Westi és a gúnynevek

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Westi és a gúnynevek

HozzászólásSzerző: babas » csüt. máj. 11, 2006 3:54 pm

Westy gazdik!

Valaki mondja már el nekem, miért van az, ha meglátják a kis kutyámat, olyan jelzőkkel illetik (talpnyaló, szobacirkáló, stb...), ami nekem eszembe se jutna bármilyen kutyát látva. Nem tudom, nekem volt Rotim, Chaum, most pedig a kis hógolyó, de nagyon szeretem, nem tudom miért kell néha így hozzá állni ehhez a kutyafajtához!!!!!

Kép
Avatar
babas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Westysek segítsetek!

HozzászólásSzerző: Nóra » csüt. máj. 11, 2006 4:11 pm

Szia Barbi
Szerintem nem kell feltétlenül bántásnak venni, ha ezt mondják rá. Mi a sajátunkra is mondjuk, hogy szobacirkáló, vagy szarzsák :D de nem azért mert utáljuk, hanem egyszerûen tényleg azok :) Persze jó értelemben :)
Nem kell ezt komolyan venni, de ha mégis nagyon bánt, akkor ha Te szereted, más úgyse számít, úgyhogy engedd el a füled mellett :)
Avatar
Nóra
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Westysek segítsetek!

HozzászólásSzerző: babas » csüt. máj. 11, 2006 4:19 pm

Szia Nóra!

Igazad van, nem bánt, hanem egyszerûen csak unom. Komolyan alig van olyan nap, hogy ne hallanék valami ilyesmit, természetesen én is mondok neki majd mindenfélét, de az is más, mivel a gazdija vagyok.

Üdv Barbi
Avatar
babas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Westysek segítsetek!

HozzászólásSzerző: barikitti » csüt. máj. 11, 2006 5:08 pm

Szija Barbi!

hááát elõfordul h ilyet mondanak, bevallom én is szoktam a kisebb tipusu kutyákra \"jelzõket\" mondani.. ezeken nemhiszem h feltétlenül megkel sértõdni vagy ha zavar akkor mond meg az illetõnek h mia véleményed... az én kutyámat pl mindig foxi keveréknek nézik és totál meglhetnék sértõdve de nem egy elerjedt fajta az airedale és törzskönyvezett meg minden..

meg plüssmacinak meg plüssállatnak mondják, de nem érdekel mert legalábbmegnézik a kutyusom :).

a westyket így nevezik mert az \"öleb \" kategóriába sorolja sok ember mikor vadászkutya fajta... ninncsenke tisztába fajta eredtével csak azt llátják h minden 20dik embernke eza fajta van.. ez nem rossz.. a jelzõket meg nem kell felvenni mert még nagyon sokáig fogod ezeket hallgatni amígy él ember sztem..

Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Westysek segítsetek!

HozzászólásSzerző: babas » pén. máj. 12, 2006 3:07 pm

Szia Kriszti!

Hát igen, nem kell felvenni, de tudod, azért zavar, (mert mint minden olyan gazdi aki szereti a kutyáját) bántónak találja.

Üdv: Barbi

U.I.: már csak azért sem veszem fel, mert ami a lényeg, hogy én úgy szeretem, ahogy van, ahogy kinéz.
Avatar
babas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Westysek segítsetek!

HozzászólásSzerző: barikitti » szomb. máj. 13, 2006 2:01 pm

Hello!
ha télleg nem veszed fel akkor minek nyitottad ezta topicot?
persze h zavar, de most öszintén kinaka kutyájára nem mondanak dolgokat... ugyan máááá
írod ha az a lényeg h te szeresd.. akkor tojd le h mások mit mondanak.. most de télleg nem mind1 kinek mi a véleménye..?
nem tratom bántónka ha a kutyámat összekeverik egy snacival (??!??) vagy foxival (??!!) levna tojva ...nem ismerik ezta fajtát azt jóvan.. nem mások érdeklenek hanem aza kis vacak aki most is a lábam mellett alszik.. ez tod ez itt a lényeg nem MÁSOK

ezaz amit megkellene h érts, mert ha minden sz** felveszel akkor te sem és kutyid sem fogja jól érezni magát..

a westy amugyis a mai világban öleb nem pedig vadászkutya.. az emberek véleményét ugysem tod megváltoztatni a fajtáról ami elmúlt pár évben kialakult a westykről..

Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

félre értések

HozzászólásSzerző: barikitti » szomb. máj. 13, 2006 2:10 pm

amugy meg embere válogatja h épp milyen véleménnyel vna a westyk és egyéb kutyafajtákról.. én terrier fannka vallom magam én az összes terriert imádom de ez nem jelenti azt h a turcsi nyomott orrú kutyákat sem szeretném...
csak max nem tetszenek :), persze vannak kivételek

de akkor sem vagyok odáig a kisebb kutyékért szinte mikor megfogok egy yorkit attól félek h leejtem és összetörik a kutya :D a westykinél enm aggódom ezért
éna nagyobb és közepes fajta kutyákat szeretem snaci, airedale ír welsh terrier.. oroszfekete terrier, szánhúzó kutyák stb...
a westykre talpnyalót mondanak a harcikutyákra mega zt h leszei kezed mikor tök jámborak..vannak elõítéletek is

Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:félre értések

HozzászólásSzerző: babas » hétf. máj. 15, 2006 3:16 pm

Szeva!

Érthetõ amit írsz, az is, hogy rosszul tettem fel a kérdést, meg az is lehet, hogy rossz irányból indultunk el.

Barbi
Avatar
babas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron