Mit csináljak?

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: melikevi » csüt. nov. 04, 2010 6:47 am

Van 7 közepes méretű kutyánk, ebből egy német-juhász az enyém (mindet kedvelem) .Október 1 megfialt ez volt az első fialása. Nagyon kis ügyes volt :) A 10-éves keverék kutyánk már 3-éve nem fialt erre Október 14 kiskutyákat hozott világra (kövér ezért nem is vettük észre hogy vemhes) Sajnos mind elpusztult az állatorvos szerint azért mert idős a kutya. De nem is ez a gond! Az én kutyám szépen nevelgette a kicsiket még a másik kitúrta a helyéről. Ha beakar menni akkor megharapja.Gondolom azt hiszi hogy az ő kicsinyei.De ez így nem állapot mert a múltkor úgy megharapta az én kutyusomat hogy majd 1-liter vér elfolyt belőle.Néha már én is megijedek tőle.Olyan odaadóan meggy a kicsikhez mikor a másik elmegy. Szegénykék meg azt sem tudják ki az anyukájuk.Mit csináljak? Az öreg-kutyát megkötni nem tudnám hisz a Tisza-parton élünk és hatalmas mozgásterük van.Nem hiszem hogy kibírná.
Avatar
melikevi
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. okt. 22, 2010 4:40 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Híres » csüt. nov. 04, 2010 3:38 pm

Ezt most komoly? :shock:

Először is: ivartalanításról még nem hallottál? Tulajdonképpen miért kell azoknak a kutyáknak kölykezni? A hatalmas mozgástér azt jelenti, hogy szabadon mászkálhatnak és párosodhatnak kedvükre?

Nem tudod, hogyan lesz a kiskutya? Kell hozzá egy kan is, meg hogy éppen tüzeljen a szuka, amikor a kan befedezi. Mindebből semmit nem vettél észre? Az a kutya, amelyiknek elpusztultak a kölykei, szoptatni szeretne, mert van teje gondolom és az ösztönei is azt diktálják, hogy szoptasson. Ha nem szoptathat, akkor el kell apasztani a tejét, mert súlyos emlőgyulladást kaphat. Az állatorvossal meg kell beszélni, hogy mit lehet tenni. Végső megoldásként, ha meg lehet oldani, akkor a kölyök nélküli szukát el kell különíteni és be lehet tenni hozzá egy-két kölyköt a másikéból, hogy ő nevelje fel. Semmi esetre sem szabad a két szukát így együtt tartani. Sokan keresnek az elpusztult anyakutyájuk helyett dajkaanyát a kölyköknek. Esetleg körülnézhetsz a hirdetések között, hátha akad nevelgetni való kölyök valahol a kutyád számára. Utána pedig nagyon gyorsan ivartalanítani kellene a kutyáidat. És nem csak az ilyen problémák miatt, hanem azért is, hogy ne termeljetek több kiskutyát, akiknek jó része gazdátlan kóbor kutya lesz később és/vagy tovább szaporodik ugyanilyen módon. Rengeteg kutya van a menhelyeken, gyepmesteri telepeken, amelyek hasonló felelőtlen gazdáknál születtek. Nem bántani akarlak, csak kérlek, gondolkodj el ezen!
Avatar
Híres
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: melikevi » pén. nov. 05, 2010 10:26 am

Az ivartalanítás már megtörtént mikor a vénlány megfialt.Minden kankutyánk ivartalanítva van csak a labradorunk nem volt. Hát igen most alkalmunk lesz beszélni az állatorvossal mert elfertőzött a kutyusom (Honey) lába amit megharapott az az őrült. Minden kiskutyának mindig rendes gazdikat keresünk SŐŐŐŐT Még olyan nem volt és nem is lesz hogy az én kutyusaim közül valamelyik az utcára került volna. Igazán oda figyelek rájuk!!!!!!!!
Avatar
melikevi
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. okt. 22, 2010 4:40 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Híres » szomb. nov. 06, 2010 5:33 pm

"Minden kiskutyának mindig rendes gazdikat keresünk SŐŐŐŐT Még olyan nem volt és nem is lesz hogy az én kutyusaim közül valamelyik az utcára került volna. Igazán oda figyelek rájuk!!!!!!!!"

Ez az egyik legtipikusabb válasz. Nem is fárasztom magam a további magyarázatokkal. :(
Avatar
Híres
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: melikevi » vas. nov. 07, 2010 7:18 am

Segítséget kértem nem pedig beoltást!!!!!
Nem hiszem hogy rossz gazdi vagyok.Sőt ha nem szeretném az állatokat akkor nem kérdeztem volna, nem lennék ezen az oldalon.Nem foglalkoztatna hogy mikor mi jó nekik. Nálunk legalább kapnak rendesen enni,inni van szállás a fejük fölött, mozgásterük (nincsenek láncra verve) minden oltást megkapnak.És ha rossz gazda lennék akkor biztos nem hívnám a dokit sem mikor baj van. 3-kutyát kölyökkorban szedtem össze az utcáról- biztos én vagyok a szemét!!!!!!!!!!!
Nem sztárolni akartam magam csak tudom hogy minden tőlem tehetőt megpróbálok megtenni hogy nekik jó legyen aztán jössz te ezzel a beoltós dumával. Nem tudod TE hogy mennyire fontos nekem a kutya valószínűleg azért van ennyi!!!!!!!!!!!!!! Még rendesen elvannak látva addig senki ne törjön pálcát a hátam mögött.Ráadásul így NE hogy nem is láttad tudod hogy mit biztosítok-tunk nekik!!!!!!!!!!!!!!!

Köszönöm a segítséget!!! Elnézést ha durva lettem volna!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
melikevi
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. okt. 22, 2010 4:40 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Snaci » hétf. nov. 08, 2010 4:24 pm

Hátrább az agarakkal kedves Melikevi!

Te nem voltál durva, csak nagyon buta. Durva én lehetnék, meg még páran akik olvasnak minket.
Hogy képzeled az állatszeretetet? Nem tudod hogy mikor tüzelnek a kutyáid, olyan kövér, hogy nem látszik hogy vemhes? Egyáltalán, a vemhesség 63 napig tart, ezalatt olyan sokat foglalkoztál velük hogy nem sikerült észrevenni a vemhességét?
Magadtól nem jut eszedbe hogy szerencsétlen a kölykeit keresi, megpróbálsz kettőt a másiktól átadni neki?
Az nem tartozik a szeretethez hogy egy 10 éves szukát már nem teszek ki fialásnak?
Lehet hogy azt hiszed hogy szereted a kutyákat, de ez nem az, ez mélységes sötétség!!!

Ha már ilyen rendkívül jó gazdi vagy, akkor a meglévő kölyköket oszd el a két szuka között és tartsd teljesen külön őket, mert nem csak a láb fog sérülni, a legrosszabb esetben megölni is képesek egymást.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: melikevi » hétf. nov. 08, 2010 5:50 pm

Megkapta a kicsiket miután javasoltad. A különzárás is megtörtént .A kicsik 5 hetesek őket azért néha össze rakhatom?Nem merem mert azt mondta az állatorvos hogy ha megérzi az egyik a másik kutya szagát meg is ölheti.De olyan jó lenne ha mind a 4-en együtt lenének. Az igaz hogy nem vettem észre hogy vemhes az öreg lány de ő nem szeret játszani.Nagyon lusta. Kölyök kora óta kövér azt hiszem hibáztam mikor nem ivartalanítottuk a labradorunkat (a gazdija meghalt) és nem volt aki elvitte volna mi őt is befogadtuk és tessék 2 fialás.NEM ÍGY TERVEZTÜK! A német juhászt pedig zárva tartottam de egyik este valahogy kinyitották az ajtót.Pedig csak egy estét voltak együtt. A kutyusom lába már szépen helyre jött. Leszívta a doki a gennyes részt na meg gyógyszert kell adni neki.A kicsik vajon megismernék egymást a Honey tudja hogy azok az ő kicsinyei? Jah azért hozzá teszem hogy mióta a labrador itt van az öreglány sokkal jobban nézz ki! Nem olyan szomorú - (anyukám és apukám elváltak) apukámé volt a kutya és ő itt hagyta azóta olyan szomorú. A szőre is fényesebb.
Avatar
melikevi
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. okt. 22, 2010 4:40 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Snaci » szer. nov. 10, 2010 12:39 pm

Ha már ilyen "öregek" a kölykök, akkor lassan magától is rendeződni kellene a problémának, ugyanis a picinyeit elvesztő szukának nyilván elapadt már a teje, nem fogja annyira igényelni a kölyköket.
Az meg nem lesz baj, hogy mindkét szuka játszik velük. Legyenek az anyjukkal és időnkét csak a másikkal. Nálam az ennyi idős kölykök már a falkában tanulják az életet 6-8 kutya között.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Piros Lakkcipő » kedd nov. 23, 2010 2:57 pm

Sziasztok! Van egy 5 hónapos német juhász kislány kutyánk.
Nagyon okos és ügyes, de... Elég sokat otthon vagyunk, foglalkozunk vele sokat, de éjszaka, hajnalban unatkozásból az újonnan ültetett szőlőt, gyümölcsfákat előszeretettel elrágicsálja. (napközben nem csinál semmi rosszaságot) Vettünk ilyen spray-t, amivel távol lehet tartani, de nem igazán volt hatásos. Éjszakára ezért bezárjuk a kennelbe.
A legújabb, mivel 2 napja esik nálunk az eső, hogy ne ugráljon sárosan össze mindent be van zárva a kennelbe. Sajnos a mai nap folyamán azt is megkezdte, valószínűleg ki akart jönni onnan.
Sajnos Édesapám elég nehezen viseli a dolgot, és néha elajándékozná őt. Mi ezt nem szeretnénk, de kérlek segítsetek, hogy ti mit csinálnátok a helyünkben?? Fontos lenne!! Köszönöm
Avatar
Piros Lakkcipő
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd nov. 23, 2010 2:46 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: peva » kedd nov. 23, 2010 3:43 pm

Piros Lakkcipő írta:Sziasztok! Van egy 5 hónapos német juhász kislány kutyánk.
Nagyon okos és ügyes, de... Elég sokat otthon vagyunk, foglalkozunk vele sokat, de éjszaka, hajnalban unatkozásból az újonnan ültetett szőlőt, gyümölcsfákat előszeretettel elrágicsálja. (napközben nem csinál semmi rosszaságot) Vettünk ilyen spray-t, amivel távol lehet tartani, de nem igazán volt hatásos. Éjszakára ezért bezárjuk a kennelbe.
A legújabb, mivel 2 napja esik nálunk az eső, hogy ne ugráljon sárosan össze mindent be van zárva a kennelbe. Sajnos a mai nap folyamán azt is megkezdte, valószínűleg ki akart jönni onnan.
Sajnos Édesapám elég nehezen viseli a dolgot, és néha elajándékozná őt. Mi ezt nem szeretnénk, de kérlek segítsetek, hogy ti mit csinálnátok a helyünkben?? Fontos lenne!! Köszönöm



Kedves Piros Lakkcipo,

mielott bezarod a kutyat a kennelbe ejszakara farasszatok le es jatszatok vele sokat, akkor is ha esik az eso. Igy faradt lesz es aludni fog nem mindent osszeragni. Napkozben ha csak a kozelebe megy a szolotoveknek mondani kell hogy nem, ààà, grabancanal fogva razni stb, hogy megertse arra neki meg csak ranezni sem szabad.
Azt viszont ne vard el egy kutyatol sem hogy ejjel nappal bezarva tartod a kennelbe mert esik az eso. A kutyatartas felelosseg. Plane egy nem juhasz kutyae ami tele van energiaval. Esoben is vinni kell setalni, futni, szaladgalni, jatszani vele egybkent biztosan rombolni es pusztitani fog es nem csak a ketrecet. Ha igy nevelitek frusztralt, ugatos es vegul agressziv kutya lesz belole. Minden nap 2-3 nagy seta es kutyasuli egy 5 honapos kutyanak, mert le kell foglalni az agayt. A nemetjuhasz munkakutya tessek megdolgoztatni!

Udv

P.Eva
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég