagyon jó arc. Sokat olvastam róla, és kicsit elszomorított, hogy önfejû, meg ha õ van, akkor kert nincs. De örülök, hogy ezek nem így vannak.

Fruzsi!
Ti melyik kennel vagytok? Ha van rá lehetõség, szivesen megnézném a kutyosokat.

Czap László!
Ha van lehetõség, és egyszer arra járunk (ami sokszor elõfordul, mert a férjem nagyszülei is arrafelé laknak), megnézném a kutyusokat. Nagyon szépek, A honlapon láttam.

Dalma
Avatar
kisdalmus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. máj. 24, 2009 1:30 pm

Az önfejüséget én másképp fogalmaznám:mivel õk falkában vadásztak az ember írányítása avagy közelsége nélkül képesek az ûzött vadat bekeríteni ill.megállításra kényszeríteni az embernek márcsak a zsákmány elejtésére volt gondja,tehát szüksége van erre a képességre amit én \"önálló probléma megoldó képességnek\" nevezem!Ami néha hátrány lehet a gazdára nézve mert elképesztõ dolgokra képesek a céljuk elérése érdekében,de ha ez nem így lenne akkor nem lenne falka kopó.

Sajnos sokan félreismerik e csodálatos megjelenésü,bár néha kicsit \"hibbant\"kopót aki örök gyerek és még felnõtt korban is elvárja a játékot a simogatást és mivel minden érdekli aktívan kiveszi az összes házi ill. kerti mukából a részét,követi a gazdáját mint egy árnyék,állandóan a közelségét keresi!

Példa:\"mert az ismerõsömnek van egy ilyen és nem bírnak vele:szófogadatlan,csavarog,felássa a kertet,megrág mindent\"
Nos aki ilyet mond annak nem való beagle sõt egyáltalán semmilyen fajta,talán a játékboltokban kapható plüss kutyus,az igen!
Azt nem kell megtanítani a nevére és ha ezt hallja akkor rohanjon a gazdája felé!
Az nem csavarog el ha nyitva felejti a kaput,vagy hiányos a kerítés!
Az nem ássa fel a kertet unalmában ha magára hagyja félnapokat egyedül!
Az nem lopja el a cipõt amit kint felejt!
Az nem ugat nonstop ha bezárják egy szobába/kennelbe és magára hagyják!
Azt nem kell szobatisztaságra sem nevelni!
Ha megunták,avagy rájönnek mi \"nem ilyen lovat akartunk\"azt nem kell elajándékozni,utcára tenni,beadni menhelyre!
Szóval aki azt hiszi vesz egy kiskutyát azzal kész is a történet az nagyon téved!
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. máj. 24, 2009 1:30 pm

Dalma!
Nagyon szívesen látlak vendégségben,a honlapon lévő elérhetőségeken előzetes egyeztetés után bármikor!
Mert élőben lehet igazán meglátni a valóságot!
Egy honlap lehet csillogó-mézes-mázas az nem minden!

Sőt sajnos vannak CSALÓK!

Saját szememmel láttam olyan honlapokat is ami lényegében már a vásárló megtévesztése fogalmát kimeríti,ugyan is NEM LÉTEZŐ,HAMIS KENNELNEVEKKEL is készítenek honlapot!!!

Sajnos erre még sem a MEOE sem az oldal üzemeltetője nem figyelt fel!

Mi meg kapjuk majd a becsmérlést a szidást a vádaskodást,mert az ilyen HAMIS kennelekből vásárló gazdik azt hiszik tényleg tenyésztőnél jártak,pedig az illető még arra is sajnálja a pénzt hogy belépjen a MEOE-be és kiváltsa az FCI által védett kennelnevet!

Kitalál egy hamis kennelnevet aztán csinál egy honlapot majd árulja a kölyköt min tenyésztő persze törzskönyv nélkül!

Ebbe az országba már mindent lehet?

Ha kiskutyát szeretnél elkell menjél több kennelbe személyesen is,hogy legyen viszonyítási alapod.

Ha ismeretlen kennelbe mész nyugodtan kérd el a tenyésztőtől a KENNELNÉV-IGAZOLÁST ha valódi tenyésztővel van dolgod lehet értetlenül áll majd előtted,de szerintem mosolyogva előhozza,ha pedig áltenyésztőbe botlottál akkor mint olyat nem fog neked tudni mutatni,sőt fel is lehet jelenteni!

Mert csak így láthatsz a színfalak mögé ha a részleteket is megfigyeled.
A beagle lap.hu oldalon több mint 30 hazai tenyésztő szerepel és nincs is rajta mind,tehát van lehetőség a választásra!
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. máj. 25, 2009 8:31 am

Az e-havi -májusi- A Kutyában több oldalas bemutató van a fajtáról, nem emlékszem hogy valaki említette-e?

László Te biztos olvastad, mennyire reális szerinted az írás? Nem ismerem a fajtát, csak a szokásos általánosságokat tudom róla.

/kösz a másik beírást/
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Szecsike » kedd máj. 26, 2009 9:08 am

Sziasztok!
Május 18-tól én is boldog beagle tulajdonod vagyok Füles által aki 12 hetes kan.Végig olvastam a fórum hozzászólásait és nagyon meglepõdtem az itt leírtakon.Mi kertes házban lakunk és az egész kertet bitorolják egy 2,5 éves bordeauxi kannal, aki az elsõ pillanattól elfogadta.Az elsõ héten minden éjszaka benn aludt, de baleset nem volt se a pisivel, sem a kakival(Igaz 5-kor keltem:)). Annyi biztos, hogy rengeteg törõdést, játékot igényel, de szerintem kellõ lefárasztás után túl nagy baj nem lehet.Feltalálja magát és jól el van.Azt én már tudomásul vettem, hogy tökéletes kert és kutya között választani kell, de ez más fajtáknál is elõfordul.A szomszéd kerítését már megerõsítettük és bízom benne,hogy nem fog elszökni.Jó fej, imádnivaló kiskutya. Kép
Avatar
Szecsike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » hétf. jún. 01, 2009 5:45 am

Igazán nincs mit.Ami a szívemen az a számon.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:A Beagle

HozzászólásSzerző: Ördög » hétf. jún. 01, 2009 6:14 am

A fajta leírás tökéletes és fedi a valóságot.Azonban ez általánosságban van fogalmazva.
Mint ahogyan két külsõre egyforma beagle sem létezik,így a belsõ tulajdonságaik is nagyon eltérõek lehetnek ill. az is.
Mindegyikõjüknek van jellegzetes tulajdonsága,mindegyik külön egyéniség,még az ugatásuk is más és más.
Épp a Tony(13 hónaposan hozták vissza gazdái és engem bíztak meg az új gazda kiválasztásával)esetében történt,én a felnõtt kutyáimnak háttal állva beszélgettem a vendégekkel,majd hátra sem fordulva rászóltam hol egyik hol másik kutyámra,mert ilyenkor kicsit féltékenyek ha a falkából kiemelve foglalkozom valamelyikkel.
-Így megtudom különböztetni õket a hangjuk alapján, kérdezték.
Hát persze,mondtam.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron