Molly, a goldi

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: Maja » szomb. júl. 14, 2007 1:36 pm

Szia!
Teljesen igazad van,de én már megszoktam(lehet,hogy nem kellett volna),hogy jó pár ember nem tud semmit a kutyámról,és csak úgy véleményt mond róla.Csak azért mégse vághattam egy felnõtt képébe(mert ott voltak a barátnõm szülei),hogy akkor beszélj,ha ismered a goldikat.No meg leordította rögtön a kutyámat mikor nekiesett az õ kutyájuknak,jó hangosan.Szerintem ha Molly alázatosabb,félénkabb kutyus lenne,az õ szuka kutyájuk is ugyanez tette volna.És utána úgy néztek a Mollyra,mint vmi vérengzõ fenevadra,megse simogatták,ingatták a fejüket,hogy mér ilyen stb.Én is tudnék az õ elhízott,neveletlen labradorjukról véleményt mondani.
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: szikbella » hétf. júl. 16, 2007 3:44 pm

A vicc az hogy Bence soha nem támadott meg se kutyát, se embert se macskát! Sõt a picikutyák sokszor harapnak bele, és macskák is karmolták meg, mert félnek a nagy culámtól. Bence soha nem harapott még vissza. A gyerekeket imádja és a házban is a 2éves ill. 4éves gyerekek kedvence.:) Ja és az öregek is imádják, csak ez a vén banya elmebeteg, nem hiába él egyedül. :)
Minden esetre már nem érdekel, leszarom mit gondol! Jövõhéten túl leszek a szülésen ha minden igaz és én csak erre tudok gondolni. OLyan boldog vagyok hogy végre a karomban tarthatom majd a kislányomat. :) Kép
Avatar
szikbella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: Maja » szer. júl. 18, 2007 3:47 pm

Szia!
Bencén látszik is,hogy a légynek se tudna ártani!:):) A kisbabához meg minden jót,biztosan nagy izgalom van már a családban.:)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: szikbella » pén. júl. 20, 2007 11:42 am

Szia Emese!

Hihetetlen hogy agresszív a kutyád! Valami történhetett vele ami miatt ennyire negatív a nõstényekkel?
Szerintem ha van a közeletekben lány kutyus akinek a gazdijával jóban van, megpróbálhatnátok az összeszoktatást. Sok türelem és fizikai erõ kell majd hogy megfékezd õt, de szerintem ha egyszer rájön hogy a többi nõstény nem ellenség talán sikerül.
Sokszor azért támadnak a kutyák, mert félnek. Valószínûleg késõn szocializálodott a kutyád.
Próbáld meg leszoktatni... mert ha ez így marad jobb ha mindig pórázon sétáltatod.


Izabella és Bence
Avatar
szikbella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. szept. 21, 2007 4:10 pm

Emese:
Képzeld, megint találtam egy hirdetést \"a szomszéd utcából\", írtam nekik egy pár kérdést a kölykökkel kapcsolatban, és ezt a választ kaptam:

\"Jó napot!
A mama törzskönyves, a papa nem, de természetesen fajtatiszta.A kölyköket nem törzskönyveztetjük,kevesen ragaszkodnak hozzá és az igen megemelné még az árat.Még pár nap míg betöltik a 6 hetes kort, így még nem kapták meg az elsõ oltást.Jövõ hétvégén már elvihetõk.Ha igénylik beoltatjuk,bár sokan a saját orvoshoz ragaszkodnak.\"
Szóval eléggé felhúztam magam ezen a válaszon. Hogy lehet vki ilyen?
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: Maja » szomb. szept. 29, 2007 5:21 pm

Sziasztok!
Az is lehet,hogy az agond,hogy Molly kennelben van,mert még nincs késza kerítésünk.és így elég kveset mozoghat.persze futatjuk a kertbe meg ilyesmi,de amennyi energiája van,neki ez nagyon kevés mozgás.Régebben naponta 2x is vittem sétálni,de új suliba vagyok,nagyon nehéz,így már nincs időm elvinni.Persze próbálok hamar hazajönni és gyorsan elmenni vele sétálni,de ahogy megláét egy kutyát,menne oda,de én meg azt nem szeretném.Ezért csak egy kutyafuttatóba tudom elvinni,ahol inkább szaglászik,mintsem rohangál.Múlkor elvittem egy hosszú emeletes házak mögötti zöld részre,aminek az let az eredménye,hogy kb. 30 órámba telt mire befogtam,ugyanis annyira élvezte a szabadságot.Kész szerencse,hogy éppen akkor arra nem jött kutya.Pedig szoktam vele gyakorolni a behívást,de mikor élesbe megy a dolog,akkor jóhogy futni szeretne és nem hozzámjönni.Eléggé önfejű tud lenni,a vadászösztönéről nem is beszélve.:)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 8:52 pm

Sziasztok!

Kis szünet után újra jelentkezünk a Mollyval!Ő természetsen ugyanolyan örörkmozgó és lököt maradt,mint volt.:):)itt van pár kép róla



A képen is éppen futott.Olyan szinten hiperaktív,hogy szerintem més 10 év múlva is tele lesz energiával.:) Pár hét múlva 2 éves lesz,de olyan szinten mozog és futkározik,mint egy féléves kölyök.:) Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 8:53 pm

Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 8:54 pm

próbálom megértetni vele,hogy legyen már fotogénebb!!!:):) Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd okt. 30, 2007 8:55 pm

Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég