A féreghajtás és az első oltások

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Banyus » szer. ápr. 26, 2006 4:02 pm

Kedves Eszter (és természetesen) Kedves Mindenki!

Én teljesen új vagyok a fórumon. Igazán... csak próbálgatom, hogy is működik... Ezért, ha valamit elszúrnék, előre is elnézést Tőletek!

Nagyon jónak találom a fórumot, a témákat, a hozzá szólásokat!

Az írásodon ha lehet ilyet mondani, még jobban felkaptam a fejem, ugyanis épp most készülök egy francia bulldogot \"adoptálni\". Nagyon-nagyon fééélek, hogy vajon sikerül-e tényleg jó alomból kiválasztanom leendő családtagunkat, vagy... Ezért megpróbálom körbe járni a témát, és minél több info-t begyűjteni!
Sajnos írásodból nem derült ki, angol-, amerikai-, v. francia buli-ról van-e szó...
Kérlek, amennyiben francia, írd meg honnan vettétek az ebet!

Sorstárasim és saját nevemben is...
Előre is köszönöm!
Andrea
Avatar
Banyus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: desther » szer. ápr. 26, 2006 6:29 pm

Szia!
Nekem egy kis franciám van, ha gondolod, nézd meg a büszke gazdik-ban (Zeuszka az én kis franciám). A kutyu iszonyatos iramban gyógyul, kiderült a további vizsgálatok során, hogy a kennel köhögésnek csak a fő bacija van benne, a többi nincs, szóval egy másfajta baci kombináció a bűnös... A mi tenyésztőnkről egyébként csak jókat hallottunk, ezért is volt furcsa, hogy nincs meg esetleg az oltása.De ez is tisztázódott.A franciával nagyon óvatosan, meg kell nézni, honnan van, a túl olcsó az gyanus. Lehet veleszületett légcső szűkülete és azt nem kevés pénz korrigálni-százezernél többre gondolok, már amiről mi hallottunk.-, már ha lehet.Mi megnyugodtunk, mert a köhögés miatt meg is röntgenezték és nincs szervi baja a kutyunak. Szóval az olyan hirdetésekkel, hogy: francia bulldog kiskutyák folyamatosan kaphatók...stb. vigyázz.Ennek ellenére én csak biztatni tudlak, mert minden pénzt megér egy ilyen kutyus.Bár volt már kutyám, de ennyire nagy egyéniség még egy sem.A mi kennnelünk a Du Champagne kennel, de pl. Bora a hét kutyusa az Alcsiligetiből van.Ezek -most már nyugodtan mondhatom- tuti megbízhatóak.De a legjobb, ha megnézed a bulldog.lap.hu-n az tele van francia kennel címmel.Ha van még kérdésed bármivel kapcsolatban, nagyon szivesen válaszolok:
Eszter
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szer. ápr. 26, 2006 6:59 pm

Szia Andrea!

Én is csatlakozom az elõttem szólóhoz, Eszter tökéletesen leírta mire kell odafigyelni.
Csak olyantól vegyél, akinek kennelje van, nézz utána az eredményeknek, érdeklõdj mailben és legfõképpen ne kapkodd el a dolgot!!!
A napokban hallottam egy angol bulliról akit olcsón vettek és most 2 hét alatt kb. 200 000 Ft-ot költöttek rá különbözõ problémák miatt!!!
Van még olyan hogy franciabulldog.lap.hu + az én oldalamon is találsz kenneleket, böngészd végig õket!

Én csak javasolni tudom, hogy ilyen kiskutyát vegyél!
Bora lassan fél éves és nem tudok betelni vele!
Kukkants be ha van kedved a Kicsi Bora topicba, ott láthatod õt! Sok sikert!!! :))
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: desther » vas. ápr. 30, 2006 10:33 am

Szia Andi!
A tegezés dehogy baj! (itt még nem találkoztam olyannal,hogy v.ki magázott volna)
Zeuszka nevében köszönöm a dícséretet.
Mi szerencsések voltunk ,mert szombaton megszületett a döntés, hogy milyen kutyust szeretnénk (mopsz és fr. bulldog közöt vaciláltunk) és kedden már itt is volt a kis zsivány.Ráadásul Csilla megnyugtatott, hogy jó tenyészetbõl hoztuk. De én sem nyugodtam meg addig, amíg nem volt a kezemben. Elõzö este olyan voltam, mint egy kisgyerek, aludni sem tudtam, a párom ki is nevetett...De ezek szerint nem kell bemnutatni a helyzetet. :)
Remélem, hamar megtalálod a kis drágád, már nagyon várom az elsõ képeket.

Eszter
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » vas. ápr. 30, 2006 1:50 pm

Szia Andi!

Remélem hamarosan neked is lesz egy lélegzetelállító kis dögöd :))
Köszönjük a dícséretet, hát mit ne mondjak Bora megváltoztatta az életünket, olyan mintha gyerekünk lenne :)
Egy kis rosszcsont, minden lében kanál kiskutya, aki imád plüssöket rágcsálni :)

Nem tudom hogy Dr. J. Kinga melyik kennelt ajánlotta, de én is tudok egyet, ahol vannak kiskutyik! Ha érdekel, megadom az elérhetõségüket/weblapjukat.

Kitartás :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: desther » szer. máj. 03, 2006 9:44 am

Szia!
Szurkolok, hogy összejöjjön a kutyus... Ha tudsz, kérj róla képet, olyan kíváncsi vagyok.
Kisfiú lesz vagy kislány?
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: desther » szomb. máj. 06, 2006 8:49 pm

Szia!

Tök jóóóó! Még egy bully!Már nagyon várom, bzitos tüneményes a picurka.
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Banyus » pén. máj. 19, 2006 1:38 pm

Sziasztok!

Szerdán voltunk 4 hetesek...

Sajnos... félelmem beigazolódott, DE szerencsére NEM TELJESEN!!
A 4 testvér közül sajnos 2-n \"elmentek\"... Valószínû, valami vírus okozhatta...

DE ami a lééényeg: Õ és bézs fiú testvérkéje jól vannak!
Kaptak antibiotikumot meg mindent.
2 naponta hívom a Tenyésztõ papát, (szívem szerint naponta 2x-3x is hívnám) és Õ mindig megnyugtat, \"Minden rendben!\".
Szerencsére nagyon megértõen \"viseli\" 2 napos \"zaklatásaimat\"...

Jövõ hét végén megyün le hozzájuk... Máár nagyon-nagyon várom a tali-t!!

Remélem, mostmár nem lesz semmi gond velük!!
Már a törzskönyv kérelem is be lett adva...

Remélem, hogy... kb. 2-3 hét múlva már nyugodtan feltehetek Róla néhány képet!!!

Addig is SZORÍÍTSATOK NEKÜNK!!!

Kellemes Hétvégét Mindenkinek!

Üdv.: Andi ;)
Avatar
Banyus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: desther » pén. máj. 19, 2006 5:39 pm

Szia!

Szorítok, hogy ne legyen semmi baj (bár úgysem lesz).
Nagyon várom a képeket, és azt is hogy leírd az elsõ tapasztalataid, kalandjaid az új kutyussal.
Ahogy van kép, tessék azonnal topicot nyitni és feltenni, mert már lukas az oldalam...
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A féreghajtás és az első oltások

HozzászólásSzerző: Pinyo80 » pén. júl. 21, 2006 8:59 am

Sziasztok!Most irok elöször,volna 1 2 kérdésem,Ti biztos tudjátok a választ.Nekem is van egy pici 5 hetes kutyusom,állatmenhelyrõl hoztuk,anyukája már nem él,spániel-törpe pincser keverék,nagyon szeretjük.Féreghajtót kapott már,jött is ki belöle,láttuk.Mikor elhoztuk,hig volt a széklete,pár napig elmúlt,de most megint,és ma reggel hányt is szegényke,és bújik,alig jön elõ.Oltásokat jövõ 7en kezdjük,Mitõl lehet beteg?Kutyakonzervet és kutyapárizsit kap.Segitsetek!
Avatar
Pinyo80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron