Golden retriever

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Golden retriever

HozzászólásSzerző: Maja » vas. jan. 01, 2006 6:40 pm

Én 11 éves vagyok,és van két testvérem.Egy nem túl nagy házban élünk.Viszont a kertünk óriási!2006 január végén kapok egy kutyát.Én goldit szeretnék,de mielõtt végleges lenne a döntésem,többet megszeretnék tudni a fajtáról.Írjatok ide a fórumba vagy az emese@hunoris.hu címre!Elõre is köszönöm!
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Golden retriever

HozzászólásSzerző: Kata manó » csüt. jan. 05, 2006 7:30 pm

Szia Emese!

A Golden Retriever alapvetõen egy nagyon bájos kutya, tele élteörömmel és szeretettel. Sárga labrador retrieverbõl és ír szetterbõl tenyésztették + a mára kihalt tweed spánielbõl. Elsõsorban családa kedvenc, de lehet vadászatra is használni. /Gondolom nektek nem erre kell:)))/
Nyugodt, engedelmes, figyelmes kutya, okos és tanulékony, nagyon szófogadó.
Nem õrzõ védõ kutya, általában mindenki szeret, szóval nem õ fogja elûzni a tolvajt a háztól, inkább oda viszi neki a papucsot figyelme jeléül:))))
Sajna nagyon divatos fajta, ezért jól nézzetek körül, milyen tenyésztõtõl veszitek.
Gyerekek mellé mellesleg ideális fajta, a legjobb barátoméknak van ilyen kutyusuk, aki most 13 éves és a barátom pedig 5 volt amikor a kutyus érkezett. Azóta is nagyon jó barátok:)
Ajánlom nektek ezt a fajtát ha szerettek kirándulni, játszani, alapvetõen mindenre jó, csak az õrzõ védõ sportra nem, az agilityn sem szabad megerõltetni.
Remélem segítettem.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Golden retriever

HozzászólásSzerző: vivi » csüt. jan. 05, 2006 7:45 pm

Szia ! Én Vivi vagyok nekem már 4 éve van egy golden retriverem . Nagyon játékosak és imádják az embereket!Nagyon szeret sétálni az én kutyám .Csak kiskorában meg kelll tanítani hogy ne huzza aporázt. én nem tanitottam ezért most igen csak huzza .de most probálom megtanitani rá!remélem sikerül. egyenlõre csak ennyit irok mde ha még akarsz tudni valamit akkor még irok ! de te is irj vissza!küldjek a kutyámrol képet???????????
Avatar
vivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Golden retriever

HozzászólásSzerző: Maja » vas. feb. 26, 2006 12:19 pm

Köszönöm,hogy írtatok.Már vagy két hónapja,hogy megkaptam Mollyt,a szuka goldent.Nagyon araanyos,mindedn rendben van vele.Szépen fejlõdik!

Itt egy kép róla: Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Golden retriever

HozzászólásSzerző: Maja » pén. márc. 03, 2006 9:13 am

Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég