Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: Doka » szer. márc. 22, 2006 5:09 pm

Nem régen 1 hónapja az egyik imerösömtöl kapott a testvérem egy pugot és teljesen kétségbe van esve hogy most mit tegyen vele mert éjszaka állandóan nyüszít és sír,tölem kért tanácsot de én se tudom hogy mit kell ilyen kor tenni hiába van kutyám az 1,5 éves korába kaptam nem5 hónaposan. Azzal is panaszkodik hogy nem akar semmit se enni SEGÍTSETEK LÉCIVES LÉCIVES!!!

Elöre is kössz!! Dóri!
Avatar
Doka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: Lilluska0707 » csüt. márc. 23, 2006 10:42 am

Szia Dorottya!

Szerintem azért nyûüszít a picike,mert hiányolja az anyukáját!Este simogassátok addig ,míg el nem alszik, utána berakjátok a kosárkájába és egy pár órát elvan! Meg rakjatok be neki egy kis plüs állatkát a fekhelye mellé és akkor nem érzi magát olyan egyedül!
Írtad ,hogy nem eszik a pici!Ebben az esetben kísérleteznetek kell szrintem mondenféle finomságokat próbáljatok ki,valami biztos ízleni fog a picinek!

Lilla
Avatar
Lilluska0707
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: Cintike » csüt. márc. 23, 2006 7:16 pm

Én is ezt javaslom.Mi hozzánk is beengettük mikor kicsi vlt mongyuk kicsit el is lett kapatva de mind1 sok simizést és beszéjjetek hozzá ilyen de tök aranyos hangon ilyen csucsujgatás szerûen azt szeretik és enni hát mi konzervet attunk neki tescosat nem tom mi bajuk van vele mindenki azt mongya h szar johnnynak semmi baja tõle mind1 szal vlt ilyen kis kiszerelésben és azt kapott és minden este vmi kis jutalomfalatot v tod van ez a fogmosó csonti tod denta stix na azt kb 1 éves kora óta eszi és minden este követeli magának mert +szokta h kap.:))hát ennyit tuttam segiteni sok sikert puxa küldök egy képet johnnyról h mennyire el van kapatva Kép
Avatar
Cintike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: Mustyi » csüt. márc. 23, 2006 7:29 pm

Szia Dorottya!

Ha jól olvastam, akkor nektek, vagyis a tesódnak van egy féléves mopsza, azt hiszem a Pug a másik neve:)
A pici most féléves ugye? (ha 5 hónaposan kapta egy hónapja)

Õ már nem is olyan pici kutyu, az én Bubukámmal egy idõs:-))))
Amikor kaptátok, akkor honnan került hozzátok az anyukájától, vagy már volt korábban gazdija?

A mopszok nagyon válogatósak, és nagyon szeretik a hasukat:) Próbálkozzatok valami finomsággal!

Az is lehet, hogy depressziós még szegényke, biztos hiányzik még neki a régi, megszokott élete.

Ha nagyon nem eszik, azért mutassátok meg orvosnak:)

Egyébként azért is sírhat, mert a gazdi nem veszi fel az ágyba, vagy este rájön a pisi vagy a kaki és ki akar menni, mert nehezen tudja tartani! /talán/

Reméljük, hogy megoldódik ez a helyzet, mert sem nektek sem a kutyunak nem jó!
Majd írj, hogy változott e valami!!!!!
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: csoki » csüt. márc. 23, 2006 7:47 pm

Én azt javaslom hogy amikor már elsimogattátok benne az álmot akkor 1 kis plüs és egy óra mellet jobban fog aludni.Azért kell óra merta kkor olyan mintha a mamija mellet lenne!Az evésre nekem is ez az ötletem mint Mustyinak!(boginak) Kép
Avatar
csoki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: Mustyi » csüt. márc. 23, 2006 7:56 pm

Szia Mogyi!

Aranyosan hangzik az órás trükk:DDD
És jó ötlet a kabala is, ha nem eszi meg alvás elõtt:)))

Remélem minden rendben lesz!!!

Puszy:
Bogi
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: csoki » csüt. márc. 23, 2006 8:23 pm

Hát jah!ha nem eszi meg:D!!!egyépként az óra járása egy élõlény szívverésére hasonlít!!
Kép
Avatar
csoki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: caridwen » csüt. ápr. 13, 2006 12:58 pm

plüs,óra mellett jó johet vmi meleg,v pl meleg vízzel toltott gumiakármi,mert az óra testvérei szívverését,de a meleg akármi testverek testének melegét juttatja a kutyus eszébe
Avatar
caridwen
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: mercicica07 » pén. ápr. 14, 2006 8:56 am

Szia!Elég jó ötletek elhangzottak, de én nem tom megérteni hogy hogy sírhat az a kiskutya ennyit?Amikor én megkaptam a kiskutyáimat max egy éjszaka volt sírás.Biztos kellően foglalkoztok vele?Ilyenkor nagyon sokat kell símogatni + játszani vele h ne unatkozzon és ne mindig a mami jusson az eszébe.A kajával kapcsolatban csak annyi hogy lehet hogy másfjta hamit kapott a kutyus és ezért nem eszik.Amúgy mivel etetitek?Próbáljatok ki néhány kutyakaját hátha valamelyiket megenné.Az nem lehet hogy most nől ki a maradandó foga és azért nem eszik? ha ez a probléma akkor nne adjatok neki keményet. De sztem jó lenne neki valami olyan amit rágcsálhat.Sok sikert
Avatar
mercicica07
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mit tegyek egy kölyök kutyussal?? S.O.S

HozzászólásSzerző: Jully_357 » szer. ápr. 19, 2006 10:39 am

egyet ertek eszterrel!!!a kutyus melle vmi meleg ,plus jatekot,akarcsak egy rongyot lehetne tenni ami a testvereire elmekeztessen neki es ne erezze magat oly egyedul.
MIvel azt is mondtad hogy semmit sem eszik en azt tanacsolom eloszor probaljatok meg konyebb etelekkel,mint pelda egy tal tejjel v ilyesmikkel.Ha azt sem eszi akkor kiserletezz

Jully
Avatar
Jully_357
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég