Üdv Mindenki!

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Üdv Mindenki!

HozzászólásSzerző: T. András » csüt. jún. 28, 2007 10:16 am

Bocs hogy hozzászólok...a fülcsonkításhoz...
A staffoknál a csonkolt fül, mint fajatajelleg, a harcikutya múltbol vezethetõ vissza, mert a lógó füle jó és fájdalmas fogást jelentett ellenfele számára, amúgy szakirodalmak azt írják, hogy csonkoltan a hallójáratot nem védi semmi a portol, toklásztól stb, a legtöbb európai országban állatvédelmi törvény tiltja, a kutyusok bármely testrészének csonkolását(amennyiben ez nem egészségügyi szükséglet). Viszont a fül csonkolása, kb olyan kellemetlen mint az embereknél a fülbelövés, csak könnyebben fertõzõdhet, mert nem annyira steril helyen mozognak a kutyuk.De a gondos gazdik ezt megelõzhetik, fertõtlenítõ krémmel, ragasztással stb. Amúgy nekem személy szerint jobban tetszik lógó füllel...mert amúgy is erõt sugárzó küllemüket bohókásan megtöri a lógó fül, de megértem azokat is akiknek a hegyesfülü \"keményebb\" (sajtó rémhírein nevelkedett laikus számára meg egyenesen félelmetes) kisugárzás jön be. Mondjuk ha a kutyát megkérdeznénk kiváncsi lennék vágatná-e. De szerintem attól még hogy valaki csonkoltatja a kutty fülét még szeretõ és felelõségteljes gazdi lehet. Az meg hogy kutyáinkat ennyire saját magunk alakítjuk...hogyan is jutottunk el a farkastól a franciabuldogig?
Bocs a hosszú írásért! Na irány mindenki szertgetni a kedvencet! Kép
Avatar
T. András
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Üdv Mindenki!

HozzászólásSzerző: T. András » csüt. jún. 28, 2007 10:18 am

Ja ezt nemideakrtam:)
Amúgy a képen õ Izy. 7hetes szuka, anyukája roti amstaff keverék, apukája \"PIT BULL\":)
Avatar
T. András
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm


Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron