Chow-chow

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Chow-chow

HozzászólásSzerző: Detty16 » hétf. jún. 26, 2006 1:14 pm

Sziasztok!!
Úgy gondoltam,nyitok egy topicot a chow-chow kutyák zámára,na meg a fajtakedvelõknek!!
Nekem volt egy chow-chow szukám kutyám Bibinek hívták!!
Sajnos csak hívták,mert pár éve egy betegségben,elpusztult!!
Mesélek róla nektek ...
1997 április 18án nagymamáék chow-chow szukájának 8kiskutyája született,elmentünk meglátogatni a piciket és a kifáradt mamát akit Aidának hívtak!!Rögtön kiválasztottam Bibit,akit 7hetesen haza is hoztunk,elsõ nap itthon kit játszottam vele a ház elõtt,mikor odarohant az egyik Tujabokorhoz és a szájában hozott egy sérült kisverebet,addig nyüszített amíg foglalkozni nem kezdtünk a kismadárral....beettük egy dobozba itattuk...vigyáztunk rá,1hét után erõrekapott meggyógyult és elrepült Bibi pedig boldogan nézte!!
Szépen cseperedett,hatalmas vörös bundája volt,kiállításokon jól szerepelt,gyönyörû kiskutyáknak adott életet...
5éves volt,mikor beszökött hozzánk egy németjuhász kan,és hát teherbeejtette a mi kutyulinkat!!
Nem is ezzel volt a baj,hogy keverék kutyusok lesznek,mert volt még egy németjuhász keverékünk,akivel szintén családot alapított:)és a kiskutyáknak mindig találtunk gazdit....
De ez az ellés más volt:(
Mint az összes kutyának,Bibinek is 60nap után kellett volna ellene,DE õ 30napra megelett és a kiskutyák koruk ellenére fejlettek és hatalmasak voltak...8kiskutyának adott életet!!de egy hét alatt sajnos mind elpusztult,pedig segítettünk Bibinek mi is,ha kellett cumisüvegbõl itattuk a kicsiket!!
A kiskutyák miután elpusztultak rá egy hétre Bibike is itt hagyot minket:(((
Nagyon szerettük sok szép emlékük van róla!!
Ha van olyan akinek chow-chow-ja van,vagy szereti a fajtát kérrem írjon a fórumba...örülnék neki!!És sztem Bibi is!!
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: Detty16 » hétf. jún. 26, 2006 1:27 pm

Õ nem Bibi,De 100%-osan hasonlít a kölyökkori Bibire!
Mikor megláttam azt hittem Bibit látom:) Kép
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: Detty16 » szomb. júl. 01, 2006 2:05 pm

Hm...hát sajnos nem nagyon írtok a fórumba,szorítsatok nekem,hogy a nyáron megkapjam a kiskutyámat!!
Iszonyatosan szeretném!!
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szomb. júl. 01, 2006 4:30 pm

Szia Bernadett!

Sajnálom, hogy elpusztult a kutyusod :(
Biztosan nagyon szép volt, imádom a csaukat a kis lila nyelvükkel :))
Milyen kutyust szeretnél? Ismét csaut?
Most nyáron fogod megkapni? Nézelõdsz már?
Mi szorítunk! :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: Detty16 » vas. júl. 02, 2006 2:03 pm

Szia Csilla!
Köszönöm,hogy írtál!!
Én is imádom a csaukat,nagyon édesek a lila nyelvükkel,ez mutatta,hogy minden \"részük\" alkalmas emberi fogyasztásra,és a keleti országokban szivesen fogyasztották is õket....:S
Gondolkoztam a csaun,de nem is tudom!Jobban szeretnék egy nagytestû kutyát....A boxerek tetszenek gyerekcentrikusak is ha úgy nevelik,és a 3éves hugom mellé,olyan kell:)
Csak nyomott pofájú legyen:)
És igen,ha minden összejön a nyáron kapok egyet...majd ide írok a forumba hogy hogy alakul a leendõ kutyus sorsa:)
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: Teácska » hétf. júl. 03, 2006 1:25 pm

szomoru ez a történet sajnálom a kutyusodat!
Én is rajongok a csaukért és van is egy feketém
tavaly és idén is lettek kölykei és imádom õket! Kép
Avatar
Teácska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: Detty16 » kedd júl. 04, 2006 1:00 pm

Szia Eszter!
Köszönöm hogy bekukkantottál ide hozzánk!!
A képen látható kölykök a ti almotok??
Nagyon édesek...nekünk Vörös volt!!
Örülnék neki ha tudnál képeket feltenni a kutyusodról,szivesen megnézném!!
Hogy hívják?mennyi idõs?
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: lyyys » szomb. ápr. 21, 2007 5:14 pm

Szia Bernadett!
Én 15 éves vagyok! 4 évesen kaptam egy vörös chow-chow-ot!
2 nappal ezelõtt meghalt:(:(:(
egyik éjjel testvérem és anyukám egy visító hangot hallott és a kutya volt... hívták rögtön az állatorvost...mondta hogy adjanak be egy algopirint a fájdalmaira... 1 óramúlva elaludt...örökre...anyukám egész végig kint volt vele simogatta és ápolta, beszélt hozzá...és õ csak nézett kimerülten...Az a legfurcsább az egészbe hogy azt mondják erre a fajtára hogy lusta:) de ami kutyánk??...:) kicsit se illett rá ez a jelzõ:)
nagyon szerette õt az egész család...!
írj légyszíves
Avatar
lyyys
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: Skata » szomb. ápr. 21, 2007 6:10 pm

Sziasztok!

Detti te már ismersz engem, írtam a boxeres fórumba is.

Szia Dóri! Nekem is van egy csaum, Mangónak hívják és 3 hete hoztam õt egy menhelyrõl. Az állatorvos szerint 4 év körül van, de én kevesebbre tippelem.

Sajnálom a kutyusod, nem szeretnél másikat?
Egy ismerõsömnek most született 8 csau babája, 1 vörös szuka, 1 fekete szuka, 1 vörös kan és 5 fekete kan. A fekete szukát megtartják, az biztos. A többi kutyusra nem tudom, hogy van e vevõ. Õk a panda-zulu-guru kennel, nem tudom hallottál-e már róluk.

Kérlek írj máskor is a fórumba, mert nagyon örülök, hogy valakivel tudok itt beszélgetni:))
Avatar
Skata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Chow-chow

HozzászólásSzerző: lyyys » vas. ápr. 22, 2007 10:10 am

Szia!
köszönöm hogy visszaírtál!
de szeretnénk egy másik kutyát... csak hát még nem nagyon találtunk..mindenképpen vöröset szeretnénk..
és mennyibe kerülnek ezek a kutyák? és egy elérhetõséget tudnál nekem mondani légyszíves? köszönöm
Avatar
lyyys
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Következő

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron