oltás mellékhatása

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

oltás mellékhatása

HozzászólásSzerző: Kristed » kedd szept. 01, 2009 12:12 pm

Sziasztok!
Van egy 3 hónapos yorkiem. Tegnap voltunk olvosnál és kapott kombinált oltást. Mondták, hogy lehet mellékhatása. Eddig még egyik oltás után se volt, de most egész délután rosszul volt. Remegett, bágyadt volt és került bennünket. Ma már jobban van szaladgál és játszik,de még mindig nme az igazi. Nagyon szerettett kézbe lenni, most viszont ha megpróbáljuk felvenni akkor nyüszít és igyekszik kiszabadulni. Olyan mintha fájna neki olyankor vmi. Ez is az oltás mellékhatása? Nem tudom elképzelni, hogy mi fájhat neki...visszavigyem az orvoshoz? vagy ez elmúlik majd magától?
Elõre is köszi a segítséget!!!
Avatar
Kristed
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:49 pm

Válasz/Re:oltás mellékhatása

HozzászólásSzerző: Szabo Reka » kedd szept. 01, 2009 1:01 pm

Kedves Krisztina!

Az en yorkie-m 9honapos es utoljara amikor tobb oltast kapott, akkor kb.2-3 napig nem volt jol.De utana helyrejott.Hugo se turte, hogy babusgassam, azzal is akartam neki kedveskedni, hogy az agyamba felraktam, hogy aludjunk egyutt(meg annyi ereje se volt, hogy felszokjon az agyba), de nem akart ott maradni egyaltalan.Nalunk elso nap jelentkezett a remeges, es nagyon szomoru volt, masodik-harmadik nap mar csak szomoru volt es nem nagyon kereste a kozelsegemet.Nem vagyok nagy szakerto, Hugo meg csak az elso kutyusom, de remelem azert jol jon, hogy megosztottam a tapasztalatomat.
Avatar
Szabo Reka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:49 pm

Válasz/Re:oltás mellékhatása

HozzászólásSzerző: Szabo Reka » kedd szept. 01, 2009 1:07 pm

U.I.Legyszi rakj fel kepeket a yorki-rol!:) Az en kutyusomrol, Hugorol lathatsz kepeket a Buszke gazdik---Hugo topic alatt.
Avatar
Szabo Reka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:49 pm

Válasz/Re:oltás mellékhatása

HozzászólásSzerző: Kristed » kedd szept. 01, 2009 4:16 pm

Köszi a választ, kicsit megnyugodtam...remélem nem lesz gond:)
Képet ígérem töltök fel hamarosan!!!
Avatar
Kristed
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:49 pm

Válasz/Re:oltás mellékhatása

HozzászólásSzerző: Éca » kedd szept. 01, 2009 6:41 pm

sziasztok!

szerintem a dolog teljesen normális. az a lényeg hogy a remegés elmúlt.

gondoljatok bele, hogy ha Ti szurit kaptok, nektek is fájhat a helye! szerintem errõl lehet szó, hogy érzékeny az oltás körüli terület.

nálunk is volt már így, utána én is közútálat tárgyát képeztem ,hogy képes voltam ilyet tenni velük, de elfelejtették és mindent ment tovább

szerintem nálatok is ez lehet a dologban!
Avatar
Éca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Re: oltás mellékhatása

HozzászólásSzerző: Hajnicc » szomb. feb. 19, 2011 9:35 am

Sziasztok

Ugy orulok,hogy ratalaltam erre az oldalra.Nekem egy bichon maltessem van es pontosan ugyanezt az oltast kapta meg a tegnap o is.Nagyon megvoltam remulve,mert meg sohasem volt ilyen bagyadt es szomoru,a reszketesrol nem is beszelve,meg persze a nyuszites ha megprobaltam felvenni.De most,hogy olvasom,hogy masnal is,sajnos,ugyanezek a tunetek jelentkeztek egy piciket megnyugodtam de azert meg ohatatlanul is figyelem minden apro mozdulatat es oszinten remelem,hogy minel hamarabb rendbe jonnek a kutyusaink!!!
Tudom,hogy nem miattam irtatok az uziket de nagyon sokat segitettetek,ugyh. koszi szepen :*
Avatar
Hajnicc
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. feb. 19, 2011 9:19 am


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron