Hány hetesen hozzam el?

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: Amidala » szer. okt. 11, 2006 12:08 pm

Segítsetek kérlek, lesz egy spániel kiskutyám,és tanácstalan vagyok...
Szerintetek jó, ha 9 hetes korában kerül hozzám vagy inkább hozzam el kicsit elõbb???
Már nagyon várom, annyira izgatott vagyok.
(akitõl veszem, õ azt javasolta, várjam meg a 2. oltását is, utána hozzam el)

Nagyon megköszönném, ha válaszolnátok! Kép
Avatar
Amidala
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: Dodó001 » szer. okt. 11, 2006 12:32 pm

Szia! Elhozhatod elõbb is, ha már nagyon nem bírod, de az a biztos ha 9hetes korában hozod el. Sok helyen már 7hetes korukban hozzák el a kutyikat, akkor még nem lehet levinni õket...én csak ezt tudom mondani, mivel mir Mortyt 9hetes korában hoztuk el, sõt akkor már elmúlt 9hetes, akkor találtunk rá.
Dodó topicban találhatsz róla képeket

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: Vivy » szer. okt. 11, 2006 12:42 pm

Szia! Szerintam a kuytusnak a 8-9hét az ídeális elválasztási kor!!!!! Amúgy nagyon édi a a kutyusod a képen!!!!!!Fiú lesz vagy lány? hogy fogod hívni?

ha van kedved nézz be hozzánk:Donci a bichon havanese

Puszy:Vivy & Doni

www.gportal.hu/csokianddoni
Avatar
Vivy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: Amidala » szer. okt. 11, 2006 1:03 pm

De jó, hogy válaszoltatok, köszi szépen!!
Akkor megnyugodtam, 9 hetes korában fogom elhozni.
Ha jól olvasgattam itt a fórumon, amíg meg nem kapta az összes oltását, nem viszem majd ki közterületre.
Kis szuka lesz, Roxi lesz a neve. :)
Már nagyon várom, olyan kis drága.
Avatar
Amidala
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: wolf03 » szer. okt. 18, 2006 6:50 am

Helló
Nagyon sok ember úgy gondolja, hogy minnél elõbb annál jobb. Én ettõl függetlenül úgy gondolom, hogy ha megfelellõen nevékszik a kölyök ott ahol van akkor jobb 8-9 hetes korában elhozni a kölykötmert addigra megkapja a 2 oltást és a szülõk is sokat segítenek a kölyök nevelésben.
Avatar
wolf03
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: barikitti » csüt. okt. 19, 2006 12:24 pm

hali!

álatlábna ha tenyésztõtõl hozod el akkor 7-10 hetes kora között ajánlatos elhozni..ebeb a korban alakul ki minden.. szocializáció viselkedés.. stb..
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: Christina » csüt. okt. 19, 2006 12:57 pm

Sziasztok!Ha egy jó tenyésztötöl veszel kutyust biztos nem is adja oda neked 8hetes kora elött!
Avatar
Christina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: sonjastarr » kedd okt. 24, 2006 7:27 pm

Sziasztok!
Én 10 hetesen hoztam el Aidát, akkor kapta csak meg az elsõ oltást (sokáig szoptatta õket a mamájuk). A tenyésztõ azt javasolta, hogy egy hónapot várjak az ismétlõ oltásig. az állatorvosok szerint elég két hét, de ebben sajnos közrejátszhatnak az üzleti érdekek is. :(
Nem nagyon tudok ebben dûlõre jutni, mivel szívesen vinném már kutyák közé, hogy elkezdhessen szocializálódni (bár a tenyésztõnél voltak nagy spancik és cica is a ház körül, de most csak én vagyok neki, meg a látogatóink, a barátok, akik mind nagyon kíváncsiak rá)
Avatar
sonjastarr
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. okt. 29, 2006 4:34 pm

Ide is csak azt irom, mint a másik topicba: nagyon figyelmesen de vidd olyan helyre, ahol ismered a környéket, tudod, hogy nem ápolatlan és elhanyagolt kutyák vannak.
Az üzleti érdek az, hogy a \"tenyésztõ\" esetleg meg akarja uszni az oltások beadását. Minél késõbb adja az elsõt, annál több az esély, hogy idõközben megveszik a kölyköt és onnantól nem az õ gondja.
Az orvos nem mondja a kötelezõ oltásokra, hogy a kelleténél sûrûbben adasd, inkább a szükségesnél több oltást akar beadni.
Tehát oltás 2 hetenként, és ne zárd el!

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Hány hetesen hozzam el?

HozzászólásSzerző: sonjastarr » vas. okt. 29, 2006 6:03 pm

Kedvesa Éva!

köszönöm a szakszerû segítséget, nov. 6-án megyünk az ismétlõ oltásra, mert akkor ér rá a doktor bácsi (azaz 17 nap lesz a kettõ közti különbség). Dr. Juhász Tamást választottam, mert náluk 0-24 óráig van ügyelet, azaz bármi történik (Isten ne adja!), akkor azonnali segítségre számíthatok.
Sajnos itt a környékünkön nincs ilyen megbízható hely, amilyet Te javasoltál, de már csak egy hét, azt kibírjuk, utána úgyis nagyon sokat fogunk sétálni, ismerkedni. Barátnõm is most hozott el egy 1 éves keverék szukát, akivel - remélem - jó barátnõk lesznek!!!
Avatar
sonjastarr
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron