2 eltérő kutya 1 házban

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

2 eltérő kutya 1 házban

HozzászólásSzerző: Blanka » szomb. feb. 18, 2006 9:59 pm

Segítsetek!

Van egy bernáthegyim és egy tacskóm.
A bernáthegyi nagyon szeret sétálni és a tacskó is, de a tacskókat tudomásaim szerint nem lehet sétáltatni, mert azok kiszoknak és elmennek.
Eggyiket sem akarom magára hagyni egyedül.
Mit tegyek?

Ezt a kérdést a büszke gazdik-tacsika topicba egy kicsit máshogy fogalmaztam meg.
Ha gondoljátok nézzétek meg azt is, de kérlek segítsetek , h mit tegyek....
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:2 eltérő kutya 1 házban

HozzászólásSzerző: Maja » vas. feb. 19, 2006 12:58 pm

Szerintem,bár sosem volt tacskóm,vagy bernáthegyim,elviheted mindedjiket sétáltatni.Hát igen,a tacskók egy kissé szökősek.De ennek ellenére sose foszd meg kutyádtól a sétát!Egyszerűen pórázzal sétáltadod,és ha otthon kint van az udvaron,de te félsz,mert hátha valahogy elszökik,akkor csinálj neki egy kennelt,vagy csak tarzsd szemmel.Ha pedig,tudod,hogy lehetséges,hogy egyszer elszökik akkor,csinálj neki bilétát,a lakcímeddel és a telefon számoddal.Minden kutyában benevvan az az ösztön,hogy új helyeket kell felfedezni és egy kicsit csavarogni.

Aggodalmad megérthető,hisz könynen elszökhet egy tacsi,hisz nem egy nagy állat.de ne feledd,vidd ezentúl is nyugodtan sétáltatni őt,de soha ne negedd,hogy mennyen séta közben a maga feje után,és hogy \"téged vezessen\",mert így majd azt fogja hinni,hogy -jajj de jó,bárhová mehetek és bármit csinálhatok,akkor majd mikor hazaérünk vissza jövök egy kicsit ide szaglászni...

Megkell,hogy mondjam,a kérdésedet még mostse értem nagyon.Attól félsz,hogy egyszer csak elszökik a tacsi?Vgay más a probléma?
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:2 eltérő kutya 1 házban

HozzászólásSzerző: Kata manó » vas. feb. 19, 2006 5:16 pm

Szia!

Szerintem nem igaz az h minden kutyában meg van ösztön a csavargásra, a pásztor és juhász kutyáknak mindenük a gazdájuk. Valóban a vadászkutyákra és a kopókra agarakra igaz az h fel akarják fedezni a nagyvilágot avgy szagot fognak és már rohannak is.

Egy jólnevelt kutya nem csinál ilyet. Még egy akita sem. Láttam már beagle-t póráz nélkül sétálni:)
Nem hinném hogy aggódnod kell Csilla:)
De mondom nem ismerem a tacsit. Vadászkutya õ is úgyhogy érdemes odafigyelni.
Tanítgasd a lábhoz parancsra, és persze mivel még új kutyus ezért inkább hagyj nkei egy kis idõt, míg teljes szívébõl meg nem szeret téged, szerintem ha rengeteget foglalkozol vele, és szeretgeted, sosem hagy el. HIszen miért is nevezik a kutyusokat a leghûségesebb állatnak...

Renélem segítettem:)
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:2 eltérő kutya 1 házban

HozzászólásSzerző: Blanka » vas. feb. 19, 2006 6:43 pm

Emese!

Igen pontosan attól félek!
Ma is elszalapd és csak késõbb értem utól!
Nagyon megijedtem, hogy õt is elveszítem, mint Tacsikát!
:(
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:2 eltérő kutya 1 házban

HozzászólásSzerző: Blanka » vas. feb. 19, 2006 6:45 pm

Kata!

Köszi a segítséget!
Remélem igazad ven!
:)
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:2 eltérő kutya 1 házban

HozzászólásSzerző: nelli » kedd márc. 07, 2006 5:46 pm

Sziasztok!
Én is kérdezni szeretnék. van egy 1 éves uszkár fiú,akire idõnként vigyázunk. Folyamatosan inzultálja a 3 hónapos shar pei, szintén kan kutyusomat. Miért van? Ártatlan játék csak?
Mi a véleményetek?
Avatar
nelli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:2 eltérő kutya 1 házban

HozzászólásSzerző: Maja » kedd márc. 07, 2006 7:30 pm

Szia Kornélia!

Mivel mind két kutysu kan,valószínûleg a ranglistát próbálják megcsinálni.Hogy ki az erõsebb.Mikor sétáltatás közben találkozik két kutya,akkot is a játék közban azt döntik el,hogy vajon ez a kutya erõsebb-e nála,vagy nyugodtan uralkodhat felette.mOllyval is ugyan ez történt.Bár õ kislány,és egy kan kutyussal játszott,de mivel a kutya sokkal kisebb volt nála,õ is falfogta,hogy nincs sok esélye Mollyval szemben.:)
Meg a kan kutyák egymásal mindig harciasabbak néha,mert a vadonban is egy hímnemû falka vezér volt,és a többinek paranycsolt.Szerintem ne aggódj emiatt!Remélem,hogy megnyugtattalak.:)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:2 eltérő kutya 1 házban

HozzászólásSzerző: nelli » pén. márc. 10, 2006 6:47 am

Köszönöm a válaszokat, én is valami hasonlóra gondoltam.
Most nincs is baj. De mi lesz, ha majd az én kis kutyám, nem fogja elviselni az uszkárt. mert már most sem a kimondott erõviszonyok döntöttek. Súlyban legalább a dupláját nyomja a vendég uszkárnak. Késöbb meg még sokkal robosztusabb lesz a shar pei-em.Remélem azért nem fognak komoly viadalt vívni. Most is hajnalokig elhúzódó bunyóba keveredtek, szinte szét kellett õket ültetni. Ha az egyik megünta a másik elkezte piszkálni és fordítva, egymást hergelték. Próbáljuk barátságban szoktatni õket.
Avatar
nelli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég