Szőrbetegségek

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. jún. 01, 2006 8:52 pm

Akana, Flatazor, a Fressnapfban lehet kapni Happy Dogot, az nagyon jó, de drága. A konzerveket ne add, mert azokban könnyen lehet olyan ami okozhatja. Szüntesd be a jutifalikat is és legyen helyette sajtkocka, macskaeledelként árult száritott hal.

Akkor most még ne vegyél uj tápot hanem hagyj el minden mást, és várd meg, kezd -e mulni. ha jelentõsen javul, akkor add vissza az egyik jutit és figyeld mi történik. Ha nem jön ki ujra, adhatod a másikat. Ha attól sem jön ki, akkor a konzerv volt a ludas.

Ha igy nincs határozott eredmény, akkor ráérsz tápot váltani.
A meglévõ elváltozások nõnek, a terjedelmük nagyobb, vagy szaporodik a sok pici?. Ha az elõbbi, akkor inkább gomba, ha az utóbbi, akkor inkább allergia.
A gombás felület általában nagyjából kerek formában nõ, a bõr felszinébõl kicsit kiemelkedõ piros folt. Persze lehet ilyen egymás mellett több.
Az allergiás elváltozás inkább sok apró kiütés jellegü.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: edina » csüt. jún. 01, 2006 9:44 pm

Éva, nagyon vártam a válaszodat és köszönöm! Nézegetem Bejglike foltjait, de nem tudom pontosan meghatározni. Olyan, mintha kis pattanás jellegû rózsaszín dudorok lennének, mellettük ilyen-olyan amõba formájú felszíni rózsaszín foltokkal. Már be is kentem, remélem múlik majd. Úgy teszünk, ahogy írtad, köszönjük a segítséget, remélem javulásról is beszámolhatunk nemsokára.
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: edina » szomb. jún. 10, 2006 9:04 pm

Éva!
Szerencsére már majd teljes javulásról tudok beszámolni. Ugyanazt a tápot essi, egyedül a konzervet hagytuk el és már nem is piros és teljesen múlnak a foltjai.
Szóval ez lehetett nála a probléma.
Köszönjük a segítségedet!
Edina, Bejgli
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd jún. 13, 2006 5:40 pm

Nagyon klassz!
Oly sokszor leirtam már nektek, hogy senki ne etessen konzervet. Csak vésztartaléknak való.

Remélem, hogy tényleg meggyógyult.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég