Staffordshire terrier

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: csutorka » szer. feb. 28, 2007 7:09 pm

Sziasztok!

Szeretném, hogyha adnátok nekem a staffiról tanácsokat, hogyan viselkedjük vele, mert hát sok rosszat hallottam róluk, hogy harcikutyák, vigyázni kell velük. stb. NEm szeretném, ha vad lenne, mert van egy édes kis mopszunk meg egy németjuhászunk és nem szeretnénk ha bántaná õket nagykorában. Kép
Avatar
csutorka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. feb. 28, 2007 8:07 pm

Szia!

Nem nagyon értem, hogy ha ennyire nem ismered ezt a fajtát, akkor hogyan került harmadik kutyaként hozzád.

Én nem túl sokat tudok róluk, dehát nekem nincs is. Mindenesetre éppen szombaton találkoztam egy 4 hónapos kan kölyökkel, több mint fél órát beszélgettem a gazdákkal, közben simogattam a kutyát. Hát nehéz elképzelni róla hogy harci kutya lesz belõle. Kedves, szófogadó és érdeklõdõ volt.
Hogy vad lesz -e az tõletek függ. Annak azért a szakirodalomban utána kellene nézni, hogy ha felnõ, hogyan fog kiegyezni a másik kettõvel.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: Susuke » szer. feb. 28, 2007 8:23 pm

Szia Judit!
A fajtát én sem ismerem, de szakirodalomként tudom ajánlani a \"Kutyatár\" sorozat megfelelõ kiadványát (könyv), az Elektra Kiadóház jóvoltából jelent meg! Nagyon jó részekbõl áll a sorozat, tehát biztos találsz benne érdemes információt! 1-2 ezer Ft, nem több, és ennyit mindenképp megér!

A saját véleményem: minden fajtának van egy természete, de helyes neveléssel bármi elérhetõ! Mármint egy öleb is lehet harcias, és egy harci kutyus is lehet ölbe mászó!

Ha belemész a \"Gondoltam, le írom\" c. topicba itt az oldalon, akkor ott is több infót és tapasztalatot olvashatsz Staffi-tulajdonosoktól!
Sok sikert!

Jucus
Avatar
Susuke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: haagica » pén. márc. 02, 2007 9:54 am

Szia!!
Nekem van egy staffordshire terrier kan kuyám !!
Soha nem bántott embert , és ha egy kutyát kicsi kora óta összeszoktattok akkor nem lesz bej!!
NEM TOM MEGÉRTENI HOGY MIÉRT MONDJA MINDENKI HOGY HARCIKUTYA , mikor külföldön gyerekeket felügyelnek!!!!
A külföldi neve babysitter-dog,csak ha érdekel vkit .az én kutyám 21 hónapos soha nem bántott embert , pedig van egy 1,5 éves unokahugom!!Aki azt mondja hogy ez harcikutya az ne tartson ilyen kutyát !!
Ha van konkrét kérdésed kérdezz.Ági
Avatar
haagica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: pera » pén. márc. 02, 2007 7:51 pm

Szia!

Nálam két mopsz mellet van Zara. Szerintem minden nevelés és szoktatás kérdése. Zara 7 hetesen került ide, imád játszani a mopszokkal, viszont néha túlzásba viszi a harapdosást, ami szerintem ilyenkor még természetes. Persze ilyenkor mindíg rászólunk, mostmár kezdi is érteni a dolgokat.:) De van még idõnk, hiszen még csak 14 hetes.

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: pera » pén. márc. 02, 2007 7:52 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: pera » pén. márc. 02, 2007 7:52 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: Susuke » pén. márc. 02, 2007 7:58 pm

Nagyon szeretnék olyan szép szemeket, mint amilyen Zarának van!!!! :) Annyira irigylem....
Gyönyörû!!!! Bele lehetne veszni a kékségébe!!! :)
Avatar
Susuke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: LizaBaba » pén. márc. 02, 2007 7:59 pm

de cééép kiskutyus(ok)!:):)
Avatar
LizaBaba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Staffordshire terrier

HozzászólásSzerző: pera » pén. márc. 02, 2007 8:22 pm

Köszönjük a bókot. :)
Én is imádom a szemecskéit. :)
Kép

U.i: Kedves Zsuzsanna! Nem akarom, hogy megszakadjon a szíved! :)
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron