Vizsla

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Vizsla

HozzászólásSzerző: bzsuzsi » csüt. nov. 17, 2005 3:19 pm

Sziasztok!
Most - egy hónapja - vettünk egy 4 hónapos kis fajtatiszta vizslalányt. Szegény elég elhanyagolt helyrõl jött, tele volt bolhával és sebekkel. Persze oltás egy darab se volt. Ez persze már a múlt, mivel mindent \"rendbe tettünk\".
Szeretnék tanácsot kapni a fajtával kapcsolatban. Most kinn van az udvaron, ahol van egy elkerített \"kennel\". Persze napközben szabadon van. Mit tegyek, hogy a mínuszokat gond nélkül átvészeljük? Szívesen fogadnék nevelési tanácsokat is.
Köszönöm: Béres Zsuzsa
Avatar
bzsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re:Vizsla (kutyahideg)

HozzászólásSzerző: admin » csüt. nov. 17, 2005 4:02 pm

Azt gondolom, hogyha a kutyus már hosszabb ideje kint nevelkedett, akkor nem lesz baja. Igaz gondoskodni kell pár dologról:

- Egy jó kis huzatmentes, szalmával vagy rongyokkal bélelt kutyaházról.

- Jó sok kajáról, hogy legyen benne elég energia.

Azt hiszem a Vizsla egy egészséges, nem kényes, túltenyésztett fajta. Az igazi \"kutyahideg\" éjszakákon (-10-20) én azért beengedném a helyedben egy melegebb helyre ...
Avatar
admin
Site Admin
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: kedd feb. 23, 2010 11:13 am

Válasz/Re:Re:Vizsla (kutyahideg)

HozzászólásSzerző: bzsuzsi » csüt. nov. 17, 2005 7:58 pm

Szia Ákos!
Köszi az infókat. Már \"letéliesítettük\" a kutyaházat: oldalról befedtük vastag szivaccsal, és hogy ne férjen hozzá, deszkával rögzítettük. Vannak még fenntartásaim, hogy elég lesz-e, de majd kiderül.
Még egy kérdés. Van egy macseszunk is, és mint minden rendes macs a nagydolgot elássa. Ez a kis lökött meg kiássa és megeszi. Ez normális dolog? Mit tudok tenni ellene?
Avatar
bzsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Re:Vizsla (kutyahideg)

HozzászólásSzerző: admin » csüt. nov. 17, 2005 9:44 pm

A kutyaházban jó helye lesz a kutyusnak. Szerintem fontos, hogy alá is mindig rakjatok száraz rongyokat.

A cicakakis problémát nem tudom lehet-e orvosolni. Úgy hallottam, hogy az ürülékevés a vitaminhiány jele a kutyáknál. Próbálj adni neki valailyen kutyás multivitamint.

Egyébként lehet hogy csak egy fura hobbi a kutyidnál. A Bubu kutyusom például összeszedi a parkban az eldobott rágógumikat és nagy hévvel elrágcsálja azokat...
Avatar
admin
Site Admin
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: kedd feb. 23, 2010 11:13 am


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég