A kiskutyák etetése

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Fruzsi » pén. jún. 09, 2006 3:58 pm

Ide várjuk kérdéseiteket, észrevételeiteket a kiskutyák etetésével kapcsolatban.
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: renátó » kedd júl. 25, 2006 7:27 pm

Szia!Nekem az lenne a kérdésem hogy van 1 öt hónapos kiskutyám(német juhász)és át szeretnék térni a tenyésztõ javaslatára 3etetésrõl 2re!Szerinted még nem korai!Nyár van és meleg de az én kutyámnak az étvágya nem csökken!Ma megpróbáltam neki a délutáni etetésbõl visszavenni,de nagyon éhes volt folyamatosan a kaját kereste nálam!Hát még ha semmit se kapna délután!Én különben a felnõtkori 2szeri etetést is hülyeségnek tartom szerintem ha reggel és este kap enni a kutya az nem sok!De hát azt se akarom hogy elhízzon!Remélem kapok választ!
Elõre is köszönöm
üdv.Molnár Renátó Kép
Avatar
renátó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Fruzsi » kedd júl. 25, 2006 9:19 pm

Az õ korában már nyugodtan áttérhetsz a napi 2 etetésre, amit élete végéig fenntarthatsz. Annyi a lényeg, hogy annyit kapjon enni, amit 5-10 perc alatt meg bír enni, akkor nem lehet éhes. Neki ezt már ki kell bírni:)
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. júl. 26, 2006 7:59 pm

Igaz, és általában a kiskutyát ritkán etetjük az õ étvágya szerint, bármilyen rosszul is hangzik ez igy leirva.

Ha száraztápot adsz neki, akkor a zsákon lévõ etetési táblázat alapján megtudod, mennyi az õ számára javasolt napi adag. Ez általában kevés, ugy 5 dekányival többet kimérsz és azt kapja elosztva kétszerre. Ezen kivül csak azok a jutalomfalatok vannak, ami napközben leesik neki hol ezért, hol azért.
Ez különösen akkor fontos, ha fal. Ha normális ütemben eszik, akkor 10 perc, ahogy Fruzsi is irta.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Edith » szer. júl. 26, 2006 8:10 pm

Sziasztok!

A yorkim most 4 és fél hónapos. A tenyésztõnél Eukanubát kapott reggel és este, délben pedig mindig mást (virslit, sonkát, fõtt husit). Én itthon ugyanezt kezdtem el nála, de egy hónap után jött a hányás idõszaka. Gyomorsavat hányt fel. A doki azt mondta, hogy etessem csak száraztáppal. 3 hete áttértünk az Acanára, de már unja. Amit nem csodálok. Hiszen minden nap azt kapja.
Csak úgy tudnám mindig táppal etetni, ha havonta váltogatnám a márkákat.
Szerintetek ez nem terhelné meg a pociját??

Elõre is köszi a választ!
Avatar
Edith
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Fruzsi » csüt. júl. 27, 2006 6:55 am

Szerintem nem jó, ha mindig válogatod az eledelét. Egyik az, hogy nem lehet egy az egyben áttérni egy másik eledelre. Másrészt, szerintem próbáld meg olyasmivel megkedveltetni vele, hogy egy kis húslevest vagy hasonlót öntesz neki rá. Elõtte azonban próblj megegy tápot: Hill\'s mini puppy. Szerintem ezt imádni fogja.
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Edith » csüt. júl. 27, 2006 7:38 am

Oké köszönöm! :)
Avatar
Edith
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: renátó » csüt. júl. 27, 2006 4:40 pm

Sziasztok!
Az én kutyámat mindíg különféle táppal etetem és nekembevált mert így biztos nem unja meg!Valamikor konzervet,aztán tápot vagy keverve vagy egy kekés házikosztot mondjuk kölyöktáppal!Eddig mindent megevett és nem mondanám hogy falta mert volt olyan is ha már nem kellett neki otthagyta..persze utánna áttértünk kevesebre! Kép
Avatar
renátó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. júl. 27, 2006 8:13 pm

Sziasztok!
Edit, Renátó

Ha visszaolvastok régebbi etetéssel kapcsolatos hozzászólásaimba akkor meg fogjátok találni amit most is mondok. Ez ahogy etetitek a kiskutyákat, nem jó.
A kutya nem unja meg a tápot. Akkor nem eszi, ha a szervezetének nem felel meg, ha általában többet kap mint kellene, stb. A kutyák mindenben az állandóságot szeretik, mert az nyujt nekik biztonságot.
Meg kell találni, hogy melyiket eszi szivesen amitõl jól is néz ki, a széklete kevés és nem túl lágy. Ha ez megvan akkor ezt nagyon sokáig eheti és eszi is.
Renátó, neked mi vált be, ha mindig mást adsz? A német juhásznak különösen fontos a csontozata, a csipõizülete. Majd másfél éves korában vagy még késõbb derül ki, hogy most jól eteted-e. Azt is kéthetenként megirom valakinek, hogy konzervet ne adjatok. Ócska a minõsége és egyikbõl sem kapja meg a kiskutya azt amit kellene. KRáadásul pocsékolás. Nem az az elsõ, hogy mi azt lássuk, hogy sokat és szivesen eszik a konzervbõl, hanem az, hogy értékes legyen amit megeszik.
Ha ilyen kiegyensulyozatlanul eteted, akkor legalább calciumot biztos kellene kapnia.

Akik ezt már többször végigolvasták, azoktól elnézést kérek, de mindig jönnek újak.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A kiskutyák etetése

HozzászólásSzerző: Edith » csüt. júl. 27, 2006 9:05 pm

Szia Éva!

Én nagyon sokszor olvastam a hozzászólásaidat. Csak tudod, ahány tenyésztõ, annyi félét mond. Én próbátam úgy etetni, ahogy az én tenyésztõm csinálta. Nem volt jó. Megpróbáltam úgy csinálni, ahogy Te ajánlottad, meg az orvosunk is, de ez se jó. Mert amikor elkezdtem Acanával etetni, imádta azt a tápot. Napi kétszer kapott, reggel és este. De mellé semmi mást nem adtam. Leraktam elé és szó szerint befalta kb. 2 perc alatt. 2-3 hét után már nem ette ilyen szívesen, és most már odáig fajult a dolog, hogy képes egész nap nem enni, ha elé rakom az Acanát. Mert szerintem megunta! Most ott tartunk, hogy a legdrágább konzervet veszem meg neki, és abba teszem az Acanát. Így megeszi. Sõt falja! De mellé kap még Pet Phos vitamint is. De még mindig gondban vagyok, mert tudom jól, hogy ez így nem jó. Tudom, hogy csak száraztápot kéne ennie, de szerintem ez lehetetlen. Valószínû válogatós lett a kutyám. És nem tudom, hogy változtathatnám meg. Mert hát most 2 kiló 10 deka...így is elég picike, nem szeretném koplaltatni, mert még jobban lefogyna.
Avatar
Edith
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron