Porszívózás

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Porszívózás

HozzászólásSzerző: müzli123 » kedd jan. 19, 2010 12:47 pm

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni tõletek! Múlthéten kaptam egy 8 hetes tacskó keverék kiskutyát nagyon aranyos jó kiskutya. De mikor elkezdek porszívózni fél, elkezdi támadni és nagyon ugat. Hogy tudnám hozzászoktatni a porszívó hangjához? a mosógép, a hajszárító nem érdekli, csak a porszívó.elõre is köszönöm.
Avatar
müzli123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:Porszívózás

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd jan. 19, 2010 2:20 pm

Sehogy, vagy magától megszokja vagy nem. De attól még semmi baja nem lesz, az én 10 éves kutyám a mai napig átmegy a másik helységbe a porszívó elõl.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Porszívózás

HozzászólásSzerző: müzli123 » szer. jan. 20, 2010 12:27 pm

Szia! Köszi, a tanácsot akkor meg próbálom, hogy nem zárom ki a szobából. Remélem egy idõ után megszokja.
Avatar
müzli123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:Porszívózás

HozzászólásSzerző: peva » szer. jan. 20, 2010 12:52 pm

Szia!

A porszívótól/ismeretlentõl amit nem tudnak kontrollálni való félelem természetes, ösztönös dolog a kutyáknál. Akármit csinál amikor bekapcsolod te maradj nyugodt és határozott. Próbálhatod úgy szoktatni hogy elõször csak kikapcsolva odahívod, hogy szaglássza meg, és adsz neki egy jutifalatot. Aztán leülteted és a kezedben tartva a jutifalatot bekapcsolod a porszívót. Amikor bekapcsoldik rögtön jutifalat így a zajt egy pozitív élményhez fogj társítani. Fontos hogy ez idõ alatt rád figyeljen, és te nyugodt maradj. Ezt addig ismételni, néhány perc elteltével újra és újra amíg nyugodt nem marad ülve. Ez persze nem 1 nap alatt fog megtörténni.


Üdv

Éva&Csoki
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Porszívózás

HozzászólásSzerző: müzli123 » csüt. jan. 21, 2010 12:47 pm

Kipróbáltam a jutalomfalatot, és úgy láttam elsõre elég jól ment neki. Néha elgondolkodom milyen okosak is a kutyák, és hogy milyen gyorsan tanulnak. Nagyon értelmesek. Köszi szépen a tanácsot.
Avatar
müzli123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm

Válasz/Re:Porszívózás

HozzászólásSzerző: müzli123 » vas. jan. 24, 2010 10:50 am

Sziasztok! Szeretnék tõletek kérdezni még egyet! Voltunk vendégségben és meséltük, hogy a mi kiskutyánk kergeti körbe-körbe a farkincáját! És mindenki egyetértett, hogy szoktassuk le errõl a kutyánkat, mert ez nem jó! És hogy biztos valami baja van, nála agyilag! Szerintetek is tényleg valami gond lehet vele, hogy ilyet csinál? Elõre is köszi!
Avatar
müzli123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:51 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron