Mikor vigyem kutyasuliba

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Kata manó » vas. dec. 11, 2005 6:48 pm

Az én kutyusom most kilenc hetes, de nagyon szeretnéj vele agiliytizni, ezért szeretném elvinni kutyaiskolába. Mennyi idõs kortól érdemes elvinnem, pontosan miket tanítanak egy ilyen helyen? Köszi a segítségeteket.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Fruzsi » vas. dec. 11, 2005 8:58 pm

Szia Kata!

A kicsit az alapoltások után viheted kutyasuliba, tehát ha megkapta az elsõ 4 oltást(1kombinált+3parvo vagy 2kombinált+2parvo). Ezt körülbelül 3 hónapos korára éri el.
Egy kutyaiskolában elõször engedelmességi feladatokra tanítanak meg(pl.hozzám, ül, fekszik, marad), késõbb az agility pályát is kipróbálhatjátok a kutyáddal, azonban 1 éves koráigaz akadályokat nem szabad átugorja, mivel nem tesz jót a fejlõdõ izületeknek.
Szerintem vidd el elõször egy kutyaoviba, ahol a többi hasonló korú kutyával játszhat és ismerkedhet és 4 hónapos korában felkereshetsz egy kezdõ engedelmességi csoportot is.
Kutyasulikat és ovikat találhatsz a http://www.agility.lap.hu portálon.
Sok sikert és örömet az agilityvel! Szuper sport a gazdinak és a kutyának is.
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Kata manó » vas. dec. 11, 2005 10:22 pm

Köszi Fruzsi!
Amúgy te is járattad a kutyusodat kutyasuliba? Gondolom Beagle-d van. Biztosan nagyon aranyos lehet.
Pusz
Kata
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Fruzsi » hétf. dec. 12, 2005 5:50 pm

Szia Kata!

Igen járunk a hugommal, bár nekem sajna nem sok idõm marad rá, jövõre fogok érettségizni.
Nagy öröm mikor megtanul valamit a kutyus és egyre jobban ragaszkodni fog hozzád:)
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Kata manó » hétf. dec. 12, 2005 9:28 pm

Szia!

Én is jövõre éretségizem, de igyekszem ahogy te is rengeteg idõt fordítani a kutyusra.
Majd rögtön viszem kutyaoviba, amint lehetséges.
Neked mennyi idõsa kutyusod?
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Fruzsi » kedd dec. 13, 2005 5:02 pm

Szia!

Nekem több is van, mert a szüleim tenyésztõk. Akivel igazán sokat foglalkozunk az Alex és Dina, de mindeggyikkel szoktunk. Nyáron még akadálypályát is csinálunk és egymás után rohanják végig a biglik. Baromi édesek:) Egy elkezd futni, akkor szalad mind..
Sajna érettségire való készülés nagyon sokat leszív most belõlem. Hétközben a suliban robogok, hétvégente a 150km-re lévõ egyetemre utazok elõkészítõre. Közben pedig kutyázok.Szóval megy a hajtás.
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Kata manó » kedd dec. 13, 2005 8:37 pm

Sok sikert az éretségidhez. És a biglik könnyen tanulnak? Nekem a hugomszeretne nagyon egyet, de persze csak egy év múlva, alkalmas egy 15 éves kislánynak? Ígérem ha szeretnénk kutyut majd titeket választunk:)
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: pera » szer. dec. 14, 2005 9:29 am

Sziasztok!
Szerintem a beagle nagyon okos kutya és ha jól bánnak vele, akkor bárkinek való.
Képzeljétek a szomszédunkban van egy 3 év körüli bigli, aki kiskorában nagyon aranyos volt, állandóan zulukával játszott. De egyszercsak teljesen megvadult. Mostmár mindenkit megtámad. Nagyon féltem tõle a kutyáimat, olyan agresszív.
Elõször nem tudtam, mitõl változott meg ennyire, hiszen a bigli általában nagyon barátságos. De aztán láttam, hogy szegényt a gazdái állandóan rángatják, rugdossák meg ilyenek. Nagyon sajnálom szegény kutyát.
Lelkileg teljesen tönkrement.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Fruzsi » szer. dec. 14, 2005 4:53 pm

Sziasztok!

Szerintem is nagyon okos a beagle. Amellett makacs is kicsit, főleg ha rosszul nevelik, hát még a bántják. A pocakján és a szereteten át lehet megfogni. Ott nagyon.
Egészen pici gyerekek mellé is bátran ajánlom, mert még csak játékból sem bántana senkit. Hihetetlenül gyerekközpontú, minden mókában benne van, fáradhatatlan. Az én hugom most lesz 14 éves. egy kissebb városban lakunk, ahol nincs agility. Hugom mindenhétvégén, szombaton és vasásárnap fogja a felnőtt kan Alexot és a 20 kmre lévő Gyulára átbuszozik vele teljesen önállóan. Alex egyébként 18 kiló, tehát termetétől fogva is ideális gyerekeknek. Perse, ha akarna ki bírna hugival Alex, biztos erősebb nála, de esze ágában sincs.
Erika neked hany kilosak a mopik?
Szerintem nem is gondolná az ember hogycsak ennyi különbség van köztük. A növendék bigli csajok(1évesek) most 12kilósak.(tesók)Annyi mint egy nagyra nőtt mopi, de teljesenmás. Rengeteg dinamika van bennük, eszeveszettül szogtak futkosni ha rájuk jön avágtázhatnék. Plána ha futunk velük:) Kép
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Fruzsi » szer. dec. 14, 2005 5:12 pm

. Kép
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég