Nevelési alapok

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Nevelési alapok

HozzászólásSzerző: Folti8 » csüt. aug. 18, 2011 12:01 pm

Sziasztok! ;)
Az lenne a kérdésem, hogy az, hogyha mikor kint vagyunk a kertben vagy bármi és alapvetően nem jönne oda hozzám a kutya(tehát nem bújik oda, h simogassam) akkor ha én megyek oda hozzá ilyen esetben az kialakíthat benne kisebbrendűségi érzetet felém (tehát nem fog tisztelni, vagy, nem fog hallgatni rám?Kérem segítsetek, köszönöm.:)
Avatar
Folti8
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. aug. 18, 2011 11:57 am

Re: Nevelési alapok

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. aug. 19, 2011 10:11 am

Folti8 írta:Sziasztok! ;)
Az lenne a kérdésem, hogy az, hogyha mikor kint vagyunk a kertben vagy bármi és alapvetően nem jönne oda hozzám a kutya(tehát nem bújik oda, h simogassam) akkor ha én megyek oda hozzá ilyen esetben az kialakíthat benne kisebbrendűségi érzetet felém (tehát nem fog tisztelni, vagy, nem fog hallgatni rám?Kérem segítsetek, köszönöm.:)


Attól függ, milyen a szituáció. Ha előtte játszotok és ő a végén elvonul külön pihenni, akkor hagyni kell, hagy pihenje ki magát, így jelzi, hogy neki elég volt.
Ha viszont simán kint van, te kimész a kertbe és odamész hozzá, akkor rendben van a dolog. (de ilyen szituban magadhoz is hívhatod és akkor nincs kérdés)

Egy jól szocializált és normálisan nevelt kutya esetében amúgy nem ez fogja meghatározni a jól működő falkát, annyit elmondhatok :)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Nevelési alapok

HozzászólásSzerző: öcsi945 » kedd okt. 18, 2011 3:12 pm

sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne nyugotabbá tenni a kutyusom mert sajnos nagyon hiperaktív . a kenelből majd ki mászik de ha kiengedjük akár mennyi időre akár egy hétre is akkor se nyugszik. amúgy a fajtája magyar vizsla.
Avatar
öcsi945
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd okt. 18, 2011 2:48 pm

Re: Nevelési alapok

HozzászólásSzerző: arbi86 » kedd okt. 18, 2011 7:12 pm

öcsi945 írta:sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne nyugotabbá tenni a kutyusom mert sajnos nagyon hiperaktív . a kenelből majd ki mászik de ha kiengedjük akár mennyi időre akár egy hétre is akkor se nyugszik. amúgy a fajtája magyar vizsla.


Szia!Hát én azt tudom javasolni, hogy a lehető legtöbbször vigyétek sétálni, futtatóra, hogy ott játszhasson a többi kutyával. Nekünk egy beaglek van, neki is elég nagy a mozgásigénye, ráadásul lakásban tartjuk, így őt muszáj lemozgatni, hogy ne romboljon. Reggel kb 40 perc-1 óra a séta, délután 2 óra minimum. Nem mondom, hogy ti is vigyétek ennyit, de minél többet foglalkozol vele annál jobb lesz. legalább is nekem ez a tapasztalatom.
Avatar
arbi86
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: pén. nov. 12, 2010 8:28 am
Tartózkodási hely: Szombathely


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég