Mit tegyek?Kutyám támadja a többi kutyát.

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Mit tegyek?Kutyám támadja a többi kutyát.

HozzászólásSzerző: bishon » szer. jún. 08, 2011 8:03 pm

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mivel a kutyám támadja a többi kutyát. Meglát egyet és ugat, vonyít és már nekik is menne.
Most 3 éves és fél éve van csak nálam. Elvileg régebben nem vitték kutyák közé illetve megharapta kicsi korában egy másik kutya...én ezeknek a hatásának tudom be hogy ilyen agresszív a kutyákkal. De szeretnék valamit tenni ez ellen...bármi megoldás érdekel.
Előre is köszi a segítséget!
Elza
Avatar
bishon
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szer. jún. 08, 2011 7:52 pm

Re: Mit tegyek?Kutyám támadja a többi kutyát.

HozzászólásSzerző: Desdemona » szer. jún. 08, 2011 11:06 pm

Sziasztok!
Ez a tema engem is erdekelne, ugyanis az en amstaffom (szuka, masfel eves) is rosszul szocializalodott es minden lehetseges alkalommal nekimegy mas kutyaknak, akkor is ha porazon van akkor is ha nem. Tudnatok adni nehany otletet hogyan kellene errol leszoktatnom mivel engem elegge zavar.
Kiskoraban meg minden rendben volt, jatszott mas kutyakkal, de most rendesen szaggatja a keritest ha meglat egy masik kutyat. Volt hogy seta kozben hozzank csapodott egy masik szuka csak megakarta szaglaszni a kutyamat de annak is neki esett. Mit tanacsoltok? Egyebkent otthon egy kan kutyaval van egy kertben, nem tudom ez befolyasol e barmit is de ok is eleg sokat "gyilkoljak" egymast de tudom ez csak jatek.
Valaszokat elore is koszonom! :)
Bobe
Avatar
Desdemona
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szer. jún. 08, 2011 10:58 pm

Re: Mit tegyek?Kutyám támadja a többi kutyát.

HozzászólásSzerző: bishon » csüt. jún. 09, 2011 4:27 pm

Szia!

Remélem tud nekünk valaki segíteni és kapunk használható ötletet. Nézem a csodálatos állatdokit és próbálom azt tenni amit ő ilyen esetben de nem használ. Nagyon szereti a hasát de amikor meglát egy kutyát még a kaja sem érdekli. :(
Segítsetek nekünk!!
Köszi: Elza
Avatar
bishon
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szer. jún. 08, 2011 7:52 pm

Re: Mit tegyek?Kutyám támadja a többi kutyát.

HozzászólásSzerző: kicsi.emmie » csüt. júl. 07, 2011 9:23 pm

Sziasztok! nálunk is ugyanez a probléma. 2éves NJ kanom van, itthon egy nagy muja dög, a legyet sem bántaná, kutyaisolában meg őrző-védőn teszi a dolgát, de a csibészkaros bácsi ha a földre kerül halálra nyalogatja :D viszont van egy pár kutyafajta, akiket nem bír elviselni maga körül...Pl magyar vizsla...ez a legdurvább, egyszer képes volt szétszedni a kerítést, hogy nekimenjen és nemérdekelte az sem, hogy szanaszét vágta a pofáját. Ha megverem érte, nem segít, ha ordítozok vele, nem segít, ha kaját adok neki, nem érdekli, szájkosárral megőrül.
Ha kiültetem pórázon és megvárom, míg elmennek mellettünk a célszemélyek, morog meg vicsorog, akkor nem támad, de úgy meg ha minden nála kisebb kutyánál lekell ülni és megvárni míg újra képes koncentrálni, lehetetlen eljutni bárhova, pedig sétálni imád.
Az is furcsa, hogy a nála nagyobb kutyákkal kijön, és itthon meg a 11 éves spánielem képes véresre verni egy játékért és még soha az életben vissza nem szólt. Egyébként tüzelési időszakban jó fiú, csak ne lásson tüzelő szukát:)
Szerintetek az ivartalanítás a megoldás? Azt mondta a fazon, akitől elhoztuk, hogy azt ajánlja, de arra meg én nem hajlok, mert apuci-anyuci rendőrkutyus, és tőlünk is várnának kiskutyát a teljesítmények alapján.
Avatar
kicsi.emmie
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. júl. 07, 2011 11:55 am


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég