Németjuhászok

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Németjuhászok

HozzászólásSzerző: Sadi » kedd júl. 18, 2006 10:19 am

Sziasztok!

Augusztusban szeretnék venni egy németjuhász kutyust a férjem Németországban dolgozik és arra gondoltunk kint vennénk meg?A kérdésem az lenne hogy érdemes e, kevésbé van e ott beltenyészet, és hogy tudok e jó tenyésztőt München környékén, vagy bármit a külföldről történő kutya behozatalról?Vagy hol találok erről információt?
Segítsetek létszíves!!!!
Vagy ajánljatok itthon valakit, akitől szép rajzos szuka kutyust tudnék venni augusztus végén szeptember elején(akkor már mindketten itthon leszünk és tudunk vele foglalkozni, kertes házban lakunk)
Előre is köszi!!!!


2006.09.11.

Megkésve de szolok végül magyarországról vettem kutyát mert nem sikerült kint éppen eladó kutyát találni hosszu volt a várolista!
De azért köszi hogy elolvastátok amit irtam!
Avatar
Sadi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Németjuhászok

HozzászólásSzerző: wolf03 » szer. okt. 18, 2006 9:21 am

Helló.
Hát magyarországon sincs beltenyészet ugyan is nagyon sok impot tenyész kutyát koznak be.
De azt tudom modanni, hogy lehet hazájában több tenyészet van sõt biztos, hogy több tenyészet van. Hogy jobbak-e azt nem tudom. Nagyon szem elõtt tartják a Standard-ot ezért lehet nem olyan nagyok mint a hazai kutyák és több mint valószínû, hogy jobban élnek bennük a pásztor ösztönök. Én azt mondom, hogy teljesen mind1, hogy magyarországon vagy külföldön veszel kutyát. az viszont biztos, hogy külföldrõl macerás is arról nem is szólván, hogy 8 hetesen elhozod a kutyát ami csak német jót hallott addig és magyart még nem szóval újra meg kell tanítani a dolgokra magyarul. Kicsit tényleg macerás de ha mégis ezt választjátok akkor ezen a honalpon vannak küldöldi tenyésztõk. http://nemetjuhaszkutya.lap.hu/
De ha esetleg mégis magyarországról hozok kutyát akkor nagyon tudom ajánlani a Cserhát-völgyi Juházs Kennel-t
honlapja www.juhaszkennel.atw.hu
Én is ebbõl a kennelbõl hoztam a kutyámat. És gyönyörû.
Rakok egy képet mellé.
Minde esetre szerintem egyszerûbb magyarországon venni kutyát már csak a küllem miatt is. És nem biztos, hogy Német országból jobb kutyát fogsz hozni.
Kép
Avatar
wolf03
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Németjuhászok

HozzászólásSzerző: wolf03 » csüt. okt. 19, 2006 8:57 am

Végül is örülök neki, hogy találtál illetve találtatok kutyát.
Ha mjd lesz kép szivesen megnézném õt. Mennyi idõs? ordas? Kan?
Avatar
wolf03
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég