Mikor vigyem kutyasuliba

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Maja » pén. márc. 03, 2006 9:16 am

Sziasztok!

Szerintetek Mollyt(3 és fél hónapos golden)vihetem már kutyasuliba?Szeretném,ha találkozna,és játszhatna más kutyákkal.Ilyenkor már szabad?Lassan 4 hónapos lesz.

Köszi

Emese&Molly Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. márc. 03, 2006 9:22 am

Kutyasuliba nem tudom, hogy viheted-e, de mostanság eléggé elterjedt a kutyaovi, ahol játszhatna a többi kutyussal, és nincsenek kötöttségek sem.
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: krisz » pén. márc. 03, 2006 11:25 am

Hello!

Amennyiben megkapta a szükséges oltásokat, már viheted kutyaiskolába. Ebben a korban az óvodai foglalkozás lesz a megfelelõ neki.

A kölykök a kutyaoviban találkohatnak hasonló korú fajtársaikkal, ismerkedhetnek, játszhatnak egymással. Megismerkednek idegen emberekkel, szituációkkal. Az ovi folyamán már elkezdhetik tanulni az alapvetõ gyakorlatokat, rávezetéssel, pozitív megerõsítéssel. A kutyákkal való játék mellett, fontos már ebben a korban hangsúlyt fektetni a gazdihoz való jó kapcsolatra.

Legalábbis én így képzelek el egy kutyaóvodai foglalkozást.
Avatar
krisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. márc. 03, 2006 11:30 am

Szia Krisz!

Igen, tulajdonképpen ez történik egy kutyaoviban, amit leírtál az elõzõekben :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Maja » pén. márc. 03, 2006 12:18 pm

Mollynak még két oltás hiányzik.A kullancsok és élősködők ellen(azaz leánykor) és aveszettségi.ha ezeket megkapta már vihatjük ugye?

Székesfehérváron egy kutyasuli van,azt nem tudom,hogy van-e ott ovi.Lehet,hogy egybe van a kettő.

Olyan jó Mollyval lenni.Szerintem jó a kapcsolatunk.Mikor anyukám leszidja,behúzódik mögém,és néz rám avval az irdatlan édes szemeivel.Meg mindig befekszik az ölembe.Már igazi családtag lett.:)


Emese&Molly
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: krisz » pén. márc. 03, 2006 2:00 pm

Igen, szerintem azután már viheted. Bõvebben majd úgy is a környéketeken levõ kutyaiskola tud majd tájékoztatni.
Avatar
krisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég