A Beagle

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. jan. 06, 2006 8:38 am

Szia Margit!
Nagyon tetszik a felfogásod! Csak rajtad mulik, hogy visszamegy e hozzád. Ugy emlékszem, hogy van a fajtáról könyv is. próbáld megkeresni.
Tudtommal kb. 7-8 hónapos kor körül lehet elkezdeni, de az elemeit játékszerûen talán elõbb is meglehet mutatni neki.
Tehát játék közben beiktatni olyat ami majd benne lesz az agilityben.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Márzs » pén. jan. 06, 2006 9:51 am

Szia Éva!

Nagyon helyes a kutyusod! Nekem mindig tetszett a schnaud, mindig ábrándoztam róluk, szerettem volna egy óriás schnaut, de mivel panelba költöztünk, így lemondtam róla, pedig imádom a szakállukat!
A beagle a pasimnak (élettárs)tetszett meg, õ elõször hallani sem akart arról, hogy lakásban kutyát tartsunk, mivel folyamatosan nézegetünk családi házat és mindig azt mondta, ha sikerül elköltözni, akkor majd lehet kutyánk. Én kutya nélkül nehezen tudom elképzelni az életem! A TV-ben látta meg Robi a beagle-t és azt mondta esetleg ilyen neki is tetszene. Lecsaptam a felelõtlen kijelentésre és agy karácsonyra kaptam egy beagle-t. Nagyon szeretem, sõt annál is jobban!
Kicsit féltem attól, hogy ha problémás lesz a kölyök (márpedig melyik nem az) akkor a párom kiakad rajt, de nem, szerencsére õ is megszerette. Olyannyira szereti, hogy már engedékenyebb vele, mint én és el is kényezteti. Nálunk én vagyok aki következetes tud maradni és a robit a Yoda teljesen elbolondította, úgymond \"apa majma\" lett! Én pedig mindkettõt imádom!

Van viszont most egy gondom! Sok szép dézsanövényem van és Yoda is felfedezte õket! Sajnos ezeket nem tudom olyan helyre tenni, hogy elõbb-utóbb ne érje el. A virágaimat is féltem és a kutyust is. Arra gondoltam, hogy a mérgezõ növényeket beviszem az irodámba, de a többit is sajnálnám, ha szétcincálná. Mit tegyek? Kép
Avatar
Márzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Fruzsi » pén. jan. 06, 2006 6:13 pm

Mi 5 hónapos kortól hordjuk kutyaiskolábaa köyköket, de ekkor még csak játékos formában szoktatjuk, tanítgatjuk õket. Komolyan 1 éves korában lehet elkezdeni leghamarabb, mivel az üzeleteit tönkrevágja ha hamarabb mentek ugrásokra meg hasonlókra. Ezt persze tudja az agilityt vezetõ oktató is.
Éva, a portánk közel 2000négyzetméter, ahol nagyon jót rohangálnak, de szoktunk velük vadászni és gyakorolni is, van egy 7 hektáros teljesen körbekerített területünk, ahol vércsapát nagyon jüó lehet gyakorolni. Ezenkívül agilityre is járunk és sétálni is.Barátnõm is gyakran besegít a dologban. Teljesen rájuk van bízva hogy annyit furkorasszanak amennyit jólesik. Persze a mopik nem ilyenek.. Megyek velük egy háztömböt vagy teesznek egy sétát a parkosított kertben és mennek vssza az alvóhelyükre. Lustik.
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Fruzsi » hétf. jan. 09, 2006 4:20 pm

Egyébként nagyon tetszik Yoda, nagyon szép kis feje van:)
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Kata manó » kedd jan. 10, 2006 6:01 pm

Szia Margit!

Én nem vagyok se kutya tenyésztõ, sem beagle tulajdonos, de nyogudtan elmondhatom neked, hogy Bonó, az én kutyusom, teljesen ugyanúgy viselékedett, ahogy Yoda is, az elsõ héten, aztán nyugodt lett, bevallom, hogy én lennt aludtam vele egy darabig, majd elaltattam, késõbb pedig már abszulút nyugi volt, csak türelem:)
Nekem, hála Éva tabácsainak már szobatiszta a kutyusom, õpedig csak három hónapos, szerintem ez szoktatõás kérdése, de mindenesetre amikor a szünetben éjjel nappal figyeltem mit csinál, és mikor kell neki kimenni rögtön kimentünk, és már megtanulta, hogy ki kell végeznie a dolgát,
Tündéri kutyusod van, nagyon tetszik, és a neve is ötletes szerintem. Amúgy szerencsére én rengeteget itthon tudok lenni a kutyummal, szerintem annál inkább szót fog fogadni minél inkább szereted, törõdsz vele, és persze a következetes nevelés. Nekem Bonó, ha halkan szólok neki akkor is szót fogad, a többi családtag üvölthet vele, akkor sem.
Puszmancs
És bocsi hogy beleszóltam, csak elakartam mondani hogy pár dologban nem egyedi eset, a sétáltatásban meg ezekben persze igen.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: sbanya » kedd jan. 10, 2006 6:19 pm

Avatar
sbanya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Fruzsi » szer. jan. 11, 2006 7:37 am

Aha, biztos az a kis jobboldali, látszik hogy nem fejlõdött semmit születestõl. Akkor õk most bernik?:) Lehet nagyon reggel van, de nem derült ki egyértelmûen számomra:) Kép
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Márzs » szer. jan. 11, 2006 10:07 am

Helló Kata!

Örülök,hogy Yoda tetszik, hát nekem is! De Bonó se kutya, ill. pont, hogy kutya és nagyon édes!!!
A szobatisztasággal még van elég bajom, neked hogy sikerült ennyi idõ alatt szobatisztává nevelned?
Az éjszakákat egyre jobban viselni, már csak egyszer ébred meg, de hamarosan vissza is alszik. Tegnap éjjel 1/4 1-kor ébredt, de csak ivott és ment is vissza szundikálni.
A szobatisztaságra visszatérve, jelenleg össze van zavarodva, mert volt egy idõ, amikor csak a kijelölt helyére (egy törölközõ) pisilt, de most néhány napja újra pisil mindenhová, de nem tudom miért. Szóval jól jönne néhány tamács, hátha valamelyik nála is beválik!
Örülök, hogy írtál és ha van küldj még képet a kutyidról!
Avatar
Márzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Márzs » szer. jan. 11, 2006 10:11 am

Helló Fruzsi!

Gyönyörûek és még annál is aranyosabbak, van még képed????
Oszd meg velünk, mert ezek a bébik nagyon helyesek! Mostanában születtek?
Avatar
Márzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Beagle

HozzászólásSzerző: Kata manó » szer. jan. 11, 2006 11:22 am

Szia Margit!
Én azt csináltam Bonóvl, hogy kétóránként vittem le pisilni, tudom ez nálatok nehéz, hiszen nem kertes házban laktok, bevallom olyan 111 óra körül mindig elvettem az innivalóját, és csak reggel 6kor kapta vissza, de persze etz csak 3 napig volt így, azután nálam nem pipilt be éjszaka :)
kÖSZI A BÓKOT Bonóról, hamarosan amúgy mmi is szeretnénk ge ykis beaglet, Bonó mellé, úgyhogy léejet késõbb majd én fordulklok hozzád tanácsért:)
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron