Mit csináljak?

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Piros Lakkcipő » szer. nov. 24, 2010 8:11 am

Kedves P.Eva!
A kutyust minden nap visszük sétálni, több órára. Ha megjöttünk pihen és mint minden kiskutya, kisgyerek alszik egy fél órát és utána újra fáradhatatlan. Bár az is igaz, hogyha felnőtt lesz akkor lehetetlen lesz kifárasztani.
Sajnos éjszaka nem tudunk vele kint lenni és "szórakoztatni". Persze napközben eszébe sem jut rosszalkodni... Apum a 3 műszak miatt nagyon sokat van otthon, ezért délelőtt-délután is mindig van kint vele valaki. Ha esetleg mégis valami olyat csinál igenis rá van szólva, vagy ha eszetlen akkor igenis rá van csapva a seggére és érti, hogy most ezt nem szabad.
Bezárni csak az elmúlt 1-2 hétben volt de csakis éjszakára. Nappalra most csak kivételesen volt becsukva, de este kimentünk hozzá játszani, szeretgetni.
Abszolút nem agresszív, és nem ugatós. Persze az idegeneket megugatja, és az idegenekhez nem megy oda. Azért hoztuk a kutyut, mert többször beugrottak hozzánk huligánok és egy két dolgot megrongáltak, és hátha egy kutya kicsit visszatartó.
Ismerősökhöz is gyakran visszük, ahol másik kutyák társaságába van, ismerkedik, szocializálódik. Nagyon jó őt úgy látni hogy szalad a többi kutyával a labdáért és nyalogatják egymást, és haza se akar menni.
A kutyasulit már megérdeklődtük, van szerencsére a közelben, úgyhogy fog menni, ez már biztos.
Szerintünk a nevelésével nincs semmi baj, többektől hallottam hogy talán túl sokat foglalkozunk vele, de sose lehet szerintem eleget foglalkozni vele. Remélem ezt a kis szélhámosságot nagy korára kinövi, és Apum is megnyugszik kicsit. Igazából ő idegesíti magát ezeken a szerintünk apró dolgokon.
Avatar
Piros Lakkcipő
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd nov. 23, 2010 2:46 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Tirza » szer. feb. 09, 2011 10:08 am

Sziasztok!
Kezdő kutyatartó vagyok.Van egy 7 hetes westiem lány. Nagyon eleven,napközben élénken játszik,sokat mozog,nincs vele gond.Viszont éjjel kb hajnali 3-ig kipiheni magát és egyszerűen alig lehet leállítani,annyira beindul,hogy ő játszani szeretne. A kérdésem az,hogy én nem fárasztom le eléggé napközben vagy ez még ebben a korban természetes és majd kinövi? Vagy már most tennem kéne ellene valamit? Éjszaka mindig ügyelek rá,hogy elkerített helye van az ágy mellett (a szobatisztaság kisebb balesetei miatt) és mindig sötétben alszunk,nem kapcsolunk villanyt akkor sem,ha ki visszük a dolgát végezni éjjel. Nem tudom,hogy mi csinálunk valamit rosszul vagy ez majd később magától is elmúlik? Kérlek segítsetek.Válaszokat előre is köszönöm!
Tirza
Avatar
Tirza
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szer. feb. 09, 2011 9:59 am

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Snaci » szer. feb. 09, 2011 4:57 pm

Jobb ha nem engeded ezeket rögződni, ahogy érik a kölyök majd persze változik de erre nem várnék. Este a lehető legkorábban kapjon enni-inni. Az utolsó egészségügyi séta pedig a lehető legkésőbb legyen. Aki utoljára fekszik le a családban az előtte szánjon rá 15 percet.
Így talán az ébredés is kitolódik és nem fog hajnali 3-kor riadóztatni. Nem biztos hogy rá kell szoktatni hogy éjjel felkeltek és kiviszitek, meg kell tanulnia hogy az éjszaka nem a játék és a csavargás ideje. Egyébként őt is megértem mert még nagyon pici, még az anyja mellett volna a helye.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Tirza » csüt. feb. 10, 2011 9:28 am

Igen,tudom,hogy még az anyja mellett volna a helye,de ezt most nem magyarázom,hogy miért történt így.Én is szerettem volna,ha még 2 hétig ott marad,de így alakult.Mindig úgy szoktuk csinálni,hogy este fél 6-kor kap enni,inni és utána nem,és közvetlenül lefekvés előtt visszük ki utoljára.Ma éjjel nem is pörgött,könnyebben visszaaludt,mint tegnap,de ki kellett vinni dolgát végezni,mert szerintem még kicsi ahhoz,hogy egy teljes éjszakát végig bírjon.Talán 1 hét múlva már meg lehet vele csinálni,hogy nem visszük ki,de most még kicsinek gondolom ehhez.
Avatar
Tirza
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szer. feb. 09, 2011 9:59 am

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Snaci » csüt. feb. 10, 2011 10:46 am

Na akkor nem is annyira vészes ez, Csak figyeld, mert hétről-hétre érettebb, vedd észre hogy mikor kell a ritmusán korrigálni. Tényleg nagyon pici még.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Tirza » csüt. feb. 10, 2011 2:49 pm

A másik kérdésem: anyukáméknak van 2 7 éves pulija.A lány puli folyton a szeméhez vagy az arcához kap a mancsával és dörzsöli mindenhez. Már megnéztünk neki minden lehetséges nyílását,hogy nincs-e benne valami vagy esetleg gyulladás,de semmit nem találtunk. Az állatpatikában azt mondták,hogy biztos atkája van és erre kaptunk ampullás gyógyszert,amit a nyakukba kellett csepegtetni.Ettől sem lett jobb. Most szemproblémára gyanakszunk,de nem tudom,mert azon sem látszik semmi. Valakinek valami hasonló tapasztalata vagy ötlete?
Avatar
Tirza
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szer. feb. 09, 2011 9:59 am

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Snaci » pén. feb. 11, 2011 2:04 pm

Nem tudom, ezt orvoshoz vinném.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: Triniti 2 » vas. márc. 13, 2011 11:48 pm

Hello! Nekem is kellene egy kis segítség! A telek szomszédunknak (egy alkoholista nőci) lefialt a kutyája 3 kölyköt. Ebből 2-nek én kerestem gazdát. A harmadikat úgy döntöttünk hogy megtartjuk a telkünkön. A kiskutyák átjártak hozzánk, mert kétnaponta jártunk ki (járunk most is) etetni őket, mert a szomszéd nem eteti úgy a kutyáit ahogy kellene.
A lényeg: a kiskutyám 4 hónapos és még mindig ingázik, az átjárókon keresztül amiket talált magának. Az a kérdésem hogy hogy érjem el hogy ott maradjon nálunk végleg? Eddig nem sürgettem a dolgot hiszen kicsi volt , hideg is volt, és azért így nem is volt egyedül mert ott volt neki az anyja. De attól félek ha most nem szoktatom hozzánk, akkor később már még nehezebb lesz. És a szomszédot is kezdi zavarni, hogy a kicsi járkálása miatt a kan kutyája állandóan ugat. Azt mondta kössem ki. De én nem szeretném pláne nem ennyire fiatalon. Ha lezárom az összes átjárót , akkor szabadon lehetne de félek hogy szétszedi a kerítést mert át akar jutni, és sajnálom is hogy egyedül kell maradnia. De egyszer úgy is meg kell tanulnia. Más kutyákat is tartanak hétvégi telken, egyedül, és azok is megszokták. A baj csak az hogy ő hozzá szokott ahhoz hogy ingázhat és haza mehet a mamihoz.
Egyébként mi elég sűrűn kint vagyunk, egész napokat is, tehát foglalkozni is tudok vele, nem vállaltam volna be, ha nem így lenne. Van már háza is nálunk, kaja, pia, minden. Segítsetek!
Avatar
Triniti 2
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: vas. jan. 09, 2011 5:11 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: livelygolden » hétf. márc. 14, 2011 11:44 am

Triniti 2 írta:Hello! Nekem is kellene egy kis segítség! A telek szomszédunknak (egy alkoholista nőci) lefialt a kutyája 3 kölyköt. Ebből 2-nek én kerestem gazdát. A harmadikat úgy döntöttünk hogy megtartjuk a telkünkön. A kiskutyák átjártak hozzánk, mert kétnaponta jártunk ki (járunk most is) etetni őket, mert a szomszéd nem eteti úgy a kutyáit ahogy kellene.
A lényeg: a kiskutyám 4 hónapos és még mindig ingázik, az átjárókon keresztül amiket talált magának. Az a kérdésem hogy hogy érjem el hogy ott maradjon nálunk végleg? Eddig nem sürgettem a dolgot hiszen kicsi volt , hideg is volt, és azért így nem is volt egyedül mert ott volt neki az anyja. De attól félek ha most nem szoktatom hozzánk, akkor később már még nehezebb lesz. És a szomszédot is kezdi zavarni, hogy a kicsi járkálása miatt a kan kutyája állandóan ugat. Azt mondta kössem ki. De én nem szeretném pláne nem ennyire fiatalon. Ha lezárom az összes átjárót , akkor szabadon lehetne de félek hogy szétszedi a kerítést mert át akar jutni, és sajnálom is hogy egyedül kell maradnia. De egyszer úgy is meg kell tanulnia. Más kutyákat is tartanak hétvégi telken, egyedül, és azok is megszokták. A baj csak az hogy ő hozzá szokott ahhoz hogy ingázhat és haza mehet a mamihoz.
Egyébként mi elég sűrűn kint vagyunk, egész napokat is, tehát foglalkozni is tudok vele, nem vállaltam volna be, ha nem így lenne. Van már háza is nálunk, kaja, pia, minden. Segítsetek!


Így nem lehet felelősen állatot tartani. Ahogy kikötve / pár naponta kijárva etetve / lyukas kerítéssel se.
Vagy csináld meg a kerítést rendesen úgy, hogy ne tudja kibontani, vagy nincs értelme állatot tartani.
Ha kimászik, vagy épp egy jóakaró szomszédnál leli vesztét, vagy megmérgezik, vagy összeszed simán valamit.
4 hónapos már nem kicsi, ha egész eddig mászkált, már innentől kezdve is nagyon nehéz lesz neki a rendet megtanítani. Mivel nem vagytok otthon, ő oda megy, ahol társaság van. Ha ezt nem akadályozzátok meg, akkor a későbbiekben is így lesz.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Mit csináljak?

HozzászólásSzerző: tethisz » vas. ápr. 24, 2011 3:27 pm

Sziasztok segítségeteket kérném. Van egy egyéves kan keverék kutyusom aki újabban ha egy ismeretlen másik kutyát meglát elkezd ugatni hangosan morogni mintha szétakarná tépni. Amikor odamegyünk a másik kutyushoz ledobja magát szeretne vele játszani nem bántja.Nem agresszív a múltkor hagyta egy 2 hónapos retrievernek hogy a fejére másszon:) persze előtte azt is látványosan megugatta. Az lenne a kérdésem hogy miért csinálja ezt és hogy hogy lehetne leszoktatni erről mert sajnos a gazdik megijednek tőle és sajnálom a kutyámat is mert nagyon játékos és nagyon szeret más kutyákkal játszani de hát így nem nagyon kivitelezhető.
Avatar
tethisz
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: vas. ápr. 24, 2011 3:17 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron