Manikűr

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Manikűr

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szer. dec. 28, 2005 9:18 am

Tudja valaki, hogy hány hetes korban lehet levágni egy kiskutya körmét?
A mienk most múlt 8 hetes, kis fr. bulli, de annyira éles körmei vannak, hogy komoly fájdalmat is tud vele okozni, viszont hosszban nem túl nagyok, így meg sem merem próbálni, hogy levágjam, hiszen könnyen belevághatok.
Most kezdi szokni a nyakörvet is, 2 ujjam még bele tudom rakni pluszban ha a nyakán van, mert kisebbre már nem lehet rakni.
Vakarózik tõle és már bolyhos a nyakörv a körmecskéi miatt.

Esetleg lereszelni? Dehát 10 mp-re sem tud megmaradni a fenekén :DDD
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Manikűr

HozzászólásSzerző: Blanka » pén. feb. 03, 2006 3:23 pm

Szia Csilla!

Pontosan én sem tudom mikor lehet levágni a körmét egy kutyának, de talán az interneten találsz róla valamit.
Vagy majd keresek én is.
Ha pedig sokat mozog és nem tud egy helyben maradni sok ideig, akkor nyugtasd meg vagy kérj valakitõl segítséget.
Pl.: állatorvos biztosan levágná a körnét vagy adna neked tanácsot.


(tacsis)Csilla
Avatar
Blanka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Manikűr

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. feb. 03, 2006 5:45 pm

Szia Csilla!

Már járunk sétálni, járás közben valamennyire kopik a körme.
Amúgy a tenyésztõnk azt mondta, hogy egyáltalán nem hosszú.
Lehet csak én láttam annak, mert nagyon régen volt kiskutyánk...
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Manikűr

HozzászólásSzerző: doggyangel » hétf. feb. 06, 2006 10:06 am

Szia! Már nyugodtan levághatod a körmét, csak nagyon figyelj arra, nehogy belevágj az élõ részbe, mert az a kutyusnak nagyon fáj, és még vérzik is. Inkább kicsit csippents le a végébõl, hogy ne legyen hegyes neki, vagy ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor elõször vidd el az orvoshoz, hogy megmutassa neked, hogyan kell. Aztán már te is nyugodtan belevághatsz a dologba! :)

Pálmi
Avatar
doggyangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Manikűr

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » szer. feb. 08, 2006 1:45 pm

Szió!
Mi két hete vittük haza a kis Jack Russel terrier lánykánkat és rögtön elvittük orvoshoz, ott egybõl le is vágták a karmocskáit, akkor volt 8 hetes. Szóval akkor biztosan le lehet. Csak szerintem is inkább bízd az orvosra, én még nem is merném neki levágni, jobban remegek,mint õ akkor.
Üdv
Évi
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Manikűr

HozzászólásSzerző: N_i_a » szer. feb. 08, 2006 3:16 pm

Hali!
Brixi kutyust mi 6 hetesen hoztuk el a mamájától és másnap amikor vittük dokihoz neki is egybõl levágták!kellett is neki mert még a doki is mondta h olyanok a körmei mint egy kismacskának:) Akkor foga még nem volt egy darab sem de a körmeivel bepótolta a sebeket:)
Akkor szerencsés ha a kutyusnak átlátszó a körme, mert fénynél lehet látni az élõ részt.Ha sötétebb színû akkor inkább legyél óvatos mintsem h belevágj...a doki nekünk aztmondta bármilyen csípõ-fogó megfelel, nem muszály drágábban venni állatos boltban karomvágót.
Remélem segítettem:)
Üdv Kép
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Manikűr

HozzászólásSzerző: Gladys » szomb. feb. 11, 2006 4:15 pm

Sziasztok!

A karomvágást otthon is el lehet végezni, de tényleg cska óvatosan. Fontos, hogy pl egy asztalon nézzétek mega kutya mancsát. Hiába látjuk mi hosszúnak ha a mancs kialakulása miatt a karom még nem ér le a földre.
A vágott karom néha nagyobb sérüléseket okoz, mintha nem is nyúltunk volna hozzá!
Az állat eledel és felszerelés boltokban lehet kapni karom vágót amelynek kialakított ferde része kimondottan kutyáin karmához van kialakítva.
Ha nem merjük, akkor kutya-kozmetikus is levágja ha kell.
Hosszúszõrû fajtáknál mint a shi-cu, máltai, yorki még az is gondolt szokott okozni, hogy a talp párnák közötti szõr a karmok és a talp párnákra ránõ, így nem tud kopni a karom ill. jobbna csúszik a blöki a kövön .
(Arról nem is beszélve, hogy több koszt visz be a lakásba.)
Avatar
Gladys
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Manikűr

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szomb. feb. 11, 2006 4:25 pm

Hát sajnos Borának nem átlátszó a karma, ezért nem is merném levágni én neki.
Viszont a nõvérem kutyakozmetikus és nagyon jól dolgozik, majd megkérem õt.
Bár most inkább csak itthon javítgatja anyum kutyusát, mert fél éves a babája.

Voltunk klubnapon is, ott is azt mondták, hogy nincs semmi baj vele :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég