A szobatisztaság

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: philips24 » csüt. jan. 05, 2006 9:48 am

Szia!
Háááát...Ha nagyon õszinte akarok lenni...A pisit végzi oda is, meg lenn is minden alkalommal (néha séta után csak jelöl, de gyakran térdig érõ a tócsa:), a kakival némiképp jbb a helyzet, az ritkán pottyan a lakásba.
De azért IMÁDJUK!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
philips24
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. jan. 05, 2006 9:14 pm

Dóri,
mennyi idõs a kutyusod és milyen nemû? Azt gondolom, hogy még nincs bevésõdve rendesen, hogy hová kell végeznie a dolgát.
Talán meg kellene próbálni, hogy amikor biztosan vele vagytok és mindig tudja valaki fizyelni, akkor rakjátok el a bentit, és gyakrabban vigyétek ki.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: philips24 » vas. jan. 08, 2006 10:57 am

Szia Éva!
Kb. 4-4,5 hónapos keverék kisfiú (talált eb, azért nem tudjuk a korát pontosan :). Azóta van egy (számomra) jó hír: kaki 4 napja nem volt a lakásban, sõt néha nyifog, ha kell neki...! De a pisivel sehogy sem jutunk elõre. Ha lenn pisil, jól megdícsérjük, ha a lakásban, akkor morcogva fogadjuk. És türelmesen várjuk...Egyébként 3 óránként visszük, de ha feljövünk, mindig pisil. Na, meg lennt is.. :) Egy kis törpevízmû, pedig ahhoz képest nem is iszik olyan sokat...
Köszi a segítséget.
Dóri Kép
Avatar
philips24
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: nike1219 » vas. jan. 08, 2006 5:59 pm

Hello!

Niki vagyok és nekem van egy Yorkshire kiskutyám, január közepén lesz 3 hónapos! Néha eltalálja hogy hova kell pisilnie, van külön kis része, de az a jellemzõbb, hogy amikor gondolod egyet, játék közbe vagy csak sétál itthon a lakásba, pisil egyet! Hiába rakom oda mikor látom hogy szaglászik...nem tudom már mit tegyek. Ha valaki tud, segitsen! Köszi
Avatar
nike1219
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Nóra » kedd jan. 31, 2006 10:48 pm

Sziasztok!

Nos, Bogyóval sem oké minden ezen a téren. Vagyis inkább semmi sem oké...
Itthon nem az alomba piszkít, bármilyen módszert is alkalmazunk.
Ha levisszük, lenn játszik akár egy órát, majd fölérkezve kb. 30 mp múlva pisil. Hogy értessük meg vele, hogy miért is mentünk le? Szagolgatja más kutyák piszkát, de nincs rá különösebb hatással. Az almot hiába vinnénk le, mert arról sem tudja, hogy mire való.
Tanácsokat várok, elõre is köszi :)
Avatar
Nóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Nóra » szer. feb. 01, 2006 9:24 pm

Na, ma a nap nagy részében Bogyó kinn volt. Ennek ellenére összesen 2szer sikerült neki lenn pisilni, de azért hatalmas dicséreteket kapott :) Rögtön utána felhoztuk, hogy lássa a lemenetele célját. Szerintetek ez hosszú távon hatásos lesz? Amikor bepisil a lakásba rögtön kivisszük.
Az a baj, hogy szerintem még játéknak fogja fel, mert összeszed minden létezõ fadarabot, falevelet, amit talál. Persze ilyenkor megy a \"fúj\"-jogás, meg el is vesszük tõle.
Remélem hamarosan változnak a szokásai... csak egy picit :)
Avatar
Nóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: nelli » hétf. feb. 06, 2006 3:24 pm

sziasztok!

Pár napja én is a friss kiskutyatulajdonosokközé tartozom:))
A Szobatisztasággal bajlódom én is. Bár szerencsének tarthatom magam, kutyusomnak csak a vizelet ürítéssel vannak gondjai-vagyis nekem vannak vele.
Nem nagyon ismerem még a jelzéseit, csak 4 napja van nálunk. Sajnos van, hogy csak a szobábanelvégzett pisi után tudom levinni. szegényem õ ott is próbálkozik, de már nincs a kis hólyagjában.
Remélem hamar összeszokunk, és sikeresen vesszük majd az akadájokat. Kép
Avatar
nelli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: nelli » hétf. feb. 06, 2006 3:29 pm

Nóri

A Srektumon volt egy kiskutyákról szólü mûsor. Ott tanácsolták, hogy olyan helyre vigyuk a kölyköt, ahol még a felnõtt egyedek nem jártak. Mert a pipsilés a terület megjelõlésére szolgál, és a kiskutyák nem írják felül felnõtt társai jelzését. Lehet, hogy nálatok is ez a baj.
Próbáld meg olyan helyre vinni, ahol kisebb a lehetõség hogy felnõtt szagmintával találkozik
Avatar
nelli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: goodluck » pén. márc. 17, 2006 8:42 pm

Én nem tapasztaltam, hogy zavarná a felnõtt kutya szagmintája. Nekem van egy felnõtt (puli) és egy kölyök (pumi) kutyám ami még csak 6 hónapos, és nekem nem volt semmiféle problémám a szobatisztasággal, és a felnõtt kutya szagmintájával. Most már mondhatom, hogy szobatiszta (hála Istennek:))
Avatar
goodluck
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Nóra » pén. márc. 17, 2006 8:53 pm

Na, most már nagyon jól állunk, minden lemenetelnél sikerrel járunk :) Néha-néha még bepisil, de szegény mostanában annyiszor szokott, hogy egész nap lenn kéne lenni. Remélem nem beteg, kedve töretlen :)
MIndehárman más helyre szoktuk vinni sétálni, úgyhogy van megszokott kis helye is már :D
Ti hogy álltok?
Avatar
Nóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég