Molly, a goldi

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd máj. 15, 2007 6:50 am

Szia Emese!
Én nem ultrahangos sípot használok, hanem simát. Az a bajom az UH-ossal, hogy nem hallom, mit fújok a kutyának. Ugyanis én külön jelet használok a \"hozzám\" az \"ül\" és a \"fekszik\" vezényszavakra. Illetve nekünk 2 oldalas a síp, egyik sima, a másik trillázós, így a kutya is könnyebben megkülönbözteti.
Amúgy a síp használatát könnyû megtanítani. Ha felkapják a fejüket, akkor szólj neki (akár jutalomfalattal) hogy hozzám és akkor pozitív élmény lesz. Jah, és még valami, ne rakd rá mindig a pórázt, amikor behívod, mert akkor azzal fogja egybekötni, hogyha odamegy, nem mehet el megint.

Chipeztetni bármilyen kutyát lehet!
Kétféle chiprõl lehet beszélni. Az egyik, mit a MEOE küld ki a törzskönyvek kiváltásakor, ezt lehet kérni a teoválás helyett, ez ingyenes, ill. csak a behelyezésért kell fizetni (1500ft).
A másik amit a saját állatorvos bármikor berakhat, ez már drágább (nem akarok hazudni, de mintha 7000ft körül lenne, de meg kéne dokitól kérdezni). Ezt ugyanúgy regisztrálni kell a központi nyilváántartásba és akkor az ország bármelyik részén meg tudják nézni, ki a tulaj.

Most ez azért jobb, mert így a nem fajtiszta/tkv. nélküli kutyákat is nyilván lehet(ne) tartani.
Ez azért jó, mert nem mozdul el, nem megy tönkre, nem tud kiesn. Mert azért a nyakört az leszakadhat, vagy leveheti bárki. Egy chipet nem. Azt ha leolvasóval ellenõrzöd, a kutya tulajdonosa egybõl kiderül! (egy chipszából csak egy van az országban!)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd máj. 15, 2007 2:44 pm

Szia Dóri!

Elõsször is köszi az infókat,valószínüleg chipeztetni fogjuk majd,de még érdeklõdünk az állatorvosunknál.

Nekünk sípszóra felemeli a fejét,de nem jön oda,csak követ minket messzirõl.De majd jutalomfalattal megtanítom neki.;)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd máj. 15, 2007 3:13 pm

Igazából erre jó a hosszúpóráz:-)))
Rajta van a kutyán, van mozgástere a 15m-es körben (ez nem számít kicsinek). Ha felfigyel, hívod. Ha nem jön, megrántod a póráz végét. Ezt el kell játszani vele többször. És akkor rá fog jönni, mit akarsz:-)

Nálunk is voltak hasonlók, mármint, hogy nem odajött csak követett. Én 2 vezényszót használok éppen emiatt. Van a \"hozzám\", akkor oda kell jönnie (különben lesz egy kis grabanc-ráncigálás) illeve a \"gyere\", amikor jöjjön felém/utánam, vagy el az adott dologtól.

Jutifalatból én a Trixiseket szeretem. Az állatkórházban lehet kapni. Tejes, csokis, húsos, joghurtos, minden féle van. Ezek kicsik, könnyen le tudja nyelni, így nem fuldoklik tõle pl. kiállításon sem;-)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd máj. 15, 2007 4:27 pm

Szia!
Rendben,akkor majd hosszú pórázzal és síppal fölfegyverkezve megneveljük a lurkót!;)
Nem tudom,hogy nálatok volt-e vihar,de nálunk nagyon nagy volt.Elősször beborult,mennydörgött,jégeső volt,majd sima eső,de irdatlanul zuhogott.Mostmár csak néha mennydörög.A Mollyt behoztuk,szegény a kutyaházába nagyon félt.Most a tárolóhelységben van,de láthatóan(mégha fél is a vihartól) jobban érzi magát.Itt van pár kép a bunkerról;)

Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd máj. 15, 2007 4:31 pm

Hát megint rákezdett,még mindig esik.:(


Itt van az ijadtszemû mangusztakutyusom;) Kép


Azért hívom amúgy Mangusztának,mert mindig úgy áll,mint a manguszták,hogy mind 2 elülsõ mancsát felemeli,másnéven dupla pacsit ad.Ez a Mollynak vmiféle saját produkciója,mert én még más kutyát nem láttam ezt csinálni;)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd máj. 15, 2007 4:32 pm

Nem mozdult el az ajtó mellõl,ott is feküdt le,ha kimentem a szobából,hogy ott megvárjon.Ezért mikor én jöttem volna vissza, az ajtó megütközött vmi szõrös izében:D Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd máj. 15, 2007 4:33 pm

Nagyon lihegett,eléggé félt Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd máj. 15, 2007 4:34 pm

És a kis mászkáló ugribugrikám:) Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd máj. 15, 2007 5:55 pm

Hát igen, nálunk is elég xar idõ volt/van :-S
Én gyorsan bezártam a 2 picúrt a házba, a nagyokat meg az udvarukba (ott van a kutyahát meg fölötte féltetõ). Mert ezek képesek nekem és kinnt állnak a viharban. Volt már rá példa :-S Szerencsére õk nem félnek tõle.
Viszont a puli az más, õ már 2 órával a vihar elõtt bennt van mindig:-) Jobb, mint az elõrejelzés:-D

Akkor Mollydnak is van vmi \"jellegzetessége\"
Ez nekünk is kijutott! Ugyanis az enyémek meg úgy fekszenek, mint a kisbéka, hátra teljesen kinyújtott lábbal. Már az 5 hetes kiskutyák is. Sajnos róluk nincs kép, de Kiráról mutatok egyet;-)
Kép
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Molly, a goldi

HozzászólásSzerző: Maja » kedd máj. 15, 2007 6:38 pm

Szia Dóra!
Nagyon gyönyörû Kíra!Hallottam már arról,hogy feküdt így kutya,de ez is jellegzetes!;)Nekem ilyet a Molly még sosem csinált.:):) Szerencsére mostmár elállt s vihar,úgyhogy Molly ment ki szépen az udvarra.:D Nekünk is már volt olyan,hogy kint állt az esõben a kutya,nem zavartatta magát. Molly amúgy is szereti az esõt.Csak amennydörgéstõl fél,úgy gondolja,hogy vmi pofátlan,nagyhangú kutya visszamerészelt neki ugatni.;):D
A még gazdi nélküli kiskutyák elkelltek,és még nem jöttek értük,vagy még nincsenek gazdijaik?Mindensetre remélem mindednjiknek jó gazdija lett,olyan gyönyörûek a szülõk,no meg a kölykök is.:)
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég