sétáltatás

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

sétáltatás

HozzászólásSzerző: hajnalka » vas. dec. 03, 2006 9:08 pm

sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni!Szerintetek a 6 hónapos kor alatti kiskutyákat nem kell olyan sûrün vinni sétálni mint a nagyobbakat?! szoval a kisebb kutyáknak nem túl megterhelõ a napi 3-szori séta ha a séták idõtartama kb.fél-egy óra?Szerintetek mi lenne a helyes?Ti mennyi idõre vittétek a kutyátokat kiskorában sétálni és napjában hányszor? A sétá rendszerességét és idõtartamat folyamatosan kell növelni?Mindenki tanácsát elõre is köszönöm:Hajni!
Avatar
hajnalka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:sétáltatás

HozzászólásSzerző: Dodó001 » hétf. dec. 04, 2006 7:38 am

Szia Hajni!

Egy kiskutyának nagyon is kell a mozgás, úgyis jelzi, ha éppen elfáradt!

Pont a szobatisztaság miatt kell gyakrabban vinni, de gondolom, hogy már szobatiszta a kutyusod 6 hónaposan! Viszont még elég fiatal, hogy ne tudja sokáig tartogatni a kisebb és nagyobb dolgait!
Tehát szerintem nem megterhelõ neki! Ha nem lépcsõzteted, akkor nem baj! HA esetleg lépcsõznie kell, akkor azt próbáld meg minimalizálni, pl. te viszed felfele!

Milyen fajta kutyusod van?

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:sétáltatás

HozzászólásSzerző: anituka » hétf. dec. 04, 2006 2:25 pm

Szia Hajni!!
nekem már volt két kutyám és én csak egy nap egyszer de néha kétszer vittem sétálni.Nem tom de szerintem nyugottn viheted sétálni háromszor.De ha nem vagy biztos benne hogy hányszor vidd akkor kérdezz meg kutyaszakértõt szerintem!!!
Ja amúgy küldesz nekem a kutyidról képeket!!
Pussz Anita!!!!!!!!!!!!!
Avatar
anituka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:sétáltatás

HozzászólásSzerző: Klauszka » hétf. dec. 04, 2006 4:06 pm

Szia Hajni!
A kiskutyát többször is kell vinni sétálni a szobatisztaság miatt,de ezt már leírták...ha nem kertesházban laksz akkor pedig többször kéne vinni sétálni hogy eleget tudjon mozogni.
Avatar
Klauszka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:sétáltatás

HozzászólásSzerző: hajnalka » szer. dec. 06, 2006 9:12 pm

sajna még nincs de mindennél jobban szeretnék eggyet kutyák nélkül nem élet az élat de imádom a kutyusokat!!!! Ezta témát csak azért hoztam föl mert az egyik barátnömnek most lesz kutyusa és neki volt szüksége tanácsra
Avatar
hajnalka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:sétáltatás

HozzászólásSzerző: anituka » csüt. dec. 07, 2006 10:23 am

Sziasztok!!
Adtok nekem tanácsot??
Megtudnátok mondani hogy tudom megtanítani a kutyámat hogy mellettem sétáljon?Én amikor sétáltatom mindig elmegy messzire.Ha megrángatom a pórázt akkor se jön.Ja megmég azt is megtudnátok mondani hogy hogyam vigyem haza?Amikor sétálunk akkor van amikor haza akar menni de én nem engedem mert még sétáltatni akarom.De amikor meg azt akarom hogy jönnön velem haza nem jön.Kérlek adjatok tanácsot!!!!Segítsetek!!!
Avatar
anituka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:sétáltatás

HozzászólásSzerző: Dodó001 » csüt. dec. 07, 2006 11:44 am

Szia Anita!

Ha jól emlékszem kb. 4 hónapos a kutyusod, ugye?
(ha nem, akkor bocsi)
Ennyi idõs korban még az a baj, hogy talán még annyira nem figyel rád az utcán! Az a lényeg, hogy nem az van, amit a kutya akar,hanem amit a Gazdi!
Melletted sétáljon? ELõször is,hogy pórázonlegyen! Nem tudom pórázon hogyan sétál? Húz is, vagy csak nem megy melletted??
Ezzel nekük is voltak gondjaink!
Általában azt mondják, hogy amikor elkezd húzni (ha ez a gond), akkor megállsz és addig nem mentek tovább,míg meg nem áll! ELindultok és, ha megint húz, akkor megint megállsz! Így nem fogtok túl messzire jutni, de így talán megtanulja!
Ez elég hosszadalmas procedúra! :-)

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:sétáltatás

HozzászólásSzerző: Farkas Fickó » vas. feb. 25, 2007 6:52 am

Kutyasulira még nem gondoltál?
Avatar
Farkas Fickó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm


Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron