Gyomor hurut

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Gyomor hurut

HozzászólásSzerző: Zandu » kedd máj. 02, 2006 3:56 pm

syastok!
kösyke a tanácsokat!! A picur 6 hetes vagyis assacskán már 7! szóval tüzelés még nem lehet! Az pedig hogy lenyelt valamit... hát nem tudom... mert bent van a lakásban, ki pedig csak akkor mehet ha valaki kint van vele... szóval szerintem az sem!és nem fáj neki a wc-zés, nem látni rajta semmit! De viszont ma már nem látam benne vért , szóval egty kicsit megnyugodtam... De ezen a hétem úgy is viszem védõoltásra... szóval megnézi a dokibácsi is! De azért köszönöm
Syasztok!!
Avatar
Zandu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Gyomor hurut

HozzászólásSzerző: edina » szomb. jún. 17, 2006 9:24 pm

Sziasztok!

Hallott már valaki a \"Fennel\" köhögésrõl? Bár lehet, hogy rosszul írom a nevét, csak telefonon tudtam értekezni a dokival.
Azt mondta, hogy ez most egy vírus a kutyáknál, köhög, öklendezik és hány is a kutyus.
Mondta az algopyrint és köhögéscsillapítót adjak neki, ne adjak hideg vizet és ne engedjem futni.
Valakinek van valami bevált receptje köhögésre?
Köszi
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Gyomor hurut

HozzászólásSzerző: edina » szomb. jún. 17, 2006 9:24 pm

Sziasztok!

Hallott már valaki a \"Fennel\" köhögésrõl? Bár lehet, hogy rosszul írom a nevét, csak telefonon tudtam értekezni a dokival.
Azt mondta, hogy ez most egy vírus a kutyáknál, köhög, öklendezik és hány is a kutyus.
Mondta az algopyrint és köhögéscsillapítót adjak neki, ne adjak hideg vizet és ne engedjem futni.
Valakinek van valami bevált receptje köhögésre?
Köszi
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Gyomor hurut

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. jún. 18, 2006 2:19 pm

Szia Edina!

Kennel köhögés! Egy virus okozza, elég súlyos köhögésssel jár. Az Algopiryn a gyomornak nem tesz jót, de ha megmondta az orvos hogy mennyit adj, akkor használ.
Nem emlékszem, mennyi idős a kutyusod, lehetne adni Augmentint vagy Aktilt. Ezek is humán gyógyszerek. Ezen kivül állott vizet vagy kamillateát. Ne aggódj, meg fog gyógyulni. Ne vidd néhány napig sétálni, ne terheld fizikailag, csak a dolgát végezze.
Azért hivják kennel köhögésnek, mert ha egy nagyobb létszámú tenyészetben egy kutya megfázik, vagy valamilyen módon összeszedi, akkor rendszerint az összes kutya elkapja, az egész kennel köhögni fog. Évekkel ezelőtt nálam is volt egyszer, 8 kutyából 4 beteg volt. Őket bevittem a lakásba ketrecekbe, és kb 1 hét alatt meggyógyultak.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Gyomor hurut

HozzászólásSzerző: edina » vas. jún. 18, 2006 8:14 pm

Szia Éva!

Igazából nem tudjuk 100%-ig eldönteni, hogy ez tényleg a vírus-e?
Csak hányás és öklendezés elõtt köhögött tegnap este, amikor sokat ugrabugrált és feljöttünk és egybõl habzsolta be a vizet. Hányás után az orra is ki volt száradva. Tegnap este és ma reggel adtunk neki egy fél algopyrint (ahogy az orvos mondta), délelõtt már nedves volt az orra és nem is köhögött ma egész nap.
Szerinted ez a vírus vagy egyszerûen csak a megerõltetéstõl lehet?
Nem érezzük, hogy beteg lenne.
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Gyomor hurut

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. jún. 19, 2006 9:07 am

Hát igy több minden is lehet, de mi alapján gondolta az orvos, hogy kennel köhögés? Persze lehet, ő is csak tippelt.
Igy , ahogy most leirtad, lehet, hogy a nagy melegben jót hancúrozott, felhevült és megfázott kicsit a torka, mandulája? Talán ez lehet. Ujabb tanulság nekem is, hogy bejött a nagy meleg, kellett volna figyelmeztetnem a fórumosokat, hogy a nagy hancúrok után, bármennyire szomjas a kutya, legalább 8-10 percig pihenjen mielőtt iszik. A nem hideg viztől is megfázhat, a hirtelen gyors ivástól azonnal hányhat. Nem igazán lesz komoly baja, csak pár napos kellemetlenség.
TEHÁT ARRA NAGYON VIGYÁZNI, HOGY ILYENKOR IVÁS ELŐTT PIHENJEN ÉS HŰLJÖN LE. AUTÓBÓL IS ÁRNYÉKBA VINNI, LEHŰTENI MIELŐTT INNI KAP!!!!

Bizonyára nem kennel köhögése van.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Gyomor hurut

HozzászólásSzerző: edina » hétf. jún. 19, 2006 10:04 am

Éva, örülök, hogy Te véleményed is ugyanaz, amit mi is gondolunk.
Eddig amikor lent rohangált, szét kellett választani a többi kutyitól és egybôl jöttünk fel és persze ivott is, mint aki még soha nem ivott. Most kicsit átrendszereztem a feljövetelt, ott hagyjuk a kutyusokat, pár percet nyugiban várunk lent és fent sem engedem egybôl inni, amit meg nem igazán ért, de azóta nincs gond.
Köszönöm
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég