Mikor vigyem kutyasuliba

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: pera » csüt. dec. 15, 2005 12:01 pm

Zuluka 7 és fél kiló. Nem olyan nagy mopsz. A doki szerint azért, mert 1 éves korában volt egy balesete, meg kellett mûteni mind a két hátsó lábát, mert rosszul ugrott és térdkalács ficama lett. Szegénykémnek azóta sem tökéletes a lába.
Ezzel szemben zoé elég jó húsban van, 10 kg. A doki szerint dagi és fogyiznia kellene, de szerintem ilyen egy igazi mopsz. Nagyon cuki, mikor ráfekszik a súlyával zulura, zulu meg alig bír elmenekülni alóla.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Tündi » csüt. dec. 29, 2005 7:09 am

Sziasztok!

Jó pár kutyás könyvet kivettem a könyvtárból, köztük kutyaiskolásat is. az egyik Ekard Lind \"Játszva motiváljuk kutyánkat\" c. könyve. Én szívesen belemélyedek, de itt - a bele-beleolvasás alapján - a módszer kissé eltér az eddig olvasott egyéb alapgondolatoktól (eddig: gazdi = falkavezér, alárendeltség vele szemben; gazditól indul ki akár a játék is). Mennyire várható, hogy a kutyaiskolában, ahova járunk, melyik módszert alkalmazzák? Magyarul: nem akarom, hogy az legyen, hogy elkezdem a kutyust egy módszer szerint nevelni, majd váltok (az új módszerre). Lind inkább mellérendelt kapcsolatról ír, ahogy beleolvastam (még NEM mélyedtem el benne!). Szerintetek ez mennyire jó?

Illetve mennyire jó a Gácsi Márta - Ferenczy Tamás féle \"Kutyaiskola\" c. könyv? Avval is még csak a belelapozásig jutottam.

És még valami: mi az a kutyaovi? A kutyaiskolákban van ilyen? az agility.lap.hu oldalon a hazai szervezetek (kutyasuli) honlapjain keressek ilyeneket?
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Tündi » csüt. dec. 29, 2005 1:35 pm

Szia!

Köszi az infót. :o) Hozzánk a Pestszentlõrinci KKI van igen közel, és ott (a honlap szerint) van kutyaovi. Írtam nekik e-mailt, de hogy kapok-e választ...?

Édesek azok a kíváncsiskodók az ablakban. :o))))))))
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. dec. 29, 2005 3:59 pm

Áruld el hol laksz? Ha akarod akkor irj mailt. Ugyanis ha van némi szabadidõm, én is oda járok a kutyáimmal! Ott van ovinak nevezett elkeritett rész ahova beeresztik a kölyköket. A gazdik meg körbeállják, beszélgetnek meg biztatják a kutyáikat.
Én Pestlõrincen lakom, és nekem is ez a suli van a legközelebb. Talán van ennél jobb hely is, de arra jó, hogy a kutya és én is kikapcsolódjunk.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Tündi » csüt. dec. 29, 2005 8:37 pm

Szóval Lőrincen lakom, de inkább mailben részletezném, pontosan merre, de annyit elárulok, hogy sínek mentén. Viszont azt nem tudom, hogy láthatnám a te e-mail címedet.
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. dec. 29, 2005 9:07 pm

A Táncoslábú kennel riportból föl tudsz menni a honlapomra, ott megtalálod a cimemet.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: varga kinga » szer. feb. 15, 2006 7:58 pm

SZIASZTOK 4 éves kortól lehet kezdeni??
[img]
Avatar
varga kinga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: varga kinga » szer. feb. 15, 2006 8:05 pm

HALIHÓ
Avatar
varga kinga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. feb. 16, 2006 12:14 pm

Szia Kinga!

Természetesen el lehet kezdeni 4 éves korban is, tulajdonképpen bármikor. Lehet, hogy elõször nem fogja érteni, hogy az eddigi kényelem után most mi a fene történt, hogy megváltozott a világ. De ugyanakkor, ha jól érzi majd ott magát akkor észreveszi, hogy jól járt és hálás lesz a vele való foglalkozásért. Az én kutyáim, ha nem is mindig akartak tanulni, mégis szerettek járni, mert ott csak egymással törõdtünk, és még játszótárs is akadt.

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Mikor vigyem kutyasuliba

HozzászólásSzerző: varga kinga » csüt. feb. 16, 2006 3:25 pm

Köszönöm!!!Szafi már tud egyet s mást pl gyere,ül,Halgat a fütyülésre!!!
Avatar
varga kinga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég