Molly, a goldi

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » csüt. jún. 21, 2007 11:46 am

És a végeredmény otthon:-) Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » csüt. jún. 21, 2007 11:49 am

Még azt sem tudom igazából,hogy hova vigyem úsztatni,mert több hely is van itt a környéken.Nekem a kutyások a Bány-tavat szokták ajánlani,csak az eléggé mély,és kicsit féltem a Molly-t,bár legalább jó sok kacsa van ott.;-) A Kelemen Béla lekótelep mögött is van ilyen horgásztóféleség,odavittük kb. egy fél éve,de nem mert belemenni,ezért betettük a vízbe és kiúszott.:-) Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Lillafüred: Hámori-tó!! : )

HozzászólásSzerző: nawaihnohu » csüt. jún. 21, 2007 12:14 pm

Borsod megyei kutyásoknak ajánlom elõszeretettel Mulán eddigi kedvenc és egyetlen tavacskáját, ami árad a atermészetességtõl, igaz 14 méter mély a közepén, de a parton ekllemesen el lehet uszkálni és még ember számára is megszokható hõmérséklete van! ;) Jelenleg.. Egyik oldalt néha csónakáznak, a végén akadnak morcos horgászok, de van hely bõven osztozni a kikapcsolódásban! ;) Kép
Avatar
nawaihnohu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

: )

HozzászólásSzerző: nawaihnohu » csüt. jún. 21, 2007 12:16 pm

3 hónapos és számára is kényelmes paraméterei vannak a tónak! ;) Kép
Avatar
nawaihnohu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: Maja » szomb. jún. 30, 2007 6:29 pm

Sziasztok!
Nagyon szép helyet találtatok!:) Mi is majd keresünk fehérváron.
Most szertnék tanácsokat kérni,hogy az \"agreszivitást\" kineveljem a Mollyból.Ezt úgy értem,hogy a szuka kutyákkal sose jön ki jól,sőt szó szerint belemar,ugatja,odakap,stb. és alig bírom leszedni a másik kutyáról.Pár nappal ezelőtt az egyik barátnőm 1 éves szuka labradorjára is rátámadt.Tudom,hogy a szukák nem szoktak jól kijönni,de szerintem ez nevelés kérdése.Már olyan is volt,hogy egy labrador szukával szintén összekapott,de leszidtam és mindig rászóltam,és így egy darabig békésen játszotak.A fiú kutyákkal pedig nem szoktak problémák lenni.Véleményem szerint a Molly eléggé domináns,nagyon bátor és kajla,talán ez is közrejászhat.Tanácsaitokat előre is köszönöm!
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: Maja » vas. júl. 01, 2007 6:46 pm

Kérlek mihamarabb válaszoljatok!
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: Maja » vas. júl. 01, 2007 6:47 pm

Elõre is köszönöm!
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: livelygolden » hétf. júl. 02, 2007 1:13 pm

Emese:
Goldennél nem egyedülálló ez a szukáknál. Sõt, azt mondom, ha társasággal megy el az ember, ahol van 10-15 kuty, biztos hogy a szukák elõbb összekapnak vmin, mint a kanok.
Elõször is figyelj rá, mikor kezdõdik nála. Vannak jelek, amiket ha figyelsz elõre tudni fogod. PL. megmerevedik a kutya, feltartja a farkát, mereven nézi a másikat, esetleg fel is borzolja a hátán a szõrt. Ilyenkor még el tudod hívni, és elfelejti hogy mit akart csinálni.
Viszont ha morogna, belemarna a másikba, akkor meg meg kéne fogni a marjánál, megrázni, vagy a földre levágni és fölé állni. Vagy csak lekeverni neki egy jó nagy pofont és utána pórázra tenni. Utána elengedheted és ha megint kezdi, újra. Talán megtanulja, hogy ha nem viselkedik jól, meg lesz fogja.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: Maja » hétf. júl. 02, 2007 3:05 pm

Szia!
Köszi a választ!
Mikor megszagolták egymást,akkor már borzolta a hátán a szõrét,nem kellett volna elengednem,csak így gondoltam,hogy mivel idegen a kutya,elõsször aMolly kicsit tart tõle.Ahogy szétválasztottuk õket kapot egyet,és megkötöttem.Valószínüleg itt is összetudtuk volna szoktatni õket,mint azzal a másik kutyával,csak itt a barátnõmék már messzirõl elkerülték a Mollyt.
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly,a goldi-agresszivitás

HozzászólásSzerző: szikbella » szomb. júl. 14, 2007 11:40 am

Szia Emese!

Már jó rég nem írtam neked, de most fel vagyok háborodva és muzyály!
Borzasztó hogy mennyi buta ember van a világon! A házmester pont az elõbb kérdezte meg a páromat hogy ha a babánk megszületik akkor maradni fog e a kutya? Tudnos kell hogy a napokban fogok szülni. A párom azt hitte higéniás okokból kérdezi ezt, de nem. Õ azaz a házmester attól fél hogy a mi kutyánk megõrül és beleharap a kisbabánkba. Tudnod kell hogy nekem egy 6 éves goldenritrieverem van aki mellesleg családban nõt fel, szocializált kutya.... Szerinted készítsek egy leírást a goldenekrõl amit kiplakátolok a lépcsõházba? Vagy mit kéne csinálnom? Vagy hadjam a francba?
Sajnos az emberek a kutya méretét nézik és nem a fajtáját ezért gondolom hogy talán a tudatlanoknak nem ártana egy kis infó.
Avatar
szikbella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég