kutyanevelés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Kingu84 » pén. márc. 27, 2009 9:40 pm

Bár én sem vagyok nagy kutyás múlttal rendelkezõ, de ezt a kérdést már elég sokszor végigtárgyalták a szakértõk ezen a fórumon. Anno (9-10 hónappal ezelõtt) én is küzdöttem ezzel a problémával, és nekem használtak az akkori tanácsok: ezt a kézharapdálást minél elõbb meg kell szüntetni - tudnia kell, h vannak határok. Ha elkezdi a kezedet harapni, szorítsd össze a száját erõsen. Nem fog neki tetszeni, de tudnia kell, h te vagy az erõsebb. Aztán engedd el. Ha megint elkezdené, megint szorítsd össze a száját - hidd el, elég hamar meg fogja érteni, mi az ábra. Nekem pár alkalom kellett csak hozzá!
Sok sikert!
Avatar
Kingu84
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: peva » szomb. márc. 28, 2009 9:27 am

Szia!

Ha harapdalja a kezed a kutyus, akkor fogd ossze a szajat es nyomd a fejet lefele amig le nem nyugszik, aztan hagyd ott, majd 5 perc mulva te kezd ujra a jatekot. Ha megint elkezdi harapdalni eros NEM tiltoszo (gondolom ezt ismeri) majd szajosszefogas, otthagyas. Masreszt ha a jatek nem erdekli probald felkelteni az erdeklodeset ugy, hogy ingerled, bosszantod a jatekkal, odaadod-elrantod elole..stb. akkor begurul es elkezd jatszani vele (legalabbis nalunk igy van).

A grabancrancigalast szerintem hagyd kesobbre, komolyabb fegyelmezesre. Masreszt a kutya nem azt kell, hogy erezze, hogy te vagy az erosebb (mert ez nagytestu kutyaknal kesobb konnyen viszajara fordulhat) hanem hogy te vagy a fonok (a falkavezer) es te szabod meg, hogy mit lehet es mit nem. Ez valoszinuleg hianyzik ha a grabancrancigalasra nem reagal, ez azt jelenti hogy kesobb komoly gondok lehetnek...
Ajanlom Fennel:Kutyapszicholgia c. konyvet
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szomb. márc. 28, 2009 11:08 am

Szia Éva

Neked meg van ez a könyv?E-mailben át tudod nekem küldeni?A címem:sayumi-24@hotmail.com
Ha nem,akkor bocsi,de azért köszönöm.
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szomb. márc. 28, 2009 12:51 pm

Nagyon szépen köszönöm a könyvet!!! Kép
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Candy_baby22 » hétf. márc. 30, 2009 9:18 pm

Köszönöm a sok jó tanácsot és remélem sikerül a hasznomra fordítanom. A játékkal való ingerléssel már próbálkoztam, de hol van rá hatással, hol nem. Mellesleg elég pici a szája, de talán sikerül elkapnom. A könyvet is igyekszem elolvasni. Biztos lesz még sok más is, amiben a segítségemre lehet. Addig is itt egy kép az érintett kis neveletlen hercegnõrõl:) Kép
Avatar
Candy_baby22
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: B. Emese » szomb. ápr. 18, 2009 10:56 pm

Sziasztok!!

Nekünk egy fél éves keverék kutyusunk van, puli vér folyik benne, a többit nem tudjuk biztosan, sõt a puli is lehet inkább pumi.
Lakásban van, sajnos nincs sok hely, de igyekszünk vinni sétáltatni, és sok szeretettel pótolni a helyhiányt.
Mindenhova visszük magunkkal ahova csak lehet, olyan igazi fotelbanalvós dögönyözõs lakáskutya.
Viszont, az egyetlen problémánk, hogy nem lehet egyedül hagyni.
Borzasztó hisztiket vág le, és szétszedi a lakást, összekeni a falat, poharakat tördel, sajnos ép költözés közepén vagyunk.
A párom most az elmúlt 3 hónapban otthon volt sajnos betegszabin, és félünk ha most megint elkezd dolgozni, otthon a kutyu 7tõl 4ig, illetve még dél körül tud hazamenni a párom.Szóval, szétszedi a lakást.
Tanácsot kérnék, nem akarom odaadni senkinek a kutyut vagy bezárni a fürdõbe, de így minket tesz tönkre.
Biztos vagyok benne, hogy meglehet nevelni hogy ne hisztizzen, de nem tudom milyen módon.
Olyan kis okos kutyus, és jól nevelt, és olyan jó lenne úgy hazamenni h nem félünk h megint mit szedett szét,és tudja h rosszat tett mert fülét farkát behúzza, és szégyenli magát,de ha otthagyjuk újra nekikezd.
Kocsiban sem marad meg ha a párom csak beszalad 2 percre a boltba és én ott vagyok, nem bírok vele.Pedig alapesetben hiába a párom a fõgazdi, rám is hallgat.
Remélem tudtok segíteni.
Üdv
Liza kétségbeesett gazdija
Avatar
B. Emese
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: B. Emese » szomb. ápr. 18, 2009 11:00 pm

A mi kis Lizánk.

Persze, itt még fiatalabb, olyan 3 hónapos.
Most kb kétszer ekkora...:)
És kicsit hosszabb szőrű. Kép
Avatar
B. Emese
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Izidóra » kedd ápr. 21, 2009 6:56 pm

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Nálunk 2 részre van választva a kert, elõl van a 2 kutyus. Az a probléma, hogy a skót juhász-spániel keverék kutyus mostanában folyton átugorja a kerítést és hátul tönkre teszi a kertet, amikor nem vagyok otthon. Régen is néha hátraszökött, de csak akkor, amikor én is hátul voltam. Pár hónapja ugrás közben picit megsérült az egyik lába, azóta mindezidáig nem szökött hátra. Tudnátok segíteni, tanácsot adni, hogyan tudnám errõl leszoktatni?
Elõre is köszönöm
Avatar
Izidóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Shedy » kedd ápr. 21, 2009 9:32 pm

Szia Évi!

Régi és leendõ kutyatartó vagyok. Hat évvel ezelõtt meghalt a kutyusom és most készülök új társat választani. De a jó pap is holtig tanul. Ezért, ha nem teher neked, szeretném elkérni a Fennel könyvet. Címem: shedy@freemail.hu.
Köszönöm.
Avatar
Shedy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:kutyanevelés

HozzászólásSzerző: Emez » szer. ápr. 22, 2009 11:53 am

A híres nevezetes Fennel könyv hozzám is eljuthatna?
Köszönöm.

EBODOCSkukacFREEMAILpontHU
Avatar
Emez
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég