A szobatisztaság

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: admin » csüt. nov. 24, 2005 12:36 pm

Ez a szál tartozik a cikk tartalmához: A szobatisztaság

Egy vallomással tartozom nektek.

Bár próbáltam szakszerűen összefoglalni azokat a tippeket, amiket a szakirodalomban olvastam, vagy hozzáértő emberektől hallottam, nem rendelkezek túl jó referenciával e témában.

Bubuka 6-7 hónapos korában lett csak teljesen szobatiszta. A vége felé csak pisi problémák voltak. Sajnos hétköznap 8-9 órára is magára kellett hagynunk, szóval ez nem véletlen.

Nektek hogyan ment a szobatisztaságra nevelés?
Avatar
admin
Site Admin
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: kedd feb. 23, 2010 11:13 am

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kata manó » hétf. dec. 12, 2005 1:00 am

Szia Ákos!

Nekem sem megy valami fényesen, hiszen suliba járokés nem tudom abban az idõben kivinni. Az alom félig meddig bevált, de jelenleg talált egy új helyet magának, az én régi izolíromat, és csak arra piszkít.
Õ egy hete van már nálunk, de a szüleim máris elvárják szegénykétõl, hogy hipp-hopp szobatiszta legyen, úgyhogy azt hiszem itthon lesznek problámák még ezzel a kérdéssel. Te milyen módszert alkalmaztál a kutyus szobatisztaságra való nevelésére?
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kata manó » hétf. dec. 12, 2005 10:07 pm

Köszönöm Éva a segítséget. Memutattam a szüleimnek is amit írtál, és végre nem várnak el csodát sem tõlem sem a kiskutyámtól. Szerinted van értelme a kutyust kutyasuliba járatni? Égy skót juhászt ami az engedelmességérõl híres?
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kata manó » kedd dec. 13, 2005 8:40 pm

Köszönöm a segítséget. Tudod Bonó nagyon önfejû és nehezen lehet tanítani, de vérvonala nagyon jó, rengeteget kutattam, két tenyésztõ kivételével mindenkit meglátogattam magyarországon, de nagyon okso a kutya, látszik rajta, hogy élrti amit modnok, csak valamikor nicsne kedve megcsinálni amit kérek, dehát még kicsi.
Szertnék tõled még egy tanácsot kérni, jövõ télen, a hugom is fog kapni egy kutyust, õ 15 éves, és a snaci és a beagle a kedvence, melyiket ajánlanád egy 15 éves lánynak?
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: lidi » szer. dec. 14, 2005 8:44 pm

Sziasztok! Nekem mostmár tényleg segítségre lenne szükségem ebben a témában:( Vany 1 éves bischon havanese és sajnos nem szobatiszta. Naponta 8 órát sajnos egyedül van és mire hazaérünk 1 pisi általában van..((
Pici korától próbálkoztunk mindennel, spray, kutyapelenka, stb...., de sajnos a 8 óra sok Neki.
Mindig ugyanoda, de sajna van...
Ha valakinek van valami ötlete szívesen várom.
Lidi
Avatar
lidi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kata manó » pén. dec. 16, 2005 10:58 pm

Szia Éva!

Köszönöm a tanácsod, azt hiszem egyik kutya sem alaklmas a hugomnak. Inkább egy bichon lenne jó, ami könnyen irányítható, és dögönyözni is lehet. Nem tudom, szerintem nagyon fontos, hogy az ember az egyéniségéhez illõ kutyát válasszon.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: liza » szomb. dec. 17, 2005 11:03 pm

Helló Kata!
Bocsánat, hogy közbeszólok, de a legjobb dajkálásra, dögönyözésre, hízelgésre a shih-tzu. Õ teljesen olyan mint egy gyerek. Mindig kész a hancúrra, felnõtt korában is éppen olyan gyerek. Csak azért tudom, mert nekünk is van és éppen ma este kellett dajálni mint egy gyereket. Hátára dobja magát az ágyon vagy hozzánk bújik tévézés közben és simogatás közben már alszik is.
Szóval SHIH_TZU
Erzsi Kép
Avatar
liza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kata manó » szomb. dec. 17, 2005 11:12 pm

Igen? Jaj nagyon köszönöm a tanácsot, tudnál pár szót szólni a fajtáról. Kinézetre ismerem, és nagyon édes kutyus, sõt szép is, csak szeretnék róla pár dolgot tudni. Szüleim tegnap kijelentették moddjuk hogy bigli lesz, de én nem tratanám helyesnek, nagyon ari a kutyus:)
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kata manó » hétf. dec. 19, 2005 4:06 pm

Szia Erzsi!

Nagyon köszönöm. Ismerem a sheltieket, pont ezért nm akartunk olyat, mivel örökmozgó. Tudod nekem colliem van, az a kutyus akit a mikulás sapkában látsz, és õ is örökmozgó. Én imádok sportolni, megyünk agilitzni minden, de a tesóm az ellentétem, szépen itthon a kutyával, az a nagy vágya hogy a kutya csak az övé legyen vagyis õt szeresse a legjobban és ez látszódjon. Gondolom ez nem gondd ha egy collienál megvalósult, aki hozzám vonzódik nagyon, a többiek sokkal kevésbé érdeklik...
Nagyon édes a kutyus:)
Esetleg tudsz egy megbízható tenyésztõt ajánlani, és egy körübelüli árat monda i mennyibe kerül eghy ilyen kis tündér?
Elõre is köszi:)
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd dec. 27, 2005 12:31 pm

Szia Tünde!
Sok segitséget kapsz, ha itt a fórumon elolvasgatod figyelmesen a hozzászólásokat! Én is több helyen válaszoltam a felmerülõ kérdésekre, és ha mégsem találsz valamire megoldást, kérdezz! Remélem, az orvos azt fogja mondani, hogy teljesen egészséges. aA képen annak látszik.
Nekem a Baumann könyve van meg és elég jónak tartom.
Sok gyakorlati tanácsot ad.


Sok sikert! Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég