Mopsz

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Mustyi » csüt. feb. 09, 2006 9:26 pm

Sziasztok!
A mi kutyusunknak öt testvére volt, akik nem igazán hagyták pihenni, amikor elhoztuk látni kellet volna, mennyire nyugodt volt. Egyetlen perc nem sok annyit sem sírt utánnuk. Átaludta a melegben a napokat és onnantól kezdve csak mi voltunk a családja, én lettem az anyukája, boldog volt és én igyekeztem ezt megõrizni. Más kiskutya örülne, ha a bõrébe bújhatna egyetlen napra is.
Persze az is jó megoldás ha az ember fokozatosan látogatja a kutyust mielõtt elhozza, ezt mi is így tettük, elõtte kétszer is meglátogattuk õket.

A tenyésztõ tudta, h jó helyre kerül a pici azért is egyezett bele, hogy korábban elhozzuk. (életem egyik legboldogabb napja volt mikor hozzánk került:) )

A 6 hetet azért írtam, h hangsúlyozzam, hogy picike kutyust keresek, nem azt akartam ezzel közölni, hogy én miattam szakítsák el az anyjától. De én teljesen úgy voltam vele, hogy ilyen korban már odaadható, csak Bubuka példájából kiindulva. Én pont azt szeretném, hogy ne én legyek a világ, amit felfedez, hanem én legyek az akivel felfedezi ill. aki segít neki ebben.


Én teljesen azt gondoltam, hogy az elsõ oltás után már nem szopnak, az anyatejben lévõ ellenanyag miatt, és ugye ennek az oltásnak 6 hetes korban kell bekövetkeznie.
Ebbõl következtettem arra, hogy ebben a korban már az új gazdihoz is kerülhet a pici, meg Bubcsinál sem tapasztaltam azt, h hiányozna neki az anyja, hogy szorongana, vagy rosszalkodna e miatt. Én ezt vettem természetesnek a tapasztaltak alapján.

Bubuka ma kapott új fekvõhelyet a méretének megfelelõt majd küldök képet.

Köszönöm az észrevételeket, máskor is szóljatok hozzá, mert így tanul az ember. Én nem vagyok tenyésztõ, csak jót akarok:)
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Mustyi » csüt. feb. 09, 2006 9:27 pm

Kép
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. feb. 10, 2006 8:08 am

Hihi :))))
Nagggyon édes Bubuka :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Mustyi » pén. feb. 10, 2006 8:15 am

Szia Csilla!!!

Köszi szépen, és azt is hogy írtál, és örülök, hogy tetszik Bubu.
Nagyon kis játékos, de magának szokott általában játszani és elég nyugodt. A páromtól kapott egy új fekhelyet és azonnal bírtokba vette. Tündér kis manó. talált Borának egy képet az interneten, majd a fórumotokba elküldi:)
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. feb. 10, 2006 8:27 am

Tényleg nagyon tündéri.
Sajnálom, hogy a játszótársa már nem lehet vele, de lehet úgy könnyebb lesz, hogy majd amikor Bubuka nagyobb lesz, akkor lesz mellé egy kislány.

Mi is úgy tervezzük, hogy nyár környékén jön a következõ csemete :))
Imádom a kis nyomott orrúakat :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. feb. 10, 2006 8:47 am

Amúgy sztem a 6 hetes kor nem annyira korai, csak legyen meg egy oltása, mert más fórumban olvastam egy olyan kutyusról, akit a \"tenyésztõ\" úgy adott oda, hogy oltása nuku aztán szegény parvós lett és elpusztult.

Ilyenkor sztem mélyebb kapcsolat alakul ki a kutya és a gazdi között.
Boráéknál õ volt a legdundibb és a legnyugisabb.A többiek mindig õt szekálták, nálunk meg nagyokat horpasztott :))
Bár mi itthon voltunk vele majdnem 3 hétig, sztem az is sokat számít :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Mustyi » pén. feb. 10, 2006 12:52 pm

Szia Csilla!

Nálunk is ez volt. Nyugisabb lett az élete és még sok pozitív dolgot kapcsolt hozzánk. Szerintem egy kicsit el is van kapatva, mert megugat ha valami nem úgy van ahogy õ akarja. Megvolt az elsõ oltása a féreghajtással együtt 6 hetes korában, és még sokáig az oltások mellett sem vittem le az udvarra, a szobatisztaság tanulását a lépcsõházban kezdtük el.
Nagyon sokat vagyok itthon, szinte egész nap. Azért is vágytam rá nagyon mert így legalább nem vagyok egyedül addig sem , amíg a párom dolgozik.
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. feb. 10, 2006 1:09 pm

Igen, azért egy kutyussal el lehet tölteni az idõt :)
Mi Borával nagyon jól megvagyunk amíg a párom haza nem jön és asszem a falkavezér is én lettem, mert én picit szigorúbb vagyok :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kutyuskák

HozzászólásSzerző: Fruzsi » pén. feb. 10, 2006 7:36 pm

Sziasztok!

Azt hiszem kicsit félreértettük egymást. Most így védekeztek az ellen amit mondunk, de nem benneteket támadtunk ezzel, hanem a tenyésztõ viselkedett helytelenül. Ez egy szakma, mint kõmûvesnek vagy fodrasznak lenni, le birod vaagni barki hajat csak az nem biztos h oan lesz ha elsõre csinálod. A tenyésztõnek tudni kéne mi a helyes, sajnos ugynezki megsem igy van..
Másik tapasztalat: a kiskutyák a legédesebbek 6hetes korukban, ezért is érzi ugy nagyon a gazdi h haza szeretne vinni, a tenyesto pedig ugy h odaadhatja.
6hetes korukban történik meg a teljes leválasztás a tejrõl, és valóban ekkor kapja meg az oltást is. Azonban a mopiknak szukseguk van az onallo taplalkozas gyakorlasara is. Ez nem azt jelenti h ha hazavviszed akkor nem fog enni,hiszen 4 hetes koratol eszik. Csak nem tanult meg meg mindent, mnnyit egyen, stb,stb..
És ilyenkor játszák le a tesókkal h ki az úr a háznál, ami a késõbbiekben a többi kutyához való szokatasnal nagyon fontos.
Nincs összehasonlitasi alapotok ey olyan 8 hetes kutttyal aki boldog es kiegyensulyozottan kerult hozzatok, teli minden vaggyal h megismerjen titeket..
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Előző

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég