Könyvek

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Tündi » szomb. jan. 14, 2006 6:02 am

Krisz! Tulajdonképpen nem értetted félre, mert van, amikor a dolog hiszti, de éjjel általában nem az.

Nos, az etetésben már kitaláltunk egy rendet (és hogy az hogyan fog változni késõbb), csak sajnos nem igazán tudjuk betartani. 4x adunk enni Maszatnak. Az elmélet szerint: 5, 10, 15, 20 órakor. Azért van így, mert anyu kora reggel megy munkába (igazából 5-kor már elvileg nincs is itthon, de korábbra azért nem tettem, mert hétvégén nem akarok ennél korábban kelni). A többi meg adta magát, h relatíve jól legyen elosztva napközben. Ha pl. napközben (etetési idõben) nem vagyok itthon, teszek ki a tálkájába száraz kaját, aztán ha éhes, megeszi. Ha ezt túl korán teszi, észreveszi majd, h kajás... A rendszert kitaláltuk, csak nem mindig jön össze, de próbálom legalább nagyjából tartani. :o)
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: krisz » szomb. jan. 14, 2006 12:08 pm

Egy napirend azért hasznos, mert akkor a kutya tudja, mit mikor várhat. Ez a szobatisztaságban is hasznos lehet...

Fél óra eltérések nem számítanak, a kiskutya nem fogja megnézni az órát, hogy hány percet késtél :)
De úgy általában jó, ha van egy rendszer, hogy mikor van kajaidõ, mikor mehet ki dolgát végezni stb.
Avatar
krisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: Tündi » szomb. jan. 14, 2006 5:04 pm

A mi kutyánk kerti kutyus lesz, csak addig van bent a házban, amíg kicsi, ill. amíg meg nem lesz a háza. (Az elõzõn van a hangsúly.) Persze majd bejöhet a házba napközben, de határozottan csak bizonyos részekre (elõszoba, konyha). Éjszaka pedig a kuckójában kellene aludnia... de addig még van pár hónap. :o)
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Könyvek

HozzászólásSzerző: N_i_a » csüt. feb. 09, 2006 11:27 pm

Visszatérve a könyvekre, nekem kicsi korom óta megvan David Taylortól az Én és a kutyám c. könyv.Ebben minden benne van amit egy tanácstalan kutytartó ámodhat egy könyvrõl!Ajánlom mindenki figyelmébe!
Üdv
Avatar
N_i_a
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég